*

wtorek, 23 lipca 2013

A jednak syn. Więc wkrótce zmienią hymn: God save the King.

***

niedziela, 21 lipca 2013

(Rdz 18,1-10a)
Pan ukazał się Abrahamowi pod dębami Mamre, gdy ten siedział u wejścia do namiotu w najgorętszej porze dnia. Abraham spojrzawszy dostrzegł trzech ludzi naprzeciw siebie. Ujrzawszy ich podążył od wejścia do namiotu na ich spotkanie. A oddawszy im pokłon do ziemi, rzekł: O Panie, jeśli darzysz mnie życzliwością, racz nie omijać Twego sługi! Przyniosę trochę wody, wy zaś raczcie obmyć sobie nogi, a potem odpocznijcie pod drzewami. Ja zaś pójdę wziąć nieco chleba, abyście się pokrzepili, zanim pójdziecie dalej, skoro przechodzicie koło sługi waszego. A oni mu rzekli: Uczyń tak, jak powiedziałeś. Abraham poszedł więc spiesznie do namiotu Sary i rzekł: Prędko zaczyń ciasto z trzech miar najczystszej mąki i zrób podpłomyki. Potem Abraham podążył do trzody i wybrawszy tłuste i piękne cielę, dał je słudze, aby ten szybko je przyrządził. Po czym, wziąwszy twaróg, mleko i przyrządzone cielę, postawił przed nimi, a gdy oni jedli, stał przed nimi pod drzewem. Zapytali go: Gdzie jest twoja żona, Sara? - Odpowiedział im: W tym oto namiocie. Rzekł mu [jeden z nich]: O tej porze za rok znów wrócę do ciebie, twoja zaś żona Sara będzie miała wtedy syna.

(Ps 15,1-5)
REFREN: Prawy zamieszka w domu Twoim, Panie

Kto zamieszka na Twej górze świętej?
Ten, kto postępuje nienagannie, działa sprawiedliwie
i mówi prawdę w swym sercu,
kto swym językiem oszczerstw nie głosi.

Kto nie czyni bliźniemu nic złego,
nie ubliża swoim sąsiadom,
kto za godnego wzgardy uważa złoczyńcę,
ale szanuje tego, kto się boi Pana.

Kto dotrzyma przysięgi dla siebie niekorzystnej,
kto nie daje swych pieniędzy na lichwę
i nie da się przekupić przeciw niewinnemu.
Kto tak postępuje, nigdy się nie zachwieje.

(Kol 1,24-28)
Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół. Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić /posłannictwo głoszenia/ słowa Bożego. Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym, którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały. Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.

(Dz 16,14b)
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego.

(Łk 10,38-42)
Jezus przyszedł do jednej wsi. Tam pewna niewiasta, imieniem Marta, przyjęła Go do swego domu. Miała ona siostrę, imieniem Maria, która siadła u nóg Pana i przysłuchiwała się Jego mowie. Natomiast Marta uwijała się koło rozmaitych posług. Przystąpiła więc do Niego i rzekła: Panie, czy Ci to obojętne, że moja siostra zostawiła mnie samą przy usługiwaniu? Powiedz jej, żeby mi pomogła. A Pan jej odpowiedział: Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona.

czwartek, 18 lipca 2013

Brytyjska królowa, Elżbieta II zatwierdziła ustawę przyjętą przez obie izby parlamentu, która legalizuje na terytorium Anglii i Walii tzw. "małżeństwa" homoseksualne.

Niektórzy, naprawdę konserwatywni politycy, mieli nadzieję, że chociaż królowa Elżbieta II sprzeciwi się angielskiej homopropagandzie. Niestety, brytyjska królowa zatwierdziła przyjęta ustawę dot. tzw. pseudomałżeństw. Pierwsze takie "małżeństwo" będzie mogło być zawarte w 2014 roku.

Ustawa zezwala na zawieranie jednopłciowych małżeństw zarówno cywilnie jak i podczas religijnych ceremonii. Nowe prawo umożliwi również zmianę statusu zawartych w przeszłości związków cywilnych między osobami tej samej płci w małżeństwo.

Tak na naszych oczach upadła idea monarchii, która zbrukała się homoideologią.


Philo/The Independent/Wprostwtorek, 16 lipca 2013

To jest wybór drogi życiowej. Maciej Czaczyk wygrał polską edycję reality-show "Must be the music" dzięki nieprzeciętnej umiejętności gry na gitarze. Nastolatek zamiast iść droga celebrytów, postanowił jednak zostać księdzem. "Duch wieje kędy chce".

Po wygraniu 2 edycji "Must be the music" w 2012 roku, Maciej Czaczyk wydał swój solowy album pt. "Maciej Czaczyk". Album został bardzo dobrze przyjęty przez polski rynek muzyczny i zapowiadano młodemu gitarzyście niesamowitą i bogatą przyszłość. On jednak porzucił wszystkie bogactwa tego świata i postanowił wstąpić do Seminarium Duchowego i zostać księdzem.

O swojej decyzji poinformował na swoim Facebookku pisząc:

"Moi kochani. Dziś oficjalnie zostałem przyjęty do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie. Tym samym chciałbym oświadczyć oficjalnie, że zamykam się dla świata i będę kształcił się na przyszłego kapłana katolickiego.

Proszę Was teraz o wsparcie modlitewne. Ja też polecam wszystkich moich fanów w mojej osobistej modlitwie.

Niech żyje Chrystus Król !!!

Pozdrawiam"

Tak piękne świadectwo 19 latka może być dla nas wszystkich wzorem bycia w tym świecie. Nie bogactwo, nie sława nie pieniądze ale Jezus Chrystus jest Panem. Piękne, odważne i takie przecież naturalne świadectwo!

Sebastian Moryń na Fronda.plponiedziałek, 15 lipca 2013

Najpierw jakiś rabin teraz muzułmanin wypowiada się na temat uboju rytualnego.  "Zakaz uboju rytualnego skutkuje ograniczeniami w życiu i praktyce dnia codziennego społeczności muzułmańskiej, uniemożliwia obchodzenie głównego święta muzułmańskiego Kurban Bajram, którego warunkiem sine qua non jest złożenie zwierzęcia i rozdzielenie mięsa ofiarnego wśród wiernych - brzmi oświadczenie przewodniczącego Muzułmańskiego Związku Religijnego w RP."

Dodał, że nigdy w 600-letniej historii islamu w Polsce nie doszło do sytuacji ograniczenia swobody praktyk religijnych muzułmanów. Podkreślił, że "nie służy to demokracji, podważa zasady poszanowania i tolerancji, wywołuje skutki nacjonalistyczne i rasistowskie, pogłębia podziały, otwiera zabliźnione rany".

Czy ten facet jest niespełna rozumu? Pierwsze pytanie o demokracje w krajach muzułmańskich i sprawa pozamiatana. Zasada tolerancji została w Arabii Saudyjskiej, nacjonalizm i rasizm ciąglew tkwi w Nigerii, podziały w Egipcie, a rany są otwarte od Sobieskiego.

Mufti Miśkiewicz uspokój się proszę, albo, jak Michael Schudrich chciej (chociaż) ustąpić. To takie zabawne, że aż nie mogłem przeoczyć.

Można odwoływać się do Konstytucji, ale niestety ten mufti jest Polakiem i tym się nic nie zrobi, ale już jak amerykańscy żydzi czy muzułmanie na całym świecie pchają się w Konstytucję Rzeczpospolitej to staje się niedorzecznym.

***

Ks. Lemański wiedząc, że nie ma racji i nic oporem nie wskóra postanowił, że wyprowadzi się z plebanii. Komedia rozegrała się przed kościołem i plebanią, gdy "ludzie biskupa" przyszli odebrać parafię. Ks. Lemański zachował się jak buc ( a wcześniej płakał jak dzieciak) chcąc pokazać wyższość nad delegatami Ordynariusza.

Ciekawią mnie komentarze, zwłaszcza ludzi, którzy widzą samo zło w Kościele, którzy stają w obronie męczennika wyborczej. Już mu teraz się nie uda, a nawet jeśli Stolica Apostolska uzna, że powinien wrócić, będzie nikim. Powstanie druga Grzechynia a nazwisko Natanek zastąpi Lemański. Przykre. Kpina na całego. Niech już sobie idzie, bo rozumny to on nie jest. Tak się nie walczy o - nawet szczytne cele. A Gazeta Wyborcza i tak wszystko przeinaczy.

Wierzę, że biskup Hoser wie co robi...

***

 

niedziela, 14 lipca 2013

Gdzieś słyszałem, że Franciszek wybierze się na Światowe Dni Młodzieży rejsowym samolotem z Rzymu do Rio de Janeiro. Już widzę jak to będzie wyglądało. Sam papież nie poleci, więc cała pierwsza klasa będzie wykupiona, a pozostali ludzie będą w klasie ekonomicznej. Co więcej, z papieżem lecą również dziennikarze, więc tak naprawdę zrobi się to samolot rejsowy z wykupionymi miejscami dla Watykanu. Kolejny populistyczny pomysł, który jest absolutnie wyssany z palca.

Może za dużo używam słowa populistyczny.Nie będę liczył pieniędzy za powrotny bilet papieżowi, którego cena sięga prawie 7 tysięcy euro.

***

Michael Schudrich w rozmowie z Radiem Zet zagroził, że odejdzie ze stanowiska, jeśli utrzymany będzie zakaz uboju rytualnego bez ogłuszania. Jego zdaniem piątek był najgorszym dniem w historii diapory żydowskiej w Polsce od lat 30. Nie wiem, czy to jest jakiś żart, ale chyba go nie rozumiem. Nie jestem antysemitą, ale czy to rzeczywiście takie ważne? To tak jakby biskup Martin z Dublina powiedział, że odchodzi bo parlament przegłosował ustawę aborcyjną w specjalnych przypadkach.

Chociaż nawet nie do końca, bo zabijanie dzieci nie da się w żaden sposób porównać do zabijania krów.

***

Właśnie minął czas przeznaczony dla ks. Lemańskiego, ciekawe co się tam dzieje.

***

Niewielkie, owadożerne zwierzątko o cienkich kończynach i długim ogonie, ważące nie więcej niż 30 gram jest najstarszym znanym paleontologom ssakiem naczelnym. Archicebus achilles żył 55 mln lat temu na terenie dzisiejszych Chin, na wilgotnym brzegu tropikalnego jeziora i jest przodkiem wszystkich współczesnych wyraków, małp i ludzi. Może niektórych!

***

Właśnie przeczytałem o Wałęsie, który opowiadał o swoich wygranych w lotto. I co teraz? "Były prezydent Lech Wałęsa oznajmił, że pieniądze, które wygrywał w latach 70. w totolotka, czyli około 35 tysięcy złotych, pojawiały się jak na zamówienie. Wystarczyło, że na coś ważnego brakowało i los od razu podpowiadał mu, jak ma obstawiać zakłady. – Mogę powiedzieć, że wygrywałem zawsze, kiedy naprawdę potrzebowałem – stwierdził." Ludzi to chyba strasznie musiało interesować....

***

Już mam. WP.pl pisze: Ksiądz Wojciech Lemański nie zamierza opuszczać swojej parafii, choć zgodnie z dekretem abp. Henryka Hosera, w niedzielę o 21 przestaje być proboszczem w Jasienicy. - Mam nadzieję, że będę spotykał się z moimi parafianami przez kolejne miesiące. Jeśli jednak ksiądz arcybiskup uzna, że należy mnie wspomóc w pracy duszpasterskiej i będzie to administrator, to jak powiedziałem moim parafianom: plebania jasienicka jest duża i zmieści się jeszcze jeden ksiądz na parafii - powiedział duchowny w "Faktach po Faktach" w TVN24. 

Odwaga czy głupota ze strony księdza?

***

Dobrej nocy. Miłego poniedziałku.

(Pwt 30,10-14)
Mojżesz powiedział do ludu: Będziesz słuchał głosu Pana, Boga swego, przestrzegając jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; jeśli wrócisz do Pana, Boga swego, z całego swego serca i z całej swej duszy. Polecenie to bowiem, które ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je. Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić.

(Ps 69,14.17.30-31.36ab.37)
REFREN: Ożyje serce szukających Boga

Lecz ja, Panie, modlę się do Ciebie
w czas łaski, o Boże;
wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci,
w Twojej zbawczej wierności.

Wysłuchaj mnie, Panie, bo łaskawa jest Twoja miłość,
spójrz na mnie w ogromie swego miłosierdzia.
Ja zaś jestem nędzny i pełen cierpienia;
niech pomoc Twa, Boże mnie strzeże.

Pieśnią chcę chwalić imię Boga
i wielbić Go z dziękczynieniem.
Bóg bowiem ocali Syjon i miasta Judy zbuduje.
To będzie dziedzictwem potomstwa sług Jego,
miłujący Jego imię przebywać tam będą.

(Kol 1,15-20)
Chrystus Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego, Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. Zechciał bowiem Bóg, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.

(J 13,34)
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.

(Łk 10,25-37)
Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Go na próbę, zapytał: Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Jezus mu odpowiedział: Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz? On rzekł: Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego. Jezus rzekł do niego: Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył. Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: A kto jest moim bliźnim? Jezus nawiązując do tego, rzekł: Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko że go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał. Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców? On odpowiedział: Ten, który mu okazał miłosierdzie. Jezus mu rzekł: Idź, i ty czyń podobnie!

piątek, 12 lipca 2013

Wreszcie moge napisać sobie o czymś innym. Boeing leci na łeb na szyję. Jego akcje spadają bardzo szybko. Po katastrofie 777 w San Francisco, odezwały się DreamLinery. Ethiopian zapalił się na Heathrow a Thomson Airways musiał zawrócić z powodów technicznych. Przedstawiciele amerykańskiego giganta modlą się by nie był to akumulator, któy uziemił całą flotę 787 na kilka miesięcy. NTSB z Ameryki i Wielkiej Brytanii są w drodze do Londynu.

Katastrofa we Francji. Wykoleił się pociąg i ... pociągnął za sobą sześć ofiar śmiertelnych i kilkadziesiąt rannych.

***

We wczorajszym wpisie pomyliłem ordynatora z ordynariuszem. Wyszło komicznie, ale już poprawiłem.

***

W Anglii, doszło do wybuchu w pobliżu meczetu w Tipton pod Birmingham. Nikt nie odniósł obrażeń, ale policja traktuje to zdarzenie jako zamach terrorystyczny. Czego oni się spodziewają. Po atakach na przypadkowych ludzi, zaszlachtowaniu tego żołnierza... 

Miłości raczej nie. Oburzenie jakie okazują śmieszy i budzi politowanie. A ponoć mają ramadan. Tylko do 6 wieczorem. Ech.

czwartek, 11 lipca 2013

To już jest przesada. Ks. Lemański poskarżył się TOK FM, że "wkurzony" biskup zapytał się czy jest obrzezany. I to kilka lat temu. Biedaczyna Wyborczej zrozpaczony musiał powiedzieć o tym wszystkim. Znając życie, gdy ksiądz nawijał nonstop o Żydach, ten nie wytrzymał i zadał mu to pytanie. Media już doszukują się gwałtów i Bóg-wie-czego. Zaraz wyjdzie, że obydwaj przebywali w ym czasie w Rwandzie.

Nieżle wychował swoich parafian. Kobieta która mówi, żeby "duchowieństwo nie wpierdalało się w ich parafię" jest najlepszym tego przykładem. A kto - że tak powiem ma się wpierdalać jak nie biskup i ordynariusz miejsca. Pan Terlikowski fajnie wszystko wyjaśnia.

A gadanie, że dzieci są zdenerwowane jest absurdem. Chodzi z twarzą męczennika do telewizji i płacze, szkoda mi go, szkoda. Tak się nie robi. Zostało mu dwa dni, a co się tam będzie działo w tej Jasienicy...

***

Następny problem to Radwańska. Zrobiła sesję zdjęciową dla "ESPN Body Issue" i rozpoczęła się wojna. Wcześniej z napisem JEZUS z piłeczek tenisowych pozowała do kampanii "nie wstydzę się Jezusa", a teraz wyrzucono ją po zdjęciach (tylko) z piłeczkami w basenie.

Oczywiście, prasa znowu ma powód do śmiechu i kpin. A czy osoba rozebrana może nie wstydzić się Jezusa? Pytanie retoryczne!

***

Pokazano nowe auto Kożuchowskiej. Musiano zaznaczyć, że zapłaciła ponad 200 tysięcy złotych. To jej pieniądze. Ona to zarobiła, więc po co się mieszać. Nie ukradła ich, tylko pracowała na nie.

Jedyne co można zrobić, to zamknąć wszelkie portale internetowe.

***

A w Irlandii w upalne dni i noce trwa debata, która ma dopuścić aborcję w specjalnych momentach. Jedna z tzw. junior-minister głosowała przeciwko i straciła "mandat poselski". Jej przyszłość w Fine Gael jest również niepewna.

Statystyki informują, że codziennie 11 kobiet z Irlandii dokonuje aborcji w Anglii, więc... dlaczego nie ułatwić jej na Wyspie...

Oj, Boże, Boże

hm

środa, 10 lipca 2013

Czy nie może być chwila ciszy, kiedy to nic nie będzie się działo. Męczennik Gazety Wyborczej, ks. Lemański popłakał się na wizji, gdy przemawiał do dziennikarzy. Gazeta wzięła się za to za biskupa Hosera, któremu zarzucają wszystko łącznie z gwałtami i morderstwami. Słowem można zniszczyć wszystko. Przekręcanie tematów i problemów to dewiza Wyborczej i tak już to się kręci. Ten problem jest dobitnym i już mam go dosyć. Mówienie o tym, że w Kościele nie ma demokracji jest idiotyczne. Chyba nigdy w Nim nie jej będzie, gdyż Kościół jest hierarchiczny i koniec dyskusji. Takich biedaków jak Lemański bedzie pełno, któzy do końca sami nei wiedzą czego chcą. To nie walka o prawdę i sprawiedliwość...

Nie mam polskiej telewizji, więc nie do końca wiem co się dzieje a artykuły na portalach są jednostronne. Proboszcz nauczył swoich parafian, że gdy przyjdzie jakiś administrator mają wyść na niego z kijami. Tyle zapamiętałem z krótkiego filmiku na jednym z portali.

***

Ciągle słychać echa ogromnej modlitwy w Warszawie. Poseł PO (Godson) w sposób niesamowity odpowiedział na słowa Hartmana i myślę, że zakleił mu usta na jakiś czas. Znalazł się wszystkowiedzący. Widać, studia na KULu nie zawsze dają powody do chwały.

Również problem wynajęcia stadionu jest brany pod uwagę. Słusznie pyta autorka tekstu, "Czy Naród ma prawo pomodlić się na Stadionie Narodowym, czy też prawo do użytkowania tej największej w stolicy budowli ma przynależeć wyłącznie konsumpcjonistom, hedonistom, czy też wręcz satanistom. Czy wyłącznie oni są Narodem i czy wyłącznie dla nich zbudowano ten stadion? 

***

Śledczy IPN chcą, by sąd ustalił, czy generał Wojciech Jaruzelski faktycznie jest tak bardzo chory, że nie może uczestniczyć w rozprawach. Komunistyczny dyktator ostatnio świetnie bawił się w hotelu Hyatt na swoich urodzinach. 

Może coś z tego będzie, choć pamiętam jak jego żona z płaczem opowiadała, że Wojtuś już umiera. Biedaczyna.

Dla przypomnienia: 8 sierpnia 2011 roku sąd zawiesił postępowanie przeciwko Jaruzelskiemu, gdyż biegli uznali, że Jaruzelski jest tak schorowany i zniedołężniały, że nie może brać udziału w procesach sądowych.

***

Dobrze, że w Irlandii upały. Ludziom nie chce się o niczym dyskutować, choć tematem przewodni może być forma rozliczenia Premiera Irlandii z przewodnictwa w Unii Europejskiej. Nic nie zobili, nic!

Irlandczycy płaczą i nie mogą wytrzymać tych temperatur. Ponad 30 stopni nie było tu od 6 lat.

***

Odwiedzający Londyn amerykański ewangelik został aresztowany w tym miesiącu w Zjednoczonym Królestwie za nauczanie, że czyny homoseksualne są grzeszne. Aresztowania dokonano na mocy głośniej Sekcji 5 ustawy "Public Order Act", pomimo, że mające związek z tematem sformułowania w niej zawarte, zostały ostatnio zniesione przez parlament brytyjski, po serii podobnych incydentów i kampanii przeciw prawu zainicjowanej przez popularnego aktora i komika Rowana Atkinsona znanego z roli Jasia Fasoli. 

Coraz lepiej się dzieje.

 

Tagi