Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

Inwigilują go. Śmiechu warte!

traler

- Jestem przekonany, że służby specjalne inwigilują mnie i KOD. Mamy całkowitą pewność, że nasze telefony są na podsłuchach - oznajmił w programie "Gość Radia ZET" lider KOD-u Mateusz Kijowski.

Taki tekst znalazłem na jednym z portali. Ten facet jest śmieszny. A może chcą się dowiedzieć ile winien jest swoim dzieciom!?

*_*

Wczoraj minęła 31 rocznica założenia Emirates. Przy olbrzymim wkładzie szejków linia posiada prawie 250 samolotów (81 Airbusów A380), a olbrzymi hub w Dubaju jest żyłką złota.

*_*

Na twitterze wyczytałem, że Lech Wałęsa stanie się doradcą Schetyny w PO. Jeśli to prawda, to droga wiedzie do rozwiązania partii.

*_*

W wielu kościołach w Irlandii rozpoczyna się dzisiaj nowenna do św. Marcina de Porres. To jeden z bardziej "popularnych" świętych Kościoła Katolickiego na Wyspie (zaraz po św. Patryku).

 

Załamka

traler

Cvjh0dqW8AI_yJ8Szczera prawda! Boli głowa od samego patrzenia.

*_*

Cvi3Y5EW8AA0IsIPrzykro patrzy się na takie rzeczy. Muszę to napisać, mam nadzieję, że ta kobieta kiedyś będzie bardzo cierpiała i w ten sposób naprawi swoje bluźnierstwo. Będzie gnić "od dołu".

*_*

CtDo_W0WEAANSiK1Tak, kraj tonie. W głupocie! To nie Kościół jest tu wrogiem, a banda idiotów, którzy prowadzą innych do zatracenia.

*_*

CvjAdBfWAAAuUHCTak, żeby nie być "gołosłownym".

*_*

Zdjęcia pochodzą z twitter.com, a ich interpretacja jest dowolna.

*_*

W moim mieście załamka. W piątek, przed kinem zabrakło miejsc parkingowych. Policja ustawiła napisy, z zakazem parkowania na chodnikach, ale jak to w Irlandii część osób to zignorowało i zostawiło samochody gdzie popadnie. Posypały się mandaty. 40 euro piechotą nie chodzi, ale zdziwienie ludzi było warte wszelkich pieniędzy.

Co więcej, kino obiecało, że za zapłacony mandat da ludziom darmowe bilety na następny seans. I w radiu zrobiła się ... awantura. Śmiechu co niemiara.

Ubogacają dalej!

traler

W Calais trwa "ubogacanie" miejscowych przez imigrantów, ale polskie media podają, że Górniak odwołała lot do Polski na jakiś gówniany turniej z powodu bólu brzuszka jej syna.

Cve2_OxWcAUQJqU1*_*

Kobiety, skandujące pod domami polityków wreszcie "poszły po rozum do głowy"!

CvW0ZTJXgAA4q8xEkspertem nie jestem, ale czyż nie o to chodzi?

*_*

Mój United zanotował kolejną katastrofę w PL. Tym razem oberwali od Chelsea 4:0, a Pogba może pograć z dziećmi pod blokiem.

*_*

Na 1503 lata więzienia skazano Rene Lopeza w Kalifornii za wieloletnie gwałcenie swojej córki. Nie widzę sensu w takim wyroku. Kastracja byłaby najlepszym sposobem, by ostrzec takich zboczeńców przed takimi czynami. I wtedy, na dożywocie.

*_*

"Dziwny jest ten świat!"

*_*

Wspomnę jeszcze, że 23 października 2005 roku Polacy wybrali Lecha Kaczyńskiego na Prezydenta RP. "Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie"

*_*

Fots.: twitter.com

Czytania niedzielne

traler

(Syr 35,12-14.16-18)
Pan jest Sędzią, który nie ma względu na osoby. Nie będzie miał On względu na osobę przeciw biednemu, owszem, wysłucha prośby pokrzywdzonego. Nie lekceważy błagania sieroty i wdowy, kiedy się skarży. Kto służy Bogu, z upodobaniem będzie przyjęty, a błaganie jego dosięgnie obłoków. Modlitwa biednego przeniknie obłoki i nie ustanie, aż dojdzie do celu. Nie odstąpi ona, aż wejrzy Najwyższy i ujmie się za sprawiedliwymi, i wyda słuszny wyrok.

(Ps 34,2-3.17-19.23)
REFREN: Biedak zawołał i Pan go wysłuchał.

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Pan zwraca swe oblicze przeciw zło czyniącym,
by pamięć o nich wymazać z ziemi.
Pan słyszy wołających o pomoc
i ratuje ich od wszelkiej udręki.

Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu,
ocala upadłych na duchu.
Pan odkupi dusze sług swoich,
nie zazna kary, kto się doń ucieka.

(2 Tm 4,6-9.16-18)
Krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkich, którzy umiłowali pojawienie się Jego. Pośpiesz się, by przybyć do mnie szybko. W pierwszej mojej obronie nikt przy mnie nie stanął, ale mię wszyscy opuścili: niech im to nie będzie policzone! Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie Ewangelii i żeby wszystkie narody je posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.

(2 Kor 5,19)
W Chrystusie Bóg pojednał świat ze sobą, nam zaś przekazał słowo jednania.

(Łk 18,9-14)
Jezus powiedział do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: Boże, miej litość dla mnie, grzesznika. Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony.

*_*

Czytając ten fragment listu św. Pawła mamy wrażenie, jakby coś się kończyło. Z jednej strony mi go szkoda, ale z drugiej, jestem pełen podziwu dla wiary, którą ma w sobie. W poprzednich fragmentach, wysyłanych do różnych ludzi czy wspólnot mówił o trudnościach, którego go czekają, łącznie z ceną własnego życia, które gotowy jest oddać dla Chrystusa. W jego liście jest prośba, by dobry Bóg "wysłuchał wołania sprawiedliwego", który pragnie przebywać z Nim w Jego Królestwie. Czuł się sprawiedliwy, ale powtarzał, że mocno wierzy w usprawiedliwienie, które dała mu zbawcza śmierć Chrystusa, którą to ma zaszczyt świadczyć nawet do śmierci.

Na początku każdej Mszy św., w czasie aktu pokuty mamy stanąć przed Bogiem w prawdzie i powiedzieć Mu, że potrzebujemy Jego przebaczenia. To postawa, która sprawia, że Bóg daje człowiekowi pokój i radość z bycia dzieckiem bożym. On nie ma względu na osoby.  Tylko człowiek prawego serca będzie oglądał Boga na wieki. Psalmista mówi:

Pan jest blisko ludzi skruszonych w sercu, ocala upadłych na duchu.

Nie wiem, czy wiedział o tym celnik z dzisiejszej ewangelii, ale jego postawa również mi imponuje. Wychodzi z innego punktu niż Paweł. Paweł nawrócony i stateczny, on - jakby spłoszony ciężkością swoich grzechów. 

Może ktoś dostrzeże również sąd nad tymi dwoma z opowiadania Łukasza, bo Paweł przedstawia nam swoje położenie.

Paweł pisze wręcz o obecności Jezusa w czasie swojej rozprawy, pisze o bezpieczeństwie i odwadze, którą otrzymał, by wypełnić misję świadka. Spotkał Chrystusa w cichej modlitwie, w celi więziennej z sercem stęsknionym i spragnionym Oblicza bożego.

Patrzę na tego celnika, w celi swojego życia, który dusi się swoim grzechem i nieprawością. W pewnym momencie miał już dosyć, a że był uczony od dzieciństwa o Bogu, który przebacza, ale także który "odwraca swe oblicze od czyniących zło", postanawia się nawrócić. Cóż mógł więcej powiedzieć?

Boże, miej litość dla mnie, grzesznika.

Tak prosto, zwyczajnie, bez owijania w bawełnę.

Tak samo czuł się Paweł, tak samo Zacheusz, tak samo Mateusz, apostoł, w końcu tak samo czuli się ludzie, którzy niegdyś byli daleko, a zostali porwani dzięki łasce miłosiernego Boga.

Tak się zastanawiam, czy dużo jest we mnie z tego faryzeusza. Pewnie, jak każdy, coś mogę znaleźć, co zamyka mnie na działanie Boga i przemianę serca na sto procent. Bliżej ołtarza ciałem nie zawsze musi oznaczać bliżej sercem. Widać to na przykładzie tych ludzi. Bóg popatrzył dalej i zobaczył tego, co na końcu padł na ziemię przywalony grzechami ale ze skruszonym sercem, a pominął tego, któremu wydawało się, że jest nieskazitelny. Bóg popatrzył dalej, bo serce celnika wołało głośniej niż usta, które w nie zamykały się u faryzeusza.

Módlmy się wspólnie za siebie, byśmy w pokorze serca (cokolwiek to znaczy w danym momencie dla ciebie) umieli współpracować z Bogiem, który św. Pawła i wielu świętych, a zarazem normalnych ludzi "wyrwał od wszelkiego złego czynu i wybawił go, przyjmując do królestwa niebieskiego."

Być sprawiedliwym, nie przed sobą, ale przed Bogiem. To zadanie, które czeka nas w tym życiu. A dalej? Dalej, tylko radośnie bo z Nim w niebie!

"Jeśli nie przestaniecie..."

traler

Gazeta Wyborcza ulokowała na swoim portalu tekst, w którym Tusk straszy Syrię. Zaczyna się on od

Jeśli nie przestaniecie....

Nie chce mi się nawet tego gniota czytać, bo co taki Ryży może zrobić. Kredy już prawie nie ma w sklepach, na granie na fortepianie za zimno. Być może popełniam błąd, że nie zaglądam do artykułu, że być może te ekstremalne działania przeznaczone są tylko na islamistów, ale nie dam rady się skusić, bo mowa jest również o sankcjach wobec Rosji. To już przechodzi ludzkie pojęcie. Ileż można się śmiać. Groźna twarz Tuska na pierwszej stronie dodaje tylko folkloru.

*_*

Oglądałem wczoraj mecz United i muszę powiedzieć, że nie było to nudne widowisko. Wyklepali 4:1 i Turcy wrócą do swego kraju na tarczy. Dalej nie powiem, że Pogba jest wart swoich pieniędzy.

*_*

Radni Warszawy uznali, że skwer przy Ogrodowej 5 będzie nosił imię Bartoszewskiego. Tak się składa, że to blisko skweru Psa Fafika. To również dzieło działaczy PO.

*_*

CvRmiaEUkAAY5EFot.: twitter.com

Śmiejmy się!

Błogosławiony Jerzy

traler

Wczoraj, użytkowników eir.ie spotkała niemiła niespodzianka. Internet działał skandalicznie wolno. Posypały się skargi i gromy... Telefony prowajdera były blokowane z minuty na minutę, a wściekłość ludzi rosła z sekundy na sekundę. Jak bardzo uzależniliśmy się od internetu. Właściwie można powiedzieć, że nic nie dało się wczoraj zrobić. Wszystko w jakiś sposób związane jest z internetem. Ale przeżyliśmy :)

Widziałem wykres "niezadowolenia" na stronie dostawcy neta i skala była ogromna. No cóż, zdarza się. Wprowadzają teraz superszybki internet w całym kraju, więc prace spowalniają przepływ tam, gdzie jest już on dostępny.

*_*

Patrząc na wyniki meczów LM, musze stwierdzić, że porażka Legii z RM nie była taka sroga. Oczywiście, można porównać to do meczu Barcelona - Manchester City. Kompromitacja Guardioli na Camp Nou jest większa niż Magiery na Bernabeu. Legia była skazana na porażkę. Nikt o tym nawet nie dyskutował. Jednak porażka City (klubu milionerów) z Barceloną i "podstarzałym" Messim, jest wielką klapą. Tak, to Pepe powiedział przed meczem, że ma na Messiego haka, a po drugie, że Leo nie jest ani grama młodszy... Oj, będzie to musiał odszczekać.

*_*

Dzisiaj będę oglądał Manchester United. Mam nadzieję, że będzie fajny mecz. Turcy to poukładana drużyna i nie przyjechali na Old Traford by "stłuczono im tyłki". Mieli przygodę w locie, gdyż ptak wleciał w szybę i ta zrobiła "pajączka", ale na to nie mieli wpływu.

*_*

Wczoraj była obchodzona rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki. Nasz Błogosławiony został bestialsko zamordowany przez ubeków.

CvH2yPNXgAAGBPtfot.: twitter.com

To były czasy. Teraz wmawia się, że prawa ludzi są mniej respektowane, niż za komuny. Jakim idiotą trzeba być, by tak powiedzieć.

*_*

Odbyła się również debata Clinton - Trump. Teraz pozostaje czekanie i nadzieja, że Amerykanie wybiorą najwłaściwszą osobę. Trzeba tez przyznać, że same wypowiedzi kandydatów i ich programy nie znaczą za dużo. W Stanach, tak naprawdę liczy się Kongres i Prezydent może mieć super pomysły, które Kongres z radością może odrzucić.

Lewatywa

traler

Legia nie sprostała Realowi w kolejnym odcinku LM. Wynik niezupełnie odzwierciedla przebieg spotkania. Ktoś na wp.pl napisał, że "mimo wysokiej porażki Legia wstydu nie przyniosła". Oglądałem fragmenty, ale nie widzę w tym meczu powodu do bycia dumnym. Mogło być znacznie wyżej, ale Krystynka nie miał szczęścia.

*_*

b7ff3e518c2247c0a357b17cdecfcc79Fot.: Polskie Radio

Tusk, Merkel i inne lewaki próbują wytłumaczyć zapewne gwałt na kobiecie, która próbowała robić reportaż w "dżungli" w Calais o nieletnich uchodźcach. Była tłumaczką. Musiała ich długo szukać, bo na zdjęciach "pontonowych" ciężko ich znaleźć. Może szukają też wytłumaczenia do zamachu w Brukseli, jak to zrobić, by muzułmańskie imię nie pojawiło się w mediach...

Zakładnikom nic się stało...

Grunt, żeby Suchocka zajęła się prześladowanymi kobietami w Polsce... bo przecież nie zajmie się strzelaninami w Niemczech, bo to trywialne. Najważniejsze, że Janda i Wellman, które dzisiaj "pięknie" uczestniczyły we Mszy za Wajdę, krzyczały o niesprawiedliwości związanej z ich macicami i już Sucha leci ratować.

CupsYPoXgAAvlH_1

Margaret Thatcher była gigantem, a Merkel stała się zwyczajnym klocem... Fot. twitter.com

*_*

Jutro debata Clinton - Trump. Ciekawe, co się wydarzy?

*_*

I na koniec.. Bydło z Warszawy dało znać o sobie w Madrycie przed meczem, a na meczu w Lyonie leciały przedmioty na boisko. Ciekawe czy Szymon Marciniak wpisze to w papiery i stadion będzie zamknięty, jak sugerowali to komentatorzy BT Sport.

Bartoś, guru dla kilku....

traler

Najsilniejszym narzędziem uzależniania i maniupulacji w Kościele katolickim jest granie na poczuciu winy. Wielka modlitwa pokutna za grzech aborcji na Jasnej Górze, przygotowana przez organizację Solo Dios Basta, jest przykładem profesjonalnej, na ogromną skalę pomyślanej manipulacji. Wszystkiemu, co złe w tym kraju winne są kobiety, zwłaszcza te, które dokonały aborcji - oto przesłanie tego wątpliwej jakości nabożeństwa.

To słowa byłego dominikanina Tadeusza Bartosia. Ten człowiek szuka wszędzie, ale nie może znaleźć sobie miejsca. Nie odnalazł się jako kapłan i jako zakonnik, któremu dano prowadzić marne "ćwiczenia" i jakoś nie widzę, by odnajdywał się w rodzinie... więc, żeby nie wypaść z rytmu trzeba coś pieprznąć. A noż, dadzą "parę groszy".

I wreszcie będzie mógł być guru dla kilku... A mógł pociągnąć miliony!

Ktoś na twitterze napiszał: (cytat)

"bartosik to upadly zakonnik mozna mu wspolczuc !juz nigdy nie zazna spokoju dlatego tak walczy z wiatrakami !droga donikad!"

jeliycie2

 

Czytania niedzielne

traler

(Wj 17,8-13)
Amalekici przybyli, aby walczyć z Izraelitami w Refidim. Mojżesz powiedział wtedy do Jozuego: Wybierz sobie mężów i wyruszysz z nimi na walkę z Amalekitami. Ja jutro stanę na szczycie góry z laską Boga w ręku. Jozue spełnił polecenie Mojżesza i wyruszył do walki z Amalekitami. Mojżesz, Aaron i Chur wyszli na szczyt góry. Jak długo Mojżesz trzymał ręce podniesione do góry, Izrael miał przewagę. Gdy zaś ręce opuszczał, miał przewagę Amalekita. Gdy ręce Mojżesza zdrętwiały, wzięli kamień i położyli pod niego, i usiadł na nim. Aaron zaś i Chur podparli jego ręce, jeden z tej, a drugi z tamtej strony. W ten sposób aż do zachodu słońca były ręce jego stale wzniesione wysoko. I tak zdołał Jozue pokonać Amalekitów i ich lud ostrzem miecza.

(Ps 121,1-8)
REFREN: Naszą pomocą jest nasz Pan i Stwórca

Wznoszę swe oczy ku górom:
skąd nadejść ma dla mnie pomoc?
Pomoc moja od Pana,
który stworzył niebo i ziemię.

On nie pozwoli, by się potknęła twa noga,
ani się nie zdrzemnie Ten, kto ciebie strzeże.
Nie zdrzemnie się ani nie zaśnie
Ten, który czuwa nad Izraelem.

Pan ciebie strzeże,
jest cieniem nad tobą,
stoi po twojej prawicy.
Nie porazi cię słońce we dnie
ani księżyc wśród nocy.

Pan cię uchroni od zła wszelkiego,
ochroni twoją duszę.
Pan będzie czuwał nad twoim wyjściem i powrotem,
teraz i po wszystkie czasy.

(2 Tm 3,14-4,2)

Trwaj w tym, czego się nauczyłeś i co ci zawierzono, bo wiesz, od kogo się nauczyłeś. Od lat bowiem niemowlęcych znasz Pisma święte, które mogą cię nauczyć mądrości wiodącej ku zbawieniu przez wiarę w Chrystusie Jezusie. Wszelkie Pismo od Boga natchnione jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu. Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głoś naukę, nastawaj w porę, nie w porę, w razie potrzeby wykaż błąd, poucz, podnieś na duchu z całą cierpliwością, ilekroć nauczasz.

(Hbr 4,12) Żywe jest słowo Boże i skuteczne, zdolne osądzić pragnienia i myśli serca.

(Łk 18,1-8) Jezus odpowiedział swoim uczniom przypowieść o tym, że zawsze powinni modlić się i nie ustawać: W pewnym mieście żył sędzia, który Boga się nie bał i nie liczył się z ludźmi. W tym samym mieście żyła wdowa, która przychodziła do niego z prośbą: Obroń mnie przed moim przeciwnikiem. Przez pewien czas nie chciał; lecz potem rzekł do siebie: Chociaż Boga się nie boję ani z ludźmi się nie liczę, to jednak, ponieważ naprzykrza mi się ta wdowa, wezmę ją w obronę, żeby nie przychodziła bez końca i nie zadręczała mnie. I Pan dodał: Słuchajcie, co ten niesprawiedliwy sędzia mówi. A Bóg, czyż nie weźmie w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego, i czy będzie zwlekał w ich sprawie? Powiadam wam, że prędko weźmie ich w obronę. Czy jednak Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie?

*_*

Myślę, że nie raz zastanawialiście się przed wyjściem do koscioła, czy to wszystko ma sens? Idę, sam nie do końca wiedząc po co, ale idę, bo tak mnie nauczono. To zabaczę sąsiada, albo sąsiadkę, to spojrzę na zegarek, czy aby nie za długo, czy wspomnę o papierosie, którego już zaczyna brakować. Usiądę, zakładając nogę na nogę i jakoś minie. No tak, trzeba jeszcze poklączeć odrobinę i postać, a także parę razy coś odpowiedzieć. Nie jest to trudne, a nawet, jeśli nic nie będziemy robili, też nic się nie stanie.

Wielu z nas nie myśli w kategoriach wiary. W czasie mszy św., ksiądz sobie coś tam robi, a napewno sprawia wrażenie, jakby to miało "ręce i nogi" i miało jakiekolwiek znaczenie dla ... przyszłości.  Nawet własną modlitwę próbujemy skrócić do absolutnego minimum, które streszcza się w - najczęściej - zaku krzyża.

O trosce o wiarę słyszymy w Ewangelii od czterech tygodni. Jest to temat przewodni nauczania Jezusa. Dzisiaj, już konkretnie pyta się przez Łukasza, czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie powtórnie. Patrząc na dzisiejszy świat, odpowiedź na pytanie Boga nie jest jednoznaczna. Można zadać pytanie do tego pytania, które brzmi:

jak długo będziesz jeszcze czekał i zwlekał z tym przyjściem?

Tutaj pojawia się problem. Doszedł do tego św. Paweł, który namawia Tymoteusza, by trwał - mimo przeciwności jakich doświadczał w swoim Kościele  - w wyznawaniu Chrystusa, jedynego Pana i Boga. Paweł chce - bo sam został pochwycony - by inni odali się na wyłączną własność Boga.

Dobrze wiemy, że takie teksty nie przechodzą w dzisiejszym świecie. Prawo Boga nie przechodzi łatwo przez gardło wielu osobom, a bunt przeciw Kościołowi rozprzestrzenia się bardzo szybko, nawet wśród wierzących., którzy tę wiarę tracą.

Czy i wy odejdziecie?

Osłabia się w nas modlitwa, sytuacja zmusza wielu ludzi, by w niedzielę zapomnieć o świętowaniu dnia pańskiego. To wszystko powoduje, że troska Jezusa nie jest wcale taka naiwna.

Bóg zapowiedział, że przyjdzie powtórnie. Będzie szukał tych, z którymi może się podzielić swoim Królestwem, które przygotował dla tych, którzy za życia okazali się godnymi. Wielu ludzi wyszukuje odpowiedzi na zasadnicze pytania życia i śmierci we własnym widzimisię, zamiast w Słowie Boga, które "jest i pożyteczne do nauczania, do przekonywania, do poprawiania, do kształcenia w sprawiedliwości - aby człowiek Boży był doskonały, przysposobiony do każdego dobrego czynu."

Kiedyś widziałem obrazek spłakanej klęczącej kobiety, która pewnie miała już dosyć tego, co ją spotykało w każym dniu jej życia. Podpis brzmiał:

Jeśli życie sprawia, że nie możesz ustać, uklęknij.

Wielu dzisiaj mówi, że trzeba powstać z kolan, że dosyć tego, że to XXI wiek... Zawsze w historii, gdy człowiek podnosił się z kolan sprzed Najświętszego Sakramentu, obrywał i upadał znowu. Źle rozumiana wolność - bez Boga - sprawia, że ignorujemy to, co prawdziwe, piękne i wartościowe, a hołdujemy temu, co małostkowe i wręcz grzeszne.I zamaist dobra dostajemy strach i wojnę. 

Modlę się i chodzę na mszę świętą, by być z Bogiem, wsłuchać się w Jego Słowo i Nim żyć, a także karmić się Jego Ciałem, które doda mi sił na wędrówkę przez życie to doczesne, ale i wieczne, które przede mną.

Jeśli chcesz wiedzieć, co ma największą wartość na świecie, dostrzeż to, co jest najbardziej prześladowane...

Nie wstydź się swoje modlitwy, nie wstydź się, że chodzisz do kościoła, że wierzysz... bo tylko wtedy, jeśli wyznasz to przed ludźmi, Bóg przyzna się do ciebie w Dniu Ostatecznym!

 

Skręca w lewo...

traler

Franciszek brnie w iluzję lewicowych polityków i mediów, którzy karmią nas kłamstwem problemu uchodźców.

Cuvt9jZXYAAHo0j

Jest różnica - jak mówią - pomiędzy biednym uchodźcą (najczęściej kobieta z dziećmi) a pontonem pełnym dobrze zbudowanych trzydziestolatków. Nie dam sobie wmówić, że jest inaczej. Na zdjęciach nie znajdziecie kobiet i dzieci. Coraz więcej band pojawia się na ulicach, kobiety nie czują się bezpiecznie, a politycy wmawiają, że to wina nas Europejczyków. Gówno prawda!

*_*

Myślę, że owa kobieta będzie zadowolona z papieskiego orędzia, ale komentarz pozostawiam każdemu z osobna.

Cuv2lQwW8AAoG0mFots:twitter.com

Nie wiem, kim ona jest i nie obchodzi mnie to, ale poziom myślenia jest skandaliczny. No cóż, życie. Zastanawiam się, co katolicy mają do jej macicy? Widziałem jej zdjęcie i już wiem, że to tylko wołanie o...  zauważenie!

*_*

Cały dzień leje, nic nie chce się robić. Miałem wolne dzisiaj, więc poczytałem trochę Jakubowską i pooglądałem filmiki o Korei Północnej w internecie! Pooglądałem też dewastację Europy dokonywaną przez wyimaginowanych przez lewaków uchodźców....

Dobranoc!

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci