*

środa, 01 lipca 2015

Boże, dlaczego? Szydzić, to mało!

znalezione na Breviarium

Oberwało się dziennikarzowi TVN24, który jak posikany relacjonował wydarzenia sprzed bankomatu w jednym z miast Gercji. Podeszła kobieta z butelką wody i prosiła by się uspokoił i przestał straszyć ludzi. W całym kryzysie tego małego kraju jest i nutka śmiechu.

*_*

Odnośnie pieniędzy to i w Polsce nie jest łatwo. Pani Kopacz stwierdziła, że tak właśnie kończą się rządu populistów. Po oszustwach i machlojach "Prawdziwych Obywateli" rządzących naszym krajem nie wiem jak na tym wyjdziemy.

Na onet.pl Paulina Młynarska stwierdza, że pracuje 30 lat i dostała z ZUS-u papiery, że jej emerytura będzie wynosiła 500 zł. Nie wiem kim ona jest, ale nic nowego nie odkryła. Większość pieniędzy zabieranych z poborów idzie na ich pobory i nowe budynki z trzema zielonymi literkami.

Do tego, ci z Wiejskiej mają wszystko za darmo, to znaczy, że idzie to z naszych zarobków. Robią z ludzi głupków i tyle...

Dawno proponowałem, by politykę zrobić "za darmo" i byśmy zobaczyli jak bardzo politykom zależy na obywatelach!

*_*

Rozpoczęły się wakacje i od razu problem dla wielu Polaków, którzy wyjeżdżają na urlop do Grecji. Można powiedzieć, że inni mają większe problemy, ale to nie jest wcale takie płytkie.

Co będzie, jeśli Grecja wyjdzie ze strefy euro, co będzie jeśli ogłosi bankructwo. Czy zacznie się coś strasznego i niebezpiecznego?

*_*

Dzisiaj byłem na lotnisku w Shannon i spotkała mnie ciekawa sytuacja. Siedziałem w samochodzie i ...podjechał ogromny Boeing 747 Atlas Air. Wow! To naprawdę rzadki okaz na europejskich małych lotniskach!

Pamiętajcie o modlitwie!

wtorek, 30 czerwca 2015

Grecja jedną nogą w "gównie" i ciągle się zanurza... Kraj jest jednym wielkim bankrutem i nic nie widać, by było lepiej. Lepiej w Unii Europejskiej. Kraj poradzsi sobie z drachmą i z własnymi ustawami i prawami niż z bandą urzędasów z Brukselii i Berlina.

*_*

Internet wydał wojnę panu Terlikowskiemu i ks. Oko. Ludzie zwyczajnie nie chcą ich widzieć więcej w telewizji i słuchać "głupot", które rozsiewają. Facebook ponoć udostępnia profil o tej treści. To prawda, że wiele treści tych panów było niefortunnych, ale "nakładkę z tęczy" wszyscy przyjęli z uwielbieniem.

*_*

Nie raz pisałem o naszym tenisiście Jerzym Janowiczu. Znowu się popisał. Po koszmarnej porażce w turnieju obrzucił - nawiązując do pierwszego akapitu - gównem polskiego dziennikarza i wściekły na cały świat żalił się o swojej kompromitacji.

Ktoś powiedział, że on potrzebuje leczenia. To prawda!

 

Dobrej nocy.

poniedziałek, 29 czerwca 2015

(Dz 12,1-11)
W owych dnaich Herod zaczął prześladować niektórych członków Kościoła. Ściął mieczem Jakuba, brata Jana, a gdy spostrzegł, że to spodobało się Żydom, uwięził nadto Piotra. A były to dni Przaśników. Kiedy go pojmał, osadził w więzieniu i oddał pod straż czterech oddziałów, po czterech żołnierzy każdy, zamierzając po Święcie Paschy wydać go ludowi. Strzeżono więc Piotra w więzieniu, a Kościół modlił się za niego nieustannie do Boga. W nocy, po której Herod miał go wydać, Piotr, skuty podwójnym łańcuchem, spał między dwoma żołnierzami, a strażnicy przed bramą strzegli więzienia. Wtem zjawił się anioł Pański i światłość zajaśniała w celi. Trąceniem w bok obudził Piotra i powiedział: Wstań szybko! Równocześnie z rąk [Piotra] opadły kajdany. Przepasz się i włóż sandały! - powiedział mu anioł. A gdy to zrobił, rzekł do niego: Narzuć płaszcz i chodź za mną! Wyszedł więc i szedł za nim, ale nie wiedział, czy to, co czyni anioł, jest rzeczywistością; zdawało mu się, że to widzenie. Minęli pierwszą i drugą straż i doszli do żelaznej bramy, prowadzącej do miasta. Ta otwarła się sama przed nimi. Wyszli więc, przeszli jedną ulicę i natychmiast anioł odstąpił od niego. Wtedy Piotr przyszedł do siebie i rzekł: Teraz wiem na pewno, że Pan posłał swego anioła i wyrwał mnie z ręki Heroda i z tego wszystkiego, czego oczekiwali Żydzi.

(Ps 34,2-9)
REFREN: Od wszelkiej trwogi Pan Bóg mnie wyzwolił.

Będę błogosławił Pana po wieczne czasy,
Jego chwała będzie zawsze na moich ustach.
Dusza moja chlubi się Panem,
niech słyszą to pokorni i niech się weselą.

Wysławiajcie razem ze mną Pana,
wspólnie wywyższajmy Jego imię.
Szukałem pomocy u Pana, a On mnie wysłuchał
i wyzwolił od wszelkiej trwogi.

Spójrzcie na Niego, a rozpromienicie się radością,
oblicza wasze nie zapłoną wstydem.
Oto biedak zawołał i Pan go usłyszał,
i uwolnił od wszelkiego ucisku.

Anioł Pański otacza szańcem bogobojnych,
aby ich ocalić.
Skosztujcie i zobaczcie, jak Pan jest dobry,
szczęśliwy człowiek, który znajduje w Nim ucieczkę.

(2 Tm 4,6-9.17-18)
Najmilszy: Krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła. W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiarę ustrzegłem. Na ostatek odłożono dla mnie wieniec sprawiedliwości, który mi w owym dniu odda Pan, sprawiedliwy Sędzia, a nie tylko mnie, ale i wszystkich, którzy umiłowali pojawienie się Jego. Pośpiesz się, by przybyć do mnie szybko. Natomiast Pan stanął przy mnie i wzmocnił mię, żeby się przeze mnie dopełniło głoszenie /Ewangelii/ i żeby wszystkie narody /je/ posłyszały; wyrwany też zostałem z paszczy lwa. Wyrwie mię Pan od wszelkiego złego czynu i wybawi mię, przyjmując do swego królestwa niebieskiego; Jemu chwała na wieki wieków! Amen.

(Mt 16,18)
Ty jesteś Piotr - Opoka, i na tej Opoce zbuduję mój Kościół, a bramy piekielne go nie przemogą.

(Mt 16,13-19)
Gdy Jezus przyszedł w okolice Cezarei Filipowej, pytał swych uczniów: Za kogo ludzie uważają Syna Człowieczego? A oni odpowiedzieli: Jedni za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za Jeremiasza albo za jednego z proroków. Jezus zapytał ich: A wy za kogo Mnie uważacie? Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego. Na to Jezus mu rzekł: Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie. Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego; cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.

*_*

Dwóch niesamowitych ludzi, którzy wiele przeszli w swoim życiu. Piotr - człowiek bez wykształcenia, porywczy (umycie nóg), Paweł - szalenie wykształcony, choć łatwo sterowalny (zgadzał się na śmierć Szczepana) szedł z dekretem więzić chrześcijan.

Nawrócenie Pawła jest czymś co wykracza poza granice zdrowego rozsądku. Nie miał czasu na zastanowienie. Pod Damaszkiem wydarzył się cud. Paweł "dostał w łeb", spadł i był innym człowiekiem. W myśl zasady: "stuknij raz a dobrze, a się poprzestawia".

Piotr był powołany, choć nie zawsze radził sobie z tym powołaniem. Scena z sądem Jezusa i Jego ukrzyżowaniem jest jednoznaczna. Przestraszył się. Wcześniej, akcja połowu ryb i "chodzenie po wodzie" tez nie najlepiej mu wyszły. Zwątpił.

Jezus świetnie wykorzystał te słabości obu panów. Na nich oparł cały swój Kościół, który trwa dwa tysiące lat. Dzieje się w Nim sporo zła, to prawda, jednak i wiele dobra można zauważyć. Jak w każdej grupie ludzi, są i dobrzy, są i źli. Są też i tacy, którzy zwyczajnie się gubią i szukają szczęścia po omacku (św. Augustyn).

"Krew moja już ma być wylana na ofiarę, a chwila mojej rozłąki nadeszła." - to słowa Pawła, który ma świadomość śmierci z rąk tych, którzy próbowali zniszczyć rozpoczęte dzieło ukazywania zbawienia w Chrystusie.

Pod przykrywką ocalenia "wolności" stawiamy Kościół jako ciemiężyciela naszych praw. Tak było i w czasach Apostołów. Nie pasowali oni do społeczeństwa pełnego sprzeczności i ciemności. Kościół wchodził ze Swiatłem Chrystusa, który daje prawdziwą wolność, a "swoi" Go nie przyjęli i często nie przyjmują.

Podobnie dzieje się i teraz. Kościół Katolicki jest prześladowany na całym świecie. W ostatecznym jednak rozrachunku nie da się ujarzmić Kościoła. Jego fundamentem jest Chrystus, Bóg i Król.

«Mężowie izraelscy - przemówił do nich - zastanówcie się dobrze, co macie uczynić z tymi ludźmi. Bo niedawno temu wystąpił Teodas, podając się za kogoś niezwykłego. Przyłączyło się do niego około czterystu ludzi, został on zabity, a wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni i ślad po nich zaginął. Potem podczas spisu ludności wystąpił Judasz Galilejczyk i pociągnął lud za sobą. Zginął sam i wszyscy jego zwolennicy zostali rozproszeni. Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich! Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem». Usłuchali go. (Dz. 5, 35-39)

To wystąpienie Gamaliela, faryzeusza jest mocne. Czy przekona tych, co chcą unicestwić Kościół? Nie sądzę, ale wielu się zastanowi.

Już wiemy, że nadchodzą trudne czasy. Chciałem napisać "kultura" islamu, ale to zwykła dzicz i hołota... Islam wchodzi z "sianem w sandałach" na salony i giną ludzie.

Piotr i Paweł są dla nas całkiem sporym autorytetem, jak nie dać się ogłupić światu i iść, nawet po gruzach za Chrystusem.

niedziela, 28 czerwca 2015

W poprzednim komentarzu do czytań niedzielnych wspomniałem, że nikt przy zdrowych zmysłach pragnie należeć do diabła. Dzisiaj, w "słowie na niedzielę" Michnik na gazeta.pl wkleja artykuł o kościele szatana. Gratulacje! W rolę adwokata diabła wczuł się jakiś dziennikarzyna, który wychwala wolności i niezależność od ucisku katolicyzmu. Na szczęście komentarze do wpisu są szydercze i prześmiewcze, nawet ze strony "znających się na rzeczy".

*_*

Nie może zabraknąć komentarza na temat wydarzeń, w których zginęło kilkadziesiąt osób. Islam znowu pokazał swoje oblicze. Nie terroryści, nie dżihadżyści, a islamiści!

Francja popłacze chwilę nad tragedią obciętej głowy, po czym zafunduje im "życie jak w ... Madrycie", za darmo. Podoba mi się Tunezja, która zamyka 80 meczetów, w których szerzono naukę szatana.

Nie wiem dlaczego Czechy zwiększyły ochronę na swoich lotniskach. Czyżby czegoś się obawiali? Islam jest już wszędzie i to nie koniec tragedii. Europa i świat ma co chcieli.

Wczorajsze teksty, jakoby muzułmanie amerykańscy mieli się cieszyć z ustanowienia małżeństw homo w Stanach Zjednoczonych są tak żałosne, że tylko polskie portale mogły coś takiego wymyśleć. Islam daje takim "polatać". Z dużej wysokości, bez spadochronu.

Wczoraj przez Dublin przetoczyła się "parada równości". Do czego zmierza ten świat? Nie wiem, ale kiedyś się dowiem, kiedy nie będzie wartości i wszystko będzie normą. Wizja nowego filmu Mad Max jest na wyciągnięciu ręki. Swoją drogą, polecam film!

Miłej niedzieli. Pozostaję przy stanowisku, że nikt przy zdrowych zmysłach nie chce należeć do diabła!

sobota, 27 czerwca 2015

(Mdr 1,13-15; 2,23-24)
Bóg nie uczynił śmierci i nie cieszy się ze zguby żyjących. Stworzył bowiem wszystko po to, aby było, i byty tego świata niosą zdrowie: nie ma w nich śmiercionośnego jadu ani władania Otchłani na tej ziemi. Bo sprawiedliwość nie podlega śmierci. Bo dla nieśmiertelności Bóg stworzył człowieka - uczynił go obrazem swej własnej wieczności. A śmierć weszła na świat przez zawiść diabła i doświadczają jej ci, którzy do niego należą.

(Ps 30,2.4-6.11-13)
REFREN: Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś

Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś
i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie.
Panie, Boże mój, z krainy umarłych wywołałeś moją duszę
i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu.

Śpiewajcie psalm wszyscy miłujący Pana
i pamiętajcie o Jego świętości.
Gniew Jego bowiem trwa tylko przez chwilę,
a Jego łaska przez całe życie.

Wysłuchaj mnie, Panie, zmiłuj się nade mną,
Panie, bądź moją pomocą.
Zamieniłeś w taniec mój żałobny lament.
Boże mój i Panie, będę Cię sławił na wieki.

(2 Kor 8,7.9.13-15)
Podobnie jak obfitujecie we wszystko, w wiarę, w mowę, w wiedzę, we wszelką gorliwość, w miłość naszą do was, tak też obyście i w tę łaskę obfitowali. Znacie przecież łaskę Pana naszego Jezusa Chrystusa, który będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was ubóstwem swoim ubogacić. Nie o to bowiem idzie, żeby innym sprawiać ulgę, a sobie utrapienie, lecz żeby była równość. Teraz więc niech wasz dostatek przyjdzie z pomocą ich potrzebom, aby ich bogactwo było wam pomocą w waszych niedostatkach i aby nastała równość według tego, co jest napisane: Nie miał za wiele ten, kto miał dużo. Nie miał za mało ten, kto miał niewiele.

(2 Tm 1,10b)
Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył a na życie rzucił światło przez Ewangelię.

(Mk 5,21-43)
Gdy Jezus przeprawił się z powrotem w łodzi na drugi brzeg, zebrał się wielki tłum wokół Niego, a On był jeszcze nad jeziorem. Wtedy przyszedł jeden z przełożonych synagogi, imieniem Jair. Gdy Go ujrzał, upadł Mu do nóg i prosił usilnie: Moja córeczka dogorywa, przyjdź i połóż na nią ręce, aby ocalała i żyła. Poszedł więc z nim, a wielki tłum szedł za Nim i zewsząd na Niego napierał. A pewna kobieta od dwunastu lat cierpiała na upływ krwi. Wiele przecierpiała od różnych lekarzy i całe swe mienie wydała, a nic jej nie pomogło, lecz miała się jeszcze gorzej. Słyszała ona o Jezusie, więc przyszła od tyłu, między tłumem, i dotknęła się Jego płaszcza. Mówiła bowiem: żebym się choć Jego płaszcza dotknęła, a będę zdrowa. Zaraz też ustał jej krwotok i poczuła w ciele, że jest uzdrowiona z dolegliwości. A Jezus natychmiast uświadomił sobie, że moc wyszła od Niego. Obrócił się w tłumie i zapytał: Kto się dotknął mojego płaszcza? Odpowiedzieli Mu uczniowie: Widzisz, że tłum zewsząd Cię ściska, a pytasz: Kto się Mnie dotknął. On jednak rozglądał się, by ujrzeć tę, która to uczyniła. Wtedy kobieta przyszła zalękniona i drżąca, gdyż wiedziała, co się z nią stało, upadła przed Nim i wyznała Mu całą prawdę. On zaś rzekł do niej: Córko, twoja wiara cię ocaliła, idź w pokoju i bądź uzdrowiona ze swej dolegliwości! Gdy On jeszcze mówił, przyszli ludzie od przełożonego synagogi i donieśli: Twoja córka umarła, czemu jeszcze trudzisz Nauczyciela? Lecz Jezus słysząc, co mówiono, rzekł przełożonemu synagogi: Nie bój się, wierz tylko! I nie pozwolił nikomu iść z sobą z wyjątkiem Piotra, Jakuba i Jana, brata Jakubowego. Tak przyszli do domu przełożonego synagogi. Wobec zamieszania, płaczu i głośnego zawodzenia, wszedł i rzekł do nich: Czemu robicie zgiełk i płaczecie? Dziecko nie umarło, tylko śpi. I wyśmiewali Go. Lecz On odsunął wszystkich, wziął z sobą tylko ojca, matkę dziecka oraz tych, którzy z Nim byli, i wszedł tam, gdzie dziecko leżało. Ująwszy dziewczynkę za rękę, rzekł do niej: Talitha kum, to znaczy: Dziewczynko, mówię ci, wstań! Dziewczynka natychmiast wstała i chodziła, miała bowiem dwanaście lat. I osłupieli wprost ze zdumienia. Przykazał im też z naciskiem, żeby nikt o tym nie wiedział, i polecił, aby jej dano jeść.

*_*

Chciałoby się powiedzieć jakieś "ckliwe i słodkie" kazanie o wielkości wiary, że niby to takie proste, że oczywiste. "Wierz, a to ci się stanie".

Przecież nawet przechodzący Jezus działa cuda w naszym świecie. Te przykłady skumulowane w jeden fragment czytany dzisiaj w kościołach to tylko dwa z wielu cudów, których przez wieki dokonał Bóg na ziemi.

Nie raz, uczestnicząc w pogrzebie młodej osoby miałem ochotę powiedzieć: "wstań". Przecież mam olbrzymią wiarę (tak mi się wydaje), potrafię się modlić (również mi się tak wydaje), a jednak to ... nie wypada!

"Bóg śmierci nie uczynił". Piękne słowa, jednak jak wiele osób ginie nagle z olbrzymią nienawiścią do Niego samego. Śmierci nie uczynił i nie cieszy się ze zguby żyjących. Czy nie mógł dać więcej czasu IM na nawrócenie? Co z tymi, Panie, którzy obfitowali we wszystko tylko zabrakło im łaski?

Skoro "czynimy źle", czy naprawdę należymy do diabła? Czasami zdarza się błądzić człowiekowi, ale nikt, przy zdrowych zmysłach nie chce należeć do diabła. Chcemy być, jak było na początku, uczestnikami i obrazem Twojej własnej wieczności.

Na szczęście, dla Boga jest to stosunkowo proste. Każdy z nas ma "zaskakiwać" Boga swoją wiarą, a to naprawdę wystarczy. Nie zawsze też będziemy świadkami spektakularnych uzdrowień (choć jest ich stosunkowo wiele) czy wskrzeszeń (nie spieszno mi by je zobaczyć).

Bóg na naszej wierze buduje swoje niebo i nas tam umieszcza. Brzmi to karkołomnie, ale sam Bóg w niebie "nie czuje się sobą". Stworzył nas po to, by podzielić się z nami ogromem łask, które czekają na tych, co Go kochają i próbują żyć Jego Słowem.

Zaskakiwać Boga to pokazać Mu, że tobie na Nim zależy. Żyć Jego Słowem to karmić się Chrystusem na Eucharystii, bądź (czasami to niemożliwe z różnych powodów) rzeczywiście wsłuchać się w Ewangelię i uczynić z nią program swojego życia.

A cuda? Pisałem kiedyś, że warto też być "pyskatym". Kobieta, której córka miała złego ducha, dzisiaj zuchwały Jair, a i ta kobieta nie za bardzo "miała prawo" tam się zbliżyć. Cuda dzieją się podczas Eucharystii i - choć to wiek nauki a nie wiary - wielu ich doświadcza!

czwartek, 25 czerwca 2015

Ta pierwsza to nowy Marszałek Sejmu. Myślę jednak sobie, że powinno się pisać to z małej litery, gdyż tytuł ten został zbrukany przez Sikorskiego...

"Święta kobieta - tak o Kidawie-Błońskiej mówiła niedawno premier Kopacz, chwaląc jej opanowanie. - Przy całej swojej precyzji i zaangażowaniu w pracy, minister Kidawa-Błońska zachowywała się niekiedy, używając określeń medycznych, jakby jej ktoś wypreparował układ nerwowy. (...) nikt nie był w stanie wyprowadzić jej z równowagi - dodała Kopacz." na wp.pl.

Acha!

Druga "osoba", to ktoś, kto zagraża panu Stonodze. Po rozpoczęciu ujawniania, że Andrzej Lepper został zamordowany, boję się o jego życie. Cała lista nagłych i niespodziewanych śmierci krąży w internecie i zawsze będę zachodził w głowę, jak ci ludzie mogą iść spać wiedząc, że wszelkie "wypadki" nakładają krew na ręce rządzących.

Na tydzień przed wyborami ma być "strzał", który zmiecie PO ze sceny politycznej. Wydaje mi się, że ostro "srają w portki". Nie wiedzieli, że ich kariera może ulec destrukcji.

Ci ludzie jednak nie mają za grosz honoru! Po skompromitowaniu się Sikorskiego i koleżków, ma on czelność stawać z numerem 1 w przyszłych wyborach. Pozostali również nie próżnują. Podobnie ma być w Łodzi i innych większych miastach już na zachodzie kraju.

 

Seryjny samobójca zabił już wielu! Jakim idiotą trzeba być, by uwierzyć w to, co mówi władza! Wczoraj oglądałem filmik na profilu Stonogi z jakimś byłym pracownikiem Służb Więziennych. To, co opowiadał przechodzi ludzkie pojęcie. Jak traktuje się ludzi, którzy niewiele mają na sumieniu, a jak traktuje się zwyrodnialców. Ręce opadają!

Padają nazwiska!

*_*

Przegłosowano in vitro, choć pewnie wielu z tych, co zasiadają w Sejmie nie wie nawet o co chodzi. Dla nich chodzi, by być "trendi" i załapać jak najwięcej punktów przed wyborami.

*_*

Grupa Ryszarda Nowaka podała do sądu pana Biedronia. Powód? Usunięcie obrazu Jana Pawła II z pokoju prezydenta Słupska! Boże, dlaczego! Jakiś ksiądz z pobliskiego kościoła wziął obraz i umieści go w świątyni. Biedroń to nie mój koleżka, ale z tego powodu nie zamierzam bronić Ryszarda Nowaka. Ma się zajmować sektami i czymś-tam jeszcze a nie wystojem wnętrz gabinetów urzędowych w Słupsku. Co za paranoja. Jeśli Biedroniowi nie pasuje ten obraz, może go zmienić. Jest mi wstyd!

Jak to później rzutuje na Kościół i ludzi wierzących. Samych "popaprańców" mamy, czy co? Nie rozumiem tego i nie chcę rozumieć!

*_*

Pamiętajcie o modlitwie za Leonka!

środa, 24 czerwca 2015

Zamknęli Zbigniewa Stonogę na rok bezwzględnego więzienia. Sądziowie mieli dosyć i bali się, że więcej rzeczy wycieknie z tego, co robili polscy rządzący złodzieje. Odeszli w chwale i z wielkimi pieniędzmi. A Stonoga pójdzie siedzieć! Myślę jednak, że ma on "coś" więcej i bedzie jeszcze się działo.

Jest niewygodny! Zwyczajnie niewygodny i obawiałem się nawet, że będzie miał jakiś "wypadek". Nie mieli jak go złapać to przyczepili się jakiegoś machlojstwa sprzed lat o "marny" samochód. Polskie państwo!

"Doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez wprowadzenie w błąd w celu osiągnięcia korzyści majątkowych". A nasi politycy działali dla dobra Narodu kradnąc ile się da! Szkoda strzępić pazury!

Brak zdjęcia

~moher do PiS ZDYCHA: A ja ci odpowiem dlaczego to PO powinna sie znaleźć nie tylko na śmietniku historii ale w sporej części w więzieniu:
1) Afera taśmowa
2) Afera hazardowa
3) Afera wyciągowa
4) Afera stadionowa
5) Afera autostradowa
6) Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazoportu w Świnoujściu oraz dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od 5 lat trwa "wybieranie" jej lokalizacji, a kasa dla zarządów specjalnych spółek leci)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);


Na stronie onet.pl

*_*

Oglądnąłem sobie stronę colaska.pl i jestem zdumiony. Nie wiem, czy portal powstał złośliwie, czy nie ale niektórzy księża powinni się wstydzić. Uwzględniona jest tam każda parafia w Polsce i cenniki, które w nich działają. Niektóre rzeczy pewnie są przesadzone i zamiast cenników powinno być rzeczywiście ile ludzie dali kapłanom za ślub czy pogrzeb. To nie jest do końca sprecyzowane, ale stanowczo trzeba przyznać, że niektórym proboszczom w dupach się poprzewracało i ceny sięgają nieba!

Twórcy portalu wyraźnie chcą pomóc plebanom zejść na ziemię i przywitać się z ludźmi na ICH terenie, terenie pracy i utrzymania rodziny.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą Bogarodzicą i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył Krwią swoją i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy Stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany Ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz Wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności. A jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które groziło Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkich przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Modlitwa do św. Józefa - Papieża Leona XIII

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 199
Tagi