Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

Szykują się zmiany?

traler

To, że czekamy na zmiany w Kościele w Polsce nikogo nie dziwi. To jest oczywiste, że wielu biskupów i księży żyje w dalekiej przeszłości i nie potrafi odnaleźć się w dzisiejszym świecie, który nie zawsze bywa idealny. Wizyta papieża Franciszka ma niby to zmodernizować. Media na każdym kroku w jego słowach doszukują się tego magicznego zdania/wyrazu, który miałby być sygnałem do "zburzenia Bastylii".

Niejaki Paweł Lisicki z wp.pl wymądrza się na prawo i lewo w artykule: "Papież rozczarowuje lewicę". Ojciec św. przyjechał do młodzieży z całego świata zgromadzonej w Krakowie, by głosić im Chrystusa, za którego mogą - gdy islam się rozprzestrzeni - zginąć.

Sueddeutsche Zeitung pisze, że "dla wielu Polaków papież jest zbyt liberalny ws. uchodźców". Myślę, że ostatnie zamachy dały idiotom więcej do myślenia i teraz sprawa ma się inaczej. Sami Niemcy chcą ustąpienia Merkel, bo ... zwyczajnie się boją.

Ale największy obciach zrobił ks. dr hab. Robert Nęcek. Pisze on w wp.pl - Modlę się, by ten raban w kościele wreszcie się rozpoczął - tak o tym, jak może wpłynąć na polski kościół wizyta papieża Franciszka w Polsce powiedział ks. dr hab. Robert Nęcek, rzecznik prasowy Archidiecezji Krakowskiej. Jego zdaniem "język, którym posługuje się kościół w Polsce jest językiem nieprzekonywującym, nawet archaicznym".

Przecież to ludzie Kuriach biskupich śmierdzą archaizmem. Pisząc, a potem torturując ludzi na Mszach św. bzdetnymi listami Pasterzy sprawiają, że Słowo Boże, które samo w sobie jest piękne roztapia się w słowotoku kompletnie niezrozumiałych "argumentów wiary" jednego czy dwóch teologów.

...

cdn.

 

 

Smutne życie Buca

traler

Jest naprawę jednym z najlepszych piłkarzy na świecie i to w historii futbolu; zaraz po Messim, Edsonie Arantesie i Maradonie. Jego bajeczna technika i rzuty wolne (choć nie ostatnio) przyprawiają o zawrót głowy. Jest jeden mankament, który sprawia, że wielu go nie trawi. To prawda - "kto bogatemu zabroni", jednak to ludzie wydają krocie na bilety na mecze, na jego koszulki, na jego inne gadżety... a on zachowuje się jak zwyczajny buc (wczoraj widziałem bokserki z jego CR7 - nie kupię! :D).

Pojechał do Beverly Hills, gdzie, jak opisuje wp.pl zrobił histerię wśród "fanów". Nie było żadnej histerii, a zwyczajna ciekawość dwudziestu osób, z których jeden zapragnął mieć zdjęcie z CR7.

"Jeden z kibiców został odepchnięty przez "Crisa" w momencie, kiedy próbował zrobić zdjęcie". - pisze ktoś na wp.pl. Może niejaki PB oglądał w tym czasie coś innego, bo znając życie, ten chłopak ma tyle z piłką wspólnego, co ja z leśnictwem, a i nie Cris go popchnął tylko samo bożyszcze...

Po faulu w finale nie ma śladu, więc można ... rozrabiać.

Biedni są tacy ludzie. Muszą mieć "osiłka" za sobą, żeby zaistnieć. Zamykać trzeba sklepy i wypraszać klientów, bo nażelowany koleś chce się przeglądnąć w lustrze GUCCI.  "Tak ten świat stworzony jest", a raczej tak go przerobiliśmy.

Bądźmy ludźmi, nawet jeśli się ma bajeczne pieniądze.

*_*

A ja cieszę się słońcem, które właśnie się pokazuje!

Nowinki z Francji (2)

traler

Nie wierzę własnym uszom. Jest ktoś, kto broni w brukselskim bagnie nasz Kraj. Jean-Luc Schaffhauser, w ostrych słowach powiedział, co myślą Polacy.

Gratulacje, a mina pani Premier i radość w oczach jest ogromna! Komentarz Schulza jest bardzo słaby, wręcz idiotyczny, ale co się po nim można spodziewać.

Tak dobrze o Polsce nie potrafią mówić Lis i towarzysze... Zresztą nie chcą. Niemcy więcej zapłacą, więc łasić się trzeba.

Nowinki z Francji

traler

• Niezwykła decyzja Rady Kultu Muzułmańskiego we Francji

• Muzułmanie w tym kraju mają w niedzielę wziąć udział we mszy w najbliższym kościele

• Ma to być wyraz solidarności z chrześcijanami po zabiciu księdza w Normandii

 

Zaapelowała (Rada) ponadto, by podczas kazań i modlitw w najbliższy piątek we wszystkich 2,5 tys. francuskich meczetów uwzględnić "pierwszoplanowe miejsce, jakie w religii muzułmańskiej zajmuje poszanowanie innych religii, a także wyznających je ludzi dobrej wiary".

Takich to nowinek człowiek się może się dowiedzieć z wp.pl

A my i tak szukamy w każdym zdaniu papieża informacji o przyjmowaniu "uchodźców".

Franciszek (w)leci do Polski

traler

CoXtDz_WgAAn8gm

CoX3CiKXEAEPZxffots: twitter.com

Leci z Dobrą Nowiną, a i tak lewaki wywnioskowali, że chodzi o przyjmowanie islamistów. Po wczorajszym zamachu ciężko będzie mu wykrzesać cokolwiek w tym kierunku.

Właśnie wlatuje nad terytorium Rzeczpospolitej!

papa

Je suis catholique. Guciob ma rację!

traler

Rwa kulszowa nie daje za wygraną. Ciężko siedzieć, ciężko stać i ciężko leżeć. Musze wziąć jakieś painkillers, bo ... ciężko.

*_*

Nie wiem, co i jak napisać. Na usta nachodzą same bluzgi i przekleństwa z powodu głupoty lewaków, którzy  ciągle zaprzeczają uznaniu islamu za zbrodnicza ideologię. Tusk znowu napisze #prayforfrance, "metalowa wieża" zaświeci się w kolorze flagi...

Kredę już sobie darują, bo to małe miasteczko i nie ma placu, który pomieściłby wszystkie bazgroły.

Zginął kapłan, który służył ludziom całe swoje życie, a papież jest przerażony:

#BREAKING Pope 'pain and horror' at France church hostage-taking...

Mogę wysłać paczkę chusteczek higienicznych, jak potrzebuje. Została przekroczona pewna granica, za którą nie ma już nic.

Abp Dominique Lebrun powiedział: "Jeden z nas został zamordowany. My nie możemy użyć innej broni teraz niż miłość i braterstwo."

Rzygać mi się chce. Nie trzeba broni, ale rozumu w tych francuskich łbach. Biskup Marsylii, Georges Pointer powiedział, że "katolicy i muzułmanie cierpią jednakowo"! Czy jemu się pod czapką zagotowało? W szkołach islamskich we Francji panuje radość.

*_*

Strzelanina w Berlinie. Oczywiście, napiszą, że w przeciwieństwie do Francji nie był to akt terroru. Rodzina lekarza jest ukontentowana. Polityczna poprawność doprowadziłą do zamydlenia nam oczu (niektórym), a lekarstwa na to nie ma!

Zachód płaci frycowe odstąpienia od Przykazań. Myśleli, że wolność to totalna swoboda. Nie mogą wyjść z domu, nie mogą wsiąść do metra, boją się zjeść w swoich przepięknych restauracjach. Terror i strach zapewnili sobie sami.

Europo, wróć do korzeni. Laickość wlazła w dupę i nie chce wyjść. Islam siłą to przegania.

Skurwiele z Francji byli znani policji... Teraz dali się poznać światu. Dalej szukają ISIS, dalej mówią o zabiciu nożem... On miał podcięte gardło (całkiem inaczej umiera się w ten sposób, nawet trudno to sobie wyobrazić).

Podobał mi się jeden z tłitów:

CoS49smWEAAEUfu.jpg_large

*_*

Niech zamordowani odpoczywają w pokoju.

Polecam rozwiązanie "gucia"

Aniom wszystkiego najlepszego

traler

Na gazeta.pl czytamy, że Amnesty International dotarło do ludzi, którzy powiedzieli, że w tureckich więzieniach dzieją się straszne rzeczy. Naprawdę? Tylko lewaki z Tuskiem na czele mogą mówić o demokracji w tym kraju i to za rządów tego muslima Erdogana. Przecież to oczywiste, że tam się dzieją straszne rzeczy. Ile jest już zabitych, tego nie wie nikt. Puczyści! Oni dopiero chcieli demokracji. Chcieli uwolnić się od islamu, który rujnuje narody, a spotka ich straszny los.

Więzienia dla oficerów i żołnierzy, więzienia dla dziennikarzy, a nikt nie mówi o demokracji...

Tomasz Lis ps. Hiena, w imię wolności słowa zablokował mnie na twitterze, więc nie widzę co biedaczyna pisze, ale zawsze bronił demokracji tureckiej, a w Polsce widział tylko trybunał Jaruzelskiego z Rzeplińskim na czele. Że bieda mu się dzieje.

Teraz wychodzą na jaw gwałty i straszne pobicia w Turcji.

*_*

Mam nadzieję, że Tusk będzie miał na tyle odwagi, by spotkać się z mężem/chłopakiem tej zamordowanej kobiety w ciąży. To jego i Merkel będę zawsze obwiniał za obecną sytuację w Europię. GW pisze, że Niemcy się radykalizują. Już dawno powinni, a Merkel powinna zostać wywieziona na taczkach do Syrii. Ciekawe, czy król europy "dostałby po ryju" od męża/chłopaka tej dziewczyny? Twitter się zastanawiał na ten temat i wyszło, że z Tuska ogromny tchurz!

Nie wiem dlaczego komentatorzy obwiniają za wszystko Kaczyńskiego? Może coś przeoczyłem...

Kiedyś to pęknie. Wtedy będzie dzicz!

*_*

Ale .... mieliśmy piękny dzień. Po południu nawet nie padało. Byłem u mojej pani doktor, która poskładała mnie na wszystkie możliwe sposoby. Strzelało w każdym kręgu kręgosłupa. Nie cierpię tego odgłosu, ale sprawia to wielką ulgę. Może położyć się pod walec?

*_*

Znowu nie poszedłem "na piłkę". Jeszcze boli i chyba trochę za wcześnie. Po co rozwalić do końca kręgosłup. Wózek mi jeszcze nie w głowie.

Co przyniesie dzień jutrzejszy?

IMG_5746

Imieniny Ań.

Aniu wszystkiego najlepszego!

 

 

 

 

 

przejechać, poćwiartować czy zastrzelić?

traler

I co by tu napisać. Kolejne zabójstwo w Niemczech. Tym razem "brudas" poćwiartował kobietę maczetą. Jeśli ktoś jeszcze nie chodził po mieście z maczetą, wiele traci - najwidoczniej! Ich kultura jest nieziemska. Dalej szukajcie powiązań z ISIS, dalej szukajcie "żółtych papierów" i wybielajcie wszystkie owoce zbrodniczej ideologii islamu. W pierwszej kolejności debile z Rządu i policja informują nas, że dany napastnik nie miał powiązań z ISIS. Nie potrzeba mieć powiązań z ISIS by mordować. Do tego namawia koran, wystarczy wziąć do ręki i przeczytać, do tego namawia każdy imam zachodniej Europy. Czy rodziny zamordowanych mają przez to czuć się lepiej, że nie ISIS ich zabił?

Policja prosi, by nie wstawiać filmików ze smartfonów do internetu. Wstawiajcie! Niech prawda będzie prawdą, a nie to, co każe powiedzieć poprawna polityczność. Już teraz wychodzą przekręty. "Pomyłkowo" ktoś wstawił inne zdjęcie z innego wydarzenia, po czym zmieniono, że to osiemastolatek, który był chory psychicznie.

Czy ludzie są idiotami, by w to wierzyć. Teraz znajdują, że chory psychicznie, że w depresji, że się leczył. Wystarczy wejść do domu i na stole leży jego karta zdrowia! Już nie wchodzę na te njusy o kulisach zamachu z Monachium. Śmiech, pusty śmiech mnie ogarnia.

*_*

Co za niedziela. Rano brzydko i ponuro. Na szczęście rwa kulszowa mija i wreszcie mogę chodzić. Jutro odwiedzę panią doktor łamignat, która pomogła mi za pierwszym razem "dowiedzieć się jak się nazywam". Nikomu nie życzę takiego bólu. Łzy same cisną się na oczy, a myśl o sparaliżowaniu jest ... paraliżująca. Siedząc z myślami, że nikt mnie nie kocha i nikt nie lubi, pomodliłem się o słońce. Wyszło. I świeci dalej. Kocham to. Jest ładnie i miło. Więc może i ktoś mnie kocha ;)

Wczoraj wieczorem, nie mogąc iść "na piłkę" zacząłem latać on-line. FSX to spora odskocznia dla mnie i ulubiona zabawa. Wiele osób na świecie się w to bawi, co nie zawsze sprzyja przestrzeganiu przepisów lotniczych. Na szczęście w FSX world nie ma zderzeń samolotów.  Dzisiaj też posiedzę, choć zepsuł mi się mikrofon i cały fun z gry przepadł.

*_*

Na koniec: szmaragd!

Watykan o Polsce: działania niektórych polityków sztucznie wywołują strach przed imigrantami.

Tylko sobie strzelić w łep! Albo ludzie z wp.pl coś źle przeczytali, albo to są jakieś jaja. Którego panowie czy panie z LaStampa polecają? Afgańczyka z siekierą, Syryjczyka z maczetą, Irańczyka z żółtymi papierami i pistoletem, czy Tunezyjczyka z prawem jazdy kategorii C.

Refugees welcome.

Już tak nie witają!

"Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ksiądz Paweł Rytel-Andrianik wyjaśnił, że zredagowany przez niego tekst nie jest stanowiskiem rzecznika KEP, ale relacją z publikacji głównych mediów w Polsce na temat kwestii uchodźców." Proponuję wziąć kilku na komnaty kurii!

Czytania niedzielne

traler

(Rdz 18,20-32)
Bóg rzekł do Abrahama: Skarga na Sodomę i Gomorę głośno się rozlega, bo występki ich [mieszkańców] są bardzo ciężkie. Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się. Wtedy to ludzie ci odeszli w stronę Sodomy, a Abraham stał dalej przed Panem. Zbliżywszy się do Niego, Abraham rzekł: Czy zamierzasz wygubić sprawiedliwych wespół z bezbożnymi? Może w tym mieście jest pięćdziesięciu sprawiedliwych; czy także zniszczysz to miasto i nie przebaczysz mu przez wzgląd na owych pięćdziesięciu sprawiedliwych, którzy w nim mieszkają? O, nie dopuść do tego, aby zginęli sprawiedliwi z bezbożnymi, aby stało się sprawiedliwemu to samo, co bezbożnemu! O, nie dopuść do tego! Czyż Ten, który jest sędzią nad całą ziemią, mógłby postąpić niesprawiedliwie? Pan odpowiedział: Jeżeli znajdę w Sodomie pięćdziesięciu sprawiedliwych, przebaczę całemu miastu przez wzgląd na nich. Rzekł znowu Abraham: Pozwól, o Panie, że jeszcze ośmielę się mówić do Ciebie, choć jestem pyłem i prochem. Gdyby wśród tych pięćdziesięciu sprawiedliwych zabrakło pięciu, czy z braku tych pięciu zniszczysz całe miasto? Pan rzekł: Nie zniszczę, jeśli znajdę tam czterdziestu pięciu. Abraham znów odezwał się tymi słowami: A może znalazłoby się tam czterdziestu? Pan rzekł: Nie dokonam zniszczenia przez wzgląd na tych czterdziestu. Wtedy Abraham powiedział: Niech się nie gniewa Pan, jeśli rzeknę: może znalazłoby się tam trzydziestu? A na to Pan: Nie dokonam zniszczenia, jeśli znajdę tam trzydziestu. Rzekł Abraham: Pozwól, o Panie, że ośmielę się zapytać: gdyby znalazło się tam dwudziestu? Pan odpowiedział: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dwudziestu. Na to Abraham: O, racz się nie gniewać, Panie, jeśli raz jeszcze zapytam: gdyby znalazło się tam dziesięciu? Odpowiedział Pan: Nie zniszczę przez wzgląd na tych dziesięciu.

(Ps 138,1-3.6-8)
REFREN: Pan mnie wysłuchał, kiedy Go wzywałem

Będę Cię sławił, Panie, z całego serca,
bo usłyszałeś słowa ust moich.
Będę śpiewał Ci psalm wobec aniołów,
pokłon Ci oddam w Twoim świętym przybytku.

I będę sławił Twe imię
za łaskę Twoją i wierność.
Wysłuchałeś mnie, kiedy Cię wzywałem,
pomnożyłeś moc mojej duszy.

Pan, który jest wysoko, patrzy łaskawie na pokornego,
pyszałka zaś dostrzega z daleka.
Gdy chodzę wśród utrapienia, Ty podtrzymujesz me życie,
wyciągasz swoją rękę przeciwko gniewowi mych wrogów.

Wybawia mnie Twoja prawica.
Pan za mnie wszystkiego dokona.
Panie, Twa łaska trwa na wieki,
nie porzucaj dzieła rąk Twoich.

(Kol 2,12-14)
Z Chrystusem pogrzebani jesteście w chrzcie, w Nim też razem zostaliście wskrzeszeni przez wiarę w moc Boga, który Go wskrzesił. I was, umarłych na skutek występków i nieobrzezania waszego /grzesznego/ ciała, razem z Nim przywrócił do życia. Darował nam wszystkie występki, skreślił zapis dłużny obciążający nas nakazami. To właśnie, co było naszym przeciwnikiem, usunął z drogi, przygwoździwszy do krzyża.

(Rz 8,15)
Otrzymaliście Ducha przybrania za synów, w którym wołamy: Abba, Ojcze!

(Łk 11,1-13)
Gdy Jezus przebywał w jakimś miejscu na modlitwie i skończył ją, rzekł jeden z uczniów do Niego: Panie, naucz nas się modlić, jak i Jan nauczył swoich uczniów. A On rzekł do nich: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze, niech się święci Twoje imię; niech przyjdzie Twoje królestwo! Naszego chleba powszedniego dawaj nam na każdy dzień i przebacz nam nasze grzechy, bo i my przebaczamy każdemu, kto nam zawinił; i nie dopuść, byśmy ulegli pokusie. Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje. Ja wam powiadam: Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. Jeżeli którego z was, ojców, syn poprosi o chleb, czy poda mu kamień? Albo o rybę, czy zamiast ryby poda mu węża? Lub też gdy prosi o jajko, czy poda mu skorpiona? Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec z nieba da Ducha Świętego tym, którzy Go proszą.

*_*

Bez Boga na świecie dzieją się rzeczy straszne. Przekonujemy się o tym na każdym kroku. Włączając wiadomości, czytając prasę widzimy, że odrzucenie przez Stary Kontynent Przykazań nie było najlepszym posunięciem. Modlę się gorąco, żeby Bóg znalazł choć tych "dziesięciu", już nawet nie sprawiedliwych - bo nasze grzechy są jednak duże - ale takich, którzy będą umieli wezwać Imienia Pana - gdy zajdzie potrzeba.

Ci, którzy Jemu powierzają swoje życie mają obiecane Królestwo Niebieskie. Na tej ziemi nikt nie zagości więcej niż to przypisane! Nic nie doda się do swoich dni, a te są skrupulatnie policzone. I chociaż grzeszymy, to dzięki Jego Miłosierdziu, przed nami, którzy się do Niego uciekamy, jawi się zmartwychwstały Chrystus.

Jest jeszcze jedna sprawa, na którą zwraca uwagę dzisiaj Jezus. Modlitwa i dobre uczynki. Człowiek, który przebywa w otoczeniu Boga, jest jak latorośl w krzewie winnym. W ewangelii według św. Jana, Chrystus nazywa nas latoroślami, które same z siebie nie mogą nic uczynić. Tylko w krzewie winnym, którym jest Jezus, możemy przynosić owoce. Bóg oczyszcza każdego z nas, (chce się powiedzieć, że) pracuje nad nami, byśmy stawali się lepszymi.

Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami. (J, 15,)

Po modlitwie, wychodzimy i czynimy świat otwartym na Boże przykazania. Te prośby, które zawarte są w Modlitwie Jezusowej muszą się wypełnić, bo to obietnica samego Syna Bożego. Posilony, posilona Jego Ciałem śmiało wychodzę na zewnątrz, by Bóg był uwielbiony we mnie i we wszystkich.

Bóg dokonał w końcu zniszczenia tych dwóch miast kananejskich, jednak - tych, których uznał za godnych - jak pisze św. Paweł - przywrócił do Życia. Bez Jego wiedzy nic się nie dzieje. Podoba mi się ten opis z Księgi Rodzaju: Chcę więc iść i zobaczyć, czy postępują tak, jak głosi oskarżenie, które do Mnie doszło, czy nie; dowiem się. Dobrze wiedział, że ludzie odeszli i zostawili Źródło swego istnienia. Wychodzi też i do nas, bo powiedzieć nam (to w następnym rozdziale ewangelii Łukasza:

Lecz mówię wam, przyjaciołom moim: Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, a potem nic więcej uczynić nie mogą. Pokażę wam, kogo się macie obawiać: bójcie się Tego, który po zabiciu ma moc wtrącić do piekła. Tak, mówię wam: Tego się bójcie! (Łk 12,4-7)

Bóg przybił do krzyża grzech, który nas niszczy i nokatuje. Sprawiedliwy został zabity, by grzesznemu człowiekowi otworzyć na nowo Niebo. Teraz wiele zależy od nas. Wiara w Boga - jak powie mój ulubiony św. Paweł jest

poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy.

Oznacza to, że wiara odnosi się przede wszystkim do przyszłości. Człowiek, który nie ma wiary, nie ma też przed sobą przyszłości. Przed nim, na końcu życia rozpościera się pustka, nicość.

Bóg udzielając nam Ducha Świętego, już na chrzcie świętym, daje nam szansę wiecznego przebywania z Nim na wieki. Dają? Trzeba brać! On pragnie byśmy z Nim przebywali w Jego Królestwie. Nie odrzucajmy Jego miłości, bo człowiek może "być bogiem" na chwilę, tu na ziemi, ale wieczność bez Jedynego i Prawdziwego Boga to koszmar.

20131008_1300261Ruiny klasztoru franciszkanów w Ardfert, Kerry

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci