Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

tak sobie, leniwie

traler

Podczas gdy w Polskim Sejmie toczy się walka o Trybunał, pan Stonoga wygłupia się na całego. Niedawno przepraszał wszystkich, że obrzucał ich "kurwami" i "chujami", teraz zchamił się w jednym z warszawskich hoteli. Co robił? Lepiej nie pisać, bo to bardziej obraźliwsze niż słowa, które padły wcześniej. Z bohatera stał się kompletnie nikim, a przez swoje zachowanie spalił mosty na wszystkich drogach świata. Myślę, że jest już przegrany. Jako polityk i jako biznesmen. Nikt już mu nigdy nie zaufa.

*_*

Prezydent Duda "ślizgał się" dzisiaj po Murze w Chinach, a w ciepłych słowach na ogromnym mrozie ocenił sytuację sędziów Trybunału.

*_*

Na onet.pl króluje pan Charamsa, który czuł się jak "w więzieniu" przez wiele lat swojego kapłaństwa. Pierwsza strona i taka sława. Gratulacje. Nie, nie będę go ruszał.

*_*

Papież przebywa w Afryce. Trzeba mieć odwagę, by pojechać do środkowej części Kontynentu. Tam, choć przeważa chrześcijaństwo, jest pełno osób, którym może się taka wizyta nie podobać.

*_*

Odnalazła się pani Kopacz, która wrzeszczała płaczliwym głosem na PiS, że "ona tego nie chce". To Naród wybrał i to Naród zadecydował, a pani Kopacz może mieć ochotę na pomindorową z makaronem! Przykre. Nie będę podnosił sobie ciśnienia.

*_*

Z tego wszystkiego zasiądę i pooglądam Celtic z Ajaxem. Zaczęli śpiewać "You'll Never Walk Alone". Nie, to nie tylko Liverpool!

Anita Gargas

traler

Zamachy w Egipcie, Tunezji oraz Grecji (to raczej nie chrześcijanie), zestrzelenie samolotu Rosjan na terytorium Turcji, którego piloci mogli znaleźć się przypadkowo na terytorium Syrii, a pan Tusk ciągle wzywa do rozmów na temach imigrantów. Gratulacje.

Rosja igrała i się doigrała. Jej samoloty przekraczały granice terytorialne wielu krajów wielokrotnie i w końcu Turcy powiedzieli dosyć. Gadanie Putina o "ciosie w plecy" jest kompletną głupotą.

Dobrze znają te metody, gdyż to oni sami zestrzelili koreańskiego Jumbo Jeta nad Morzem Jońskim. B747-200 (HL7442), 1 września 1983 roku  z 269 osobami na pokładzie wleciał przypadkowo na terytorium ZSRR i został zestrzelony przez radzieckie myśliwce.

"Brudasy" z ISIS chwalą się natomiast, że zabili pilotów z zestrzelonego Su-24. Nakręcili filmik z człowiekiem o zmasakrowanej twarzy leżącym na ziemi w mundurze pilota rosyjskiego. ... I drą tradycyjnie ryja!

*_*

"IS wciąga nas swoimi zamachami w pułapkę? Dżihadyści mają apokaliptyczny plan". Taki tytuł pojawił się na wp.pl. Polecam go dlatego, że wczoraj trochę o tym pisałem. Coś czuję, że nie trzeba być Nostradamusem, by widzieć szarość przechodzącą w czerń. Mówię tu o kolorach naszej rzeczywistości. Merkel i Tusk, a także Hollande, który poleciał rozmawiać z Obamą do rodziny Sobieskich nie należą! "Jan III już tu nie mieszka".

*_*

Tak jak myślałem. Facet, który stał się naszym narodowym błaznem ( nie, nie Kuba) zapłaci 130 tysięcy złotych i posiedzi sobie w więzieniu. Nie wiem jak zamierza oddać tę sumę. Powinien pomyśleć o swoim mózgu. Chyba że między uszami ma tylko sznurek, który je przytrzymuje. Picie alkoholu na dużej wysokości nie daje żadnych korzyści.

Awaryjne lądowanie samolotu i cała afera to naprawdę potężne koszty. Na słowo "bomba" będzie bał się podwójnie.

Chyba pisałem wcześniej, że w ciągu 14 dniu piloci włączali 29 razy (chyba) squawk 7700. Nie jest to fajne, bo za każdym razem samolot musi lądować i być sprawdzany. Wywołuje to dodatkowy stres o życie i wydłuża lot.

*_*

Na money.pl znalazłem taki oto artykuł:

Komisja Europejska przyjęła we wtorek projekt decyzji o utworzeniu funduszu na pomoc uchodźcom w Turcji o wartości 3 mld euro. 500 mln euro będzie pochodzić z budżetu UE, a resztę zebrać mają państwa unijne. Składka Polski miałaby wynieść 71,2 mln euro.

Cieszę się razem z wami!

*_*

Poszukuję pilnie panią Kopacz. Ta cisza jest straszna. Naprawdę zacząłem się o nią obawiać. Nie, tak szczerze, to nic a nic!

Tomasz Lis jeszcze zdrowo szczeka na twitterze, zwłaszcza na temat Halla i Samsonowicza. Ci panowie zrezygnowali z zaszczytnych funkcji (Kapituła Orderu Orła Białego). Ma to związek z ułaskawieniem Kamińskiego przez Prezydenta Dudę.

Na se.pl znalazłem to:

"Dzięki Komorowskiemu wolnością cieszą się przestępcy oskarżeni o m.in. zabójstwo, znęcanie się nad rodziną, porwanie, wymuszenie, fałszowanie dokumentów, paserstwo, kradzież samochodów."

Jeśli Prezydent Duda ułaskawił tych, co byli związani z "aferą gruntową" to nijak to się ma do ułaskawienia np. zabójcy. Zresztą ciężko było znaleźć w poprzednim Sejmie ludzi "czystych". Oj ciężko. Mam nadzieję, że kiedyś to sprawdzą! (Sikorski, Sikorski, Sikorski).

*_*

Po wielu latach od wydania, oglądnąłem dzisiaj dwie części dokumentalnego filmu: "Anatomia upadku". Anita Gargas zrobiła doskonały dokument na temat poszukiwania prawdy o katastrofie smoleńskiej i "uderzaniu" w mur komisji Millera oraz samego Tuska. Kopacz zarzekając się o przekopaniu każdego metra łgała jak pies. Seryjny samobójca, który krążył wokół osób związanych z wypadkiem... a zresztą!

Nie wiem dlaczego ta sprawa zamiast łączyć to podzieliła. To był Prezydent naszego kraju i nawet po śmierci należy mu się szacunek. Wychodzi na to, że niektórym osobom nie leży dobro kraju. Myślę, że JE (tak pisze Korwin-Mikke) Antoni Macierewicz coś w tej sprawie zrobi. Oj zaczną się bać, zaczną!

Warto to zobaczyć, by posłuchać innych wypowiedzi niż Millera i Tuska, Kopacz i Sikorskiego. Według Olejnik, która po śmierci Kaczyńskiego ryczała jak bóbr, rozmowa o tym jest wykroczeniem śmiertlenym.

Zimno mi się zrobiło!

spustoszenie i zagłada

traler

Jeszcze nigdy chyba, za mojego życia, sprawy nie przybrały takiego obrotu. Ewangelia, która przeznaczona jest na wtorek pokazuje spustoszenie, które czeka ziemię, której obrazem jest wspaniała Świątynia Jerozolimy.

(Łk 21,5-11)
Gdy niektórzy mówili o świątyni, że jest przyozdobiona pięknymi kamieniami i darami, powiedział: Przyjdzie czas, kiedy z tego, na co patrzycie, nie zostanie kamień na kamieniu, który by nie był zwalony. Zapytali Go: Nauczycielu, kiedy to nastąpi? I jaki będzie znak, gdy się to dziać zacznie? Jezus odpowiedział: Strzeżcie się, żeby was nie zwiedziono. Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem oraz: Nadszedł czas. Nie chodźcie za nimi. I nie trwóżcie się, gdy posłyszycie o wojnach i przewrotach. To najpierw musi się stać, ale nie zaraz nastąpi koniec. Wtedy mówił do nich: Powstanie naród przeciw narodowi i królestwo przeciw królestwu. Będą silne trzęsienia ziemi, a miejscami głód i zaraza; ukażą się straszne zjawiska i wielkie znaki na niebie.

*_*

4 sierpnia 70 roku po nieudanym powstaniu Żydów Rzymianie zburzyli Świątynię. O Świątyni Heroda Wielkiego pisał Flawiusz. Jej piękno opisał Talmud tymi słowami: "Ten, kto nigdy nie widział świątyni Heroda, nigdy w swym życiu nie widział wspaniałej budowli". (wikipedia).

Czyż nie teraz przychodzi Naród "w imię boga" i próbuje nas zwieść, mówiąc, że nadszedł czas? Jak dobrze wiemy wojny i przewroty muszą przyjść. Na ziemię spadnie wiele złych rzeczy, których wolelibyśmy nie doświadczać, ale ostatnie słowo należy do Boga, który jest Panem żywych i umarłych. "Zło" szykuje pełno zasadzek na ludzi sprawiedliwych, ale najodważniejsi w wyznawaniu Prawdziwego Boga będą ocaleni. Nie tylko samo "zło". Ziemię dotkną katastrofy jakich nigdy nie widziano, po to ... by oznajmić przyjście Najwyższego. Nie jestem fatalistą, broń Boże, ale Słowo musi się wypełnić i świat się skończy. To, na co patrzymy i budzi nasz podziw... zwyczajnie zniknie. Wielu ludzi zwyczajnie się boi i nie ma co się dziwić. 

51Plaża Bana Co. Kerry, w czasie huraganu

Czekajcie na ewangelię z pierwszej niedzieli Adwentu.

RMF tchórze

traler

Najpierw był protest migrantów w Grecji przy granicy z Macedonią przeciwko decyzji władz macedońskich, by nie wpuszczać migrantów ekonomicznych. Dziś protest się nasilił. Kilkudziesięciu uciekinierów z Pakistanu, Afganistanu i Iranu zaszyło sobie usta - gazeta.pl.

Czy to są jakieś żarty? Czy ktoś to może wytłumaczyć, oczywiście nie porównując ich w idiotyczny sposób do Polaków po II wojnie światowej, czy w stanie wojennym i za komuny.

*_*

Dzisiaj do Polski "wróciła" spora grupa Polaków z Mariupola. Na lotnisku w Malborku przywitała ich PBS i chyba Antoni Macierewicz. To jest dla wielu z nas również temat wrażliwy, ale w końcu, ci którzy przylecieli z ogarniętych wojną rejonów też są Polakami.

*_*

RMF FM usunęło satyryczny felieton swojego publicysty o islamistach, którzy dokonali ataków w Paryżu. – Jedyni islamiści, którzy przyjeżdżają do Europy do roboty, to właśnie terroryści. I chłopaki uczciwie zarabiają, rzetelnie zabijają – mówił w nim Tomasz Olbratowski. Nagranie zostało usunięte przez rozgłośnię, „aby uniknąć eskalacji emocji internautów” - więcej na niezalezna.pl

To dobitnie pokazuje, że wszystko, co dotyczy chrześcijaństwa i nabijania się z niego jest "nowoczesne", a jeśli idzie o islam, to nie jest unikanie eskalacji emocji, a raczej próba uniknięcia sytuacji jak z Charlie Hebdo. Tchórze!

Internauci powiedzą wam prawdę, co sądzą na ten temat.

*_*

Adam Nawałka w plebiscycie FIFA głosował na Roberta Lewandowskiego. Spośród Trójki nikt obecnie bardziej nie zasługuje na to trofeum niż Polak, który sam oddał głosy (jako kapitan Reprezentacji) na swoich kolegów z Bayernu.

Dobrej nocy. Pamiętajcie o modlitwie.

"Nie lubię poniedziałku"

traler

Real znalazł winowajcę swojej klęski w El Clasico. Niezmiernie słaby Benitez pożegna się z pracą w Realu i słuch na chwilę o znim zaginie. Ciekaw jestem, kiedy polecą głowy na wysokich stanowiskach Unii Europejskiej za doprowadzenie Europy do takiego stanu jaki widzimy? W Polsce się to udało. Rządząca do tej pory partia została wyrzucona na zbity pysk. Pan Tomasz Lis jeszcze skacze na swoim twitterze i w njusłiku, ale i to się kończy.

Zastanawiam się nad panią Kopacz. Te porażki musiały ją wykończyć i obawiam się, że kobieta sięgnie po alkohol. Nie jest łatwo być tak ozukanym przez swoich. Chwalili i klaskali, a tu taka wtopa.

Drogą kupna nabyłem nowy numer tygodnika "Do rzeczy" i w "Temacie tygodnia" jest doskonały komentarz, co działo się ostatnio na polskiej scenie politycznej. Na stronie 22 jest zdjęcie Lisa i Żakowskiego z podpisem: "Tomasz Lis potrafił się zachwycać wystąpieniem Ewy Kopacz, które nawet Jacek Żakowski uznał za żenujące". Nic więcej nie da się dodać. Trafiony, zatopiony!

Nie trawię tej kobiety, nie trawię!

 

*_*

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii odrzucił apelację w sprawie przepisów stanowiących o konieczności znajomości języka angielskiego przez małżonków imigrantów, przyjeżdżających do Wielkiej Brytanii. Chodzi o imigrantów spoza Unii Europejskiej, którzy chcą na Wyspy sprowadzić swoje rodziny. - pisze onet.pl.

*_*

Oglądałem dzisiaj na onet.pl filmik o obrazie Jana Matejki "Rejtan". Głównym prowadzącym jest Radek Kotarski. Nie wiem kim on jest, ale jego komentarze do zdjęć i faktów historycznych są rewelacyjne. Ktoś musiał dobrze to przygotwać, bo choć krótkie (polimaty.pl) ogląda się je "bombowo"!

*_*

 Mimo wszystko, miłego dnia!

Piłka nożna, kochana!

traler

Oglądając ostatnio wyczyny naszej Reprezentacji w piłce nożnej oraz podsłuchując doniesienia o możliwej nagrodzie FIFA Ballon d'Or dla Roberta Lewandowskiego serce każdego kibica bije mocniej. Kolejne wieści o zainteresowaniu naszym napastnikiem całego świata i "występ" w magazynie FourFourTwo dodają tylko pieprzu do pikantnego już węgierskiego gulaszu.

Wczorajszy mecz Realu z Barceloną był niesamowity. Schodzący do szatni Iniesta otrzymał olbrzymie brawa także od kibiców Królewskich. Barcelona zmiażdżyła Real 4:0 a "płaczący" po każdym nieudanym zagraniu Ronaldo długo pozostanie (w memach) na ustach hiszpańskiego świata futbolu.

W tym samym czasie walczył Robert Lewandowski. Choć Bayern wygrał, Robert trochę był w cieniu. Coś jakby nie wychodziło, a tak bardzo potrzeba bramek, by walczyć o miano najlepszego z wymienionym wcześniej Ronaldo, czy siedzącym na ławce Messim.

I zmierzam do sedna sprawy. Czy ktoś z ekspertów naszej kopanej myślał kiedyś, że na wielkie świątynie futbolu zawitają zespoły, których budżet jest mniejszy niż wartość każdego z tych trzech wspomnianych.

Weżmy dzień dzisiejszy. Chievo Verona w Serie A wygrała na wyjeździe z ... Carpi, a za chwilę, na San Siro w Mediolanie Inter zagra z ... Frosinone. Śledzący Bundesligę będą ekscytować się meczem wieczoru Ingolstadt z Darmstadt. Gdzie to jest?

Wczoraj, w Premier League, malutkie Leicester City wygrało z Newcastle United i to 3:0 i znajduję się na drugim miejscu, tuż za Man United. AFC Bournemouth  (maleńki klub z południa Anglii) zremisował z Swansea City...

Nie śledzę Ligue 1 ani Eredivisie ale wiele klubów nie mówi mi zupełnie nic, na przykład Cambuur, którego Ajax z Milikiem rozniósł na strzępy (5:1).

Nie wróżę tym klubom zbyt wiele (choć Leicester może pomieszać szyki w lidze angielskiej), jednak myśle, że fakt iż pojawiły się u góry kluby z niższych lig zdaje się być wiele mówiącym, że piłka się zmienia.

W wielu przypadkach liczy się serce do grania, a umiejętności mogą jedynie pomóc.

To zawsze będzie piękny sport!

Strach

traler

Żyjemy w epoce "po zamachach" i nie wszyscy nauczyli się prawidłowo oceniać sytuację na świecie. Co prawda, Dania pokazała Tuskowi i Merkel co sądzi o imigrantach i że ich zwyczajnie nie chce w swoim kraju, ale skandal, który wybuchł w Wielkiej Brytanii pozostanie na długo w mojej pamięci.

Kościół anglikański stworzył, specjalnie po zamachach w Paryżu, "reklamę" do kin na temat modlitwy. Została ona wycofana, co więcej nawet nie wprowadzona ze względu na pieprzoną Political Correctness. Nie obchodzi mnie, co inni sądzą. Czy ktoś wytłumaczy tym idiotom, że w krajach Bliskiego Wschodu i wszędzie gdzie panuje islam nie ma PC! Czy ktoś wytłumaczy tym patafianom, że Europa ma podwaliny chrześcijańskie i jeśli komuś to się nie podoba to wie "gdzie" może wracać!

Reklama mówi o modlitwie "Ojcze nasz" i przedstawia różne sytuacje, w czasie których można się modlić!

*_*

Belgia przeżywa prawdziwe piekło. Stopień największego zagrożenia, to efekt nieustannego przymykania oczu na "poborowych" z Syrii i Iraku, wśród których jest pełno morderców, którzy mają krew chrześcijan na rękach.

Francja ogląda właśnie kolejne nagranie pochodzące z ISIS o padającej Wieży w Paryżu a "smród" strachu czuć na cały świat.

Wielka Brytania i jej Premier czekają na głosowanie Parlamentu nad dalszym bombardowaniem siedzib bandytów w Syrii, a śpiewanie Marsylianki przed każdym meczem PL pomoże "jak umarłemu kadzidło".

Wreszcie odezwał się Obama, który powiedział - przerywanym głosem - że chce zniszczyć to gówno (tak tego nie powiedział, ale nic innego mi nie przychodzi do głowy). Panie Prezydencie, to nie tylko terroryści są winni!

Czytania niedzielne

traler

(Dn 7,13-14)
Patrzałem w nocnych widzeniach: a oto na obłokach nieba przybywa jakby Syn Człowieczy. Podchodzi do Przedwiecznego i wprowadzają Go przed Niego. Powierzono Mu panowanie, chwałę i władzę królewską, a służyły Mu wszystkie narody, ludy i języki. Panowanie Jego jest wiecznym panowaniem, które nie przeminie, a Jego królestwo nie ulegnie zagładzie.

(Ps 93,1.2.5)
REFREN: Pan Bóg króluje, pełen majestatu

Pan króluje, oblókł się w majestat,
Pan odział się w potęgę i nią się przepasał,
tak świat utwierdził,
że się nie zachwieje.

Twój tron niewzruszony na wieki,
Ty od wieków istniejesz, Boże.
Świadectwa Twoje bardzo godne są wiary,
Twojemu domowi przystoi świętość,
po wszystkie dni, o Panie.

(Ap 1,5-8)
Jezus Chrystus jest Świadkiem Wiernym, Pierworodnym umarłych i Władcą królów ziemi. Tym, który nas miłuje i który przez swą krew uwolnił nas od naszych grzechów, i uczynił nas królestwem - kapłanami Bogu i Ojcu swojemu, Jemu chwała i moc na wieki wieków! Amen. Oto nadchodzi z obłokami, i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak: Amen. Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, Który jest, Który był i Który przychodzi, Wszechmogący.

(Mk 11,10)
Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.

(J 18,33b-37)
Piłat powiedział do Jezusa: Czy Ty jesteś Królem żydowskim? Jezus odpowiedział: Czy to mówisz od siebie, czy też inni powiedzieli ci o Mnie? Piłat odparł: Czy ja jestem Żydem? Naród Twój i arcykapłani wydali mi Ciebie. Coś uczynił? Odpowiedział Jezus: Królestwo moje nie jest z tego świata. Gdyby królestwo moje było z tego świata, słudzy moi biliby się, abym nie został wydany Żydom. Teraz zaś królestwo moje nie jest stąd. Piłat zatem powiedział do Niego: A więc jesteś królem? / Odpowiedział Jezus: / Tak, jestem królem. Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie. Każdy, kto jest z prawdy, słucha mojego głosu.

 *_*

Nie najlepszy moment znajduje Pan Jezus na pokazanie swojej władzy. Osiemnasty rodział Ewangelii Jana to przesłuchanie Jezusa przez Piłata. Nie wystarczyły cuda, nie wystarczyło nauczanie w synagogach i placach miast przez kilka lat. Aż dziw, że Piłat nie poznał Go wcześniej. Pytanie o "prawdę", które za chwilę się pojawi wynika z zaciekawienia się osobą Jezusa. Piłat nie był człowiekiem żyjącym prawdą i pewnie go to nie interesowało. Sam temat Królestwa Jezusa okazał się o wiele ciekawszy, był on przecież najważniejszą osobą w Jerozolimie. Może wynikało to z przerażenia, które doświadczył także Herod, gdy usłyszał o narodzinach Jezusa, Króla?

W dzisiejszym świecie temat Królestwa również przestał mieć znaczenie. Wolimy nazwę "niebo", gdyż wyklucza ona samotnego władcę, który ma moc niczym nieograniczoną. Życie w demokracji nauczyło nas, że każdy coś może "uszczknąć" z władzy, która podniesie jego ego całkiem wysoko. Mieć swoje "pięć minut" dla wielu znaczy więcej niż całe życie. Ale czy to znaczy, że i my również boimy się spotkać Króla? Może poczucie własnej grzeszności sprawia, że czujemy się ... nieswojo przed Majestatem Boga?

Niebo to miejsce królowania Boga, to miejsce, do którego zmierzamy przestrzegając rad i Przykazań jakie nam zostawił będąc krótki czas na ziemi. Ostatnie dni życia Boga na ziemi są bardzo wymowne.

"Ja się na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie". Ten "proces" nie mógł się odbyć w oparciu o prawdę. Użyto sznatażu, by zgładzić samego Boga, bo stał się niewygodny. Piłat nie mógł zrobić nic innego, jak wydać Jezusa na stracenie, by słowa Pisma wypełniły się (choć o tym nie wiedział). Jezus miał dać świadectwo Prawdzie, którą jest grzech ale i olbrzymia miłość Boga do zagubionego człowieka. Użyłem wcześniej teminu "czuć się nieswojo". Nie tak ma to wyglądać. Jesteśmy grzeszni, ale Bóg, "będąc bogaty w Miłosierdzie" przebacza przez Ofiarę złożoną na krzyżu. To Jego tron, z którego płyną "werdykty" miłości i przebaczenia dla tych, co Go szukają. Jak Cezar, który kciukiem skierowanym ku górze ułaskawiał skazańców.

Paradoksalnie, ostateczny triumf Jezusa dokonuje się na krzyżu. Nie zrozumieli tego ani Żydzi ani Piłat ani żołnierze. Nie pojęli Apostołowie, płaczące kobiety, Szymon z Cyreny i jeden z łotrów, którzy z Nim zostali straceni. Choć pewnie zaliczamy się do tej grupy niedowiarków, to jednak warto przyjąć do serca obietnice Jezusa. Jego słowa, że gdy zostanie wywyższony przyciągnie wszystkich do siebie, ukazują potężną moc Króla Miłosierdzia. Aż prosi się, by nauczyć się na pamięć słów drugiego łotra, którego historia nazwała "dobrym". św. Łukasz przedstawia to w przepiękny sposób. Rozmowa, choć o Królestewie, ma charakter przyjacielski, a efekt jest wręcz piorunujący.

«Jezu, wspomnij na mnie, gdy przyjdziesz do swego królestwa»

Tylko z krzyża mogło paść pierwsze rozgrzeszenie i tylko z krzyża pierwszy śmiertelnik mógł trafić do nieba:

«Zaprawdę, powiadam ci: Dziś ze Mną będziesz w raju».

Konstytucja

traler

"Jestem tym bardzo poruszony i zgnębiony. Skończyło się dwudziestopięciolecie Polski demokratycznej (...) Nie przesadzam: wracamy do PRL. Będziemy mieli konstytucję, która jest tylko pustą deklaracją polityczną" - mówi na łamach weekendowego wydania "Gazety Wyborczej" prof. Andrzej Zoll.

Ten tekst znalazłem na ich stronie. Dziwię się Profesorowi. Zawsze miałem go za człowieka myślącego, a tutaj takie faux pas. Jako Profesor powinien widzieć, że to Naród chciał zmian. Nawet kradzieże i olbrzymie łapówki (odprawy) PBK nie skłoniły go do zmiany zdania na temat ustępującej władzy. Kopacz chwaliła się stanem dróg w Polsce, a oto znaleźliśmy się na przedostatnim miejscu, tuż przed Rumunią w unijnym rankingu dotyczącym jakości transportu.

Rok temu, wracając samochodem z Turcji przejechaliśmy przez Rumunię. Muszę powiedzieć, że Trasa Transfogaraska, którą jechałem jest arcydziełem, której "cudowności" i urok zauważył Jeremy Clarkson i spółka z Top Gear.

Wracając jednak do pana Zolla, to uważam, że zbyt pochopnie opisał sytuację. PO zniszczyło wszystko, co mogło (nawet willę prezydenta oraz pokoje partyjne) przez 8 lat, a od Rządu PBS rządają zmian w tydzień. PRL nam nie grozi! Komuchy nie znalazły się w Sejmie, który splamił się wystarczająco jadem wojującej lewicy.

Sejm miał być przywilejem. Sejm miał stanowić prawa dla Narodu. Stał się pośmiewiskiem i miejscem robienia nikczemnych interesów na grube miliony złotych. Nazwa "Poseł" stała się synonimem złodzieja i oszusta...

Jedno, co się skończyło, panie profesorze to osiem lat kłamstw, kradzieży i szyderstwa z Narodu. Kpiny Sikorskiego wychodzą mi bokiem.

Chciałbym, by przywrócono Konstytucję z 1935 roku, która wprowadzała system prezydencki o charakterze autorytarnym. Wtedy można wprowadzać zmiany w tekście i dostosowywać do wymogów XXI wieku. Musiałby zniknąć zapis z 1921 roku :

Fragment ustawy z 1921 roku

„Urzędnik winny przyjęcia podarunku lub innej korzyści majątkowej (…) danych w zamiarze skłonienia go do pogwałcenia obowiązków urzędowych lub służbowych (…) popełnionego z chęci zysku i z pogwałceniem obowiązków urzędowych (…) będzie karany śmiercią przez rozstrzelanie”

Po dostosowaniu do czasów obecnych moglibyśmy zacząć normalne funkcjonowanie Państwa Polskiego.

Panika i strach

traler

Choć świat wrócił do "normalności" po zamachach we Francji, to jednak ciągle oglądamy się za siebie i przyglądamy się czujnie niektórym ludziom. W Polsce może aż tak tego się nie zauważa, bo wciąż niewielu muzułmanów chodzi (odważa się) w tradycyjnych strojach. Za Zachodzie jest to nagminne.  Wielka Brytania i Francja, a także Niemcy przewodzą w takim wizerunku, iście muzułmańskim. Gdy niedawno wylądowałem w Manchesterze, "przywitała mnie" grupa ponad 50 muzułmanek "z oczami na wierzchu" i ich mężczyzn. Nie wiemy jak się wtedy mamy zachować, szczególnie gdy widzimy, co dzieje się na świecie.

Kolejny zamach (tym razem w Mali) nie doda "plusów" do obecnego wizerunku islamu.

Mimo, że informacje na BBC i SKY są nieustannie transmitowane, to jednak odczuwa się to, że Mali to gdzieś całkiem daleko. Paryż był centrum, Paryż był "pępkiem świata". Mali to jakieś... dziwne państwo w Afryce, gdzie islam postanowił się odezwać (kolejny już raz).

Na wp.pl pojawił się ciekawy wpis o prawdziwych zagrożeniach płynących z islamu wobec Bliskiego Wschodu a także całego świata. To nie tylko terroryzm, to przede wszystkim walka między islamistami o rozumienie koranu i wiarę w Allaha.

To jest początek wszelkiego zła. Amen

*_*

W jakiejś włoskiej wiosce, w szkole, nauczycielka poprosiła o minutę ciszy za zabitych w Paryżu. Grupa dziewczyn wyszła, bo były muzułmankami. Dyrekcja zgłosiła to policji, która bada "przyczyny". To pokazuje, jak daleko posunęliśmy się w głupocie. Jak można badać "takie coś"?

*_*

Francuzi jednak się nigdy nie nauczą. Wp.pl podaje: "Pracownik Zary w podparyskim Plaisir nie wpuścił do sklepu kobiety, której włosy zakrywał hijab. Zdarzenie miało miejsce w sobotę, tuż po wieczornych zamachach w Paryżu. Ochroniarz został natychmiast zwolniony, a szefowie Zary tłumaczą, że w ich firmie nie ma miejsca na rasistowskie czy ksenofobiczne zachowania. "

Zniszczymy się sami. Ludziom potrzebny jest rozum jak rybie woda. Nie możemy, jako Europejczycy stawać się idiotami (niektórzy, jak widać już są). Nigdy nie wejdę już do żadnego sklepu Zary. Poprawność polityczna to zguba naszej cywilizacji i początek ogromnej zagłady. Islam potrafi takie rzeczy wykorzystać. Twitter huczy od informacji na temat zawracanych samolotów z 7700. Zasiali w nas panikę. Każdy wsiadający do samolotu "trzęsie portkami". Czy dolecę? Czy nic się nie stanie?

To działa na korzyść islamistów, którzy osiągają mentalną przewagę. Śmieją się z Europy, która staje przed nimi otworem.

Pracownik Zary podjął środki ostrożności, o które apeluje Rząd, a szefowie kompletnie to zignorowali. Zamiast wytłumaczyć sprawę... czekajmy na kolejne trudne rzeczy. Za mało marszów, flag na kontach fejsbukowych i innych bzdur.

Pośpiewajcie sobie Marsyliankę! Napewno pomoże!

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci