*

poniedziałek, 27 kwietnia 2015

Dramat w Nepalu. To już ponad cztery tysiące zabitych. Niestety ta liczba jeszcze wzrośnie. Zdjęcia i filmiki z Katmandu czy z Mount Everest są koszmarne.

sobota, 25 kwietnia 2015

(Dz 4,8-12)
Piotr napełniony Duchem Świętym powiedział: Przełożeni ludu i starsi! Jeżeli przesłuchujecie nas dzisiaj w sprawie dobrodziejstwa, dzięki któremu chory człowiek uzyskał zdrowie, to niech będzie wiadomo wam wszystkim i całemu ludowi Izraela, że w imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka - którego ukrzyżowaliście, a którego Bóg wskrzesił z martwych - że przez Niego ten człowiek stanął przed wami zdrowy. On jest kamieniem, odrzuconym przez was budujących, tym, który stał się głowicą węgła. I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.

(Ps 118,1.8.9.21-23.26.28)
REFREN: Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo Jego łaska trwa na wieki.
Lepiej się uciekać do Pana,
niż pokładać ufność w człowieku.

Lepiej się uciekać do Pana,
niż pokładać ufność w książętach.
Dziękuję Tobie, żeś mnie wysłuchał
i stałeś się moim Zbawcą.

Kamień odrzucony przez budujących
stał się kamieniem węgielnym.
Stało się to przez Pana
i cudem jest w naszych oczach.

Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie,
błogosławimy was z Pańskiego domu.
Jesteś moim Bogiem, chcę Ci podziękować:
Boże mój, pragnę Cię wielbić.

(1 J 3,1-2)
Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy. Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego. Umiłowani, obecnie jesteśmy dziećmi Bożymi, ale jeszcze się nie ujawniło, czym będziemy. Wiemy, że gdy się objawi, będziemy do Niego podobni, bo ujrzymy Go takim, jakim jest.

(J 10,14)
Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają

(J 10,11-18)
Jezus powiedział: Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; /najemnik ucieka/ dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. Dlatego miłuje Mnie Ojciec, bo Ja życie moje oddaję, aby je /potem/ znów odzyskać. Nikt Mi go nie zabiera, lecz Ja od siebie je oddaję. Mam moc je oddać i mam moc je znów odzyskać. Taki nakaz otrzymałem od mojego Ojca.

*_*

Albo coś popili, albo rzeczywiście Duch Święty dał im niesamowitą moc głoszenia Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela świata. Słowa Piotra, do niedawna zalęknionego jak kurczak brzmią doniośle. Chciałoby się powiedzieć, że zaczął od formuły: “proszę Pańśtwa, otóż...”

Wyraźnie chce im zakomunikować o co tutaj chodzi, bo widzą ewidentny cud uzdrowienia jakiegoś chorego i “nie wiedzą jak to ugryźć”. To Jezus działa w swoim ludzie.

Czytałem kiedyś o tym, że takie cuda nie dzieją się dzisiaj. Oczywiście, że się dzieją, tylko, jak mówi w swoim liście Jan, świat nie poznał Chrystusa i w wielu miejscach próbuje się zataić Jego obecność wśród nas.

Dzisiejszy świat, czasami nawet i sam Kościół (w swojej hierarchii) jest daleko od Boga. Owce się rozpraszają, a Pasterze nie do końca się tym przejmują. Pycha pogrąża każdego człowieka. Niezaleznie od stanowiska, to diabelstwo pogrąża nas samych i stajemy się wrogami Boga. Nie straszne nam słowa, że jesteśmy dziećmi Bożymi. Ignorowanie tego faktu może doprowadzić do katastrofy, którą będzie potępienie.

Tak, to ten Bóg Miłości daje nam szansę, że będąc dzieckiem Bożym mogę otrzymać Życie wieczne. Ale i ten Bóg Miłości – dając Miłość – prosi cię z krzyża, byś nie odchodził.

Przypomina mi się tragedia sprzed kilku miesięcy, kiedy to dwójka braci utopiła się w jakimś stawie, bo ślizgali się na lodzie. To chyba wszyscy pamiętają! Ileż to razy rodzice mówili dzieciom, uważaj na siebie, nie idź tamtą drogą, nie wchodź na lód. Czyż tego samego nie mówi Bóg? Nie idź złą drogą, nie opłaca się, choć jest szeroka, ale wiedzie do Twojej tragedii.

 

Mimo to On jako Dobry Pasterz oddaje swoje życie za mnie. Czyż nie chcemy wszystkiego dotknąć, sprawdzić. Kiedyś mówiłem, że grzech to najpiękniej opakowane badziewie świata. Wiemy o tym doskonale, ale idziemy w tym kierunku. Warto sobie uświadomić, że jako chrześcijanie, nie należymy już do tego świata, bo ... on nie zna Boga, jak my znamy. Oczywiście, wszystko dokonujemy w świecie. Nie możemy przestać płacić podatków i rachunków, czy robić zakupów, ale możemy ciągle na nowo zwracać się do Chrytsusa, którego Miłość do człowieka jest nieograniczona.

Tylko chciej!

Nawet jak nie wychodzi, chciej!

Uwielbiam to ostatnie zdanie z Dziejów Apostolskich: I nie ma w żadnym innym zbawienia, gdyż nie dano ludziom pod niebem żadnego innego imienia, w którym moglibyśmy być zbawieni.

Gdy będziecie odchodzić z tego świata, nie wspominajcie dawnych czasów, nie narzekajcie na życie, ani też nie chwalcie go. Niech ostatnim słowem będzie “Jezus”. Będzie to zarazem pierwsza Osoba, którą zobaczysz po zamknięciu oczu.

Wiara jest przecież poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy. (Hbr 11,1)

W Nepalu ogromna tragedia. Po trzęsieniu ziemi nie mogą doliczyć się ofiar. Ostatnie dane podają ponad tysiąc ciał wydobytych z gruzów. A ile jeszcze?

*_*

Widzę, że Palikot znowu szuka rozgłosu i przyjechał do Torunia walczyć z Rydzykiem. Nie wiem, czy ten człowiek wie na co się rzuca. Motyka stopi się zaraz po zamachnięciu na słońce. Zabrakło motywacji i trzeba znaleźć, coś co przyciągnie na chwilę uwagę na jego nazwisko. Niech se poszczeka.

*_*

Postawiono zarzuty policjantowi, z którego broni zginął młody człowiek w Kutnie na komisariacie. Nieumyślne spowodowanie śmierci. Czy ktoś jest na tyle głupi w tym państwie, żeby uwierzyć, że dwie kule w głowie zabitego wywiązały się z szamotaniny. Że człowiek, który sam zgłosił się "na uzupełnienie danych" na komisariat chciał wyrwać policjantowi pistolet? Czy Poland zmieniło nazwę na Stupidland? Czy Prokuratura wypowiadając te słowa nie zdawała sobie sprawy, że to brzmi niesamowicie idiotycznie? Oj, pan Zbigniew Stonoga będzie znowu miał sporo pracy.

Polecam jego filmiki na prywatnym jego profilu na facebooku i na youtube.com. Rewelacja! Ostro, ale tak z chamstwem policji i straży miejskiej trzeba postępować!

Nie bronie chłopaka, ale każdy sobie może to wyobrazić, że straszył go bronią ten policjant. Zabił i wrócił do domu, do dzieci po ciężkim dniu pracy. Za morderstwo dostanie pięć lat w zawieszeniu i sprawa ucichnie. Albo, jakiś skorumpowany sędzia odroczy sprawę...

Jak się ogląda filmiki, oczy się otwierają na przestępstwa, które popełniają stróże prawa. Coraz więcej ludzi nagrywa zajścia i wgrywa na portale internetowe.Wtedy już nie do śmiechu panom i paniom w niebieskich mundurkach.

*_*

Nie rozumiem tego cyrku z "Nocnymi Wilkami". Najpierw mówiono, że nie wjadą do Polski, teraz jest napisane, że już byli? O co tu chodzi. Rosja się buntowała po nocie do Ambasady... a tu się okazuję, że już po wszystkim. Nie będę doczytywał.

Co mnie obchodzi, co nad czym ubolewa Rosja?

Za to Tusk zastanawia się, jak ratować muzułmanów z Libii, którzy zabijają chrześcijan! Zwołał zebranie w UE! Bohater narodowy. Dajcie im pracę w Polsce, mieszkania i zasiłki, a Polaków wygońcie na bruk i dajcie umrzeć z głodu.

*_*

Lepiej mecz pooglądać niż denerwować się idiotami. Acha, można jeszcze pobiegać w Warszawie! Żartuję, ale myślę, że ci, którzy stoją w gigantycznych korkach przez tych maratończyków rzucają "kurwami" na lewo i prawo. Panowie, mamy czas!

Ja to chyba nieludzki jestem. Zmarł pan Bartoszewski, a mnie to "nie rusza". Ostatni jego wywiad dla Newsweeka jest imponujący, ale te słowa:

Wierzę, że Bóg istnieje i sprawiedliwość istnieje, więc jeśli Bóg weźmie pod uwagę moje lęki i wynagrodzi wszystko dobre, co udało mi się zrobić, jeśli miłosiernie potraktuje moje błędy, bo błędy wobec ludzi popełniałem, ale wobec mojej ojczyzny nie mam sobie nic do wyrzucenia, i jeśli Bóg tę kategorię weźmie pod uwagę, to źle nie będzie. Czego więc się bać?...

można różnie interpretować.

Bóg już je interpretuje!

Swoje pewnie przeszedł, więc niech już się nie męczy więcej.

Oby wszyscy tak ufali w Jego Miłosierdzie. Amen!

 

Urban! Twoja kolej!

piątek, 24 kwietnia 2015

Na osi liczbowej liczba równa wartości wyrażenia arytmetycznego (1 - 5/6) - 0,5 znajduje się między:

  • -1 i -0,5
  • -0,5 i 0
  • 0 i 0,5
  • 0,5 i 1Pięć różnych liczb naturalnych zapisano w kolejności od najmniejszej do największej: 1, a, b, c, 10. Mediana liczb: 1, a, b jest równa 3, a mediana liczb: a, b, c, 10 jest równa 5. Liczba c jest równa:
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

W obydwu przypadkach zgadywałem i udało się, ale przyznam, że nie miałem pojęcia i wcale mnie to nie interesuje!

To fragmenty z egzaminu gimnazjalnego, który po sześcioletnich studiach oblałbym z kretesem. Dobrze, że za moich czasów nie było gimnazjów! Po co dzieciom takie głupoty, których zapewne w całym egzaminie było mnóstwo i 95 procent nigdy nie wykorzysta!

Na Zachodzie takie pierdoły by nie przeszły na egzaminach. Szkoła ma uczniowi pomóc i wykształcić do życia. Z nas robią idiotów!

Po komentarzach na temat przetargu na śmigłowce do polskiej armii, pan Prezydent rzuca wręcz ekskomuniki na każdego, kto negatywnie to zaopiniuje. Teraz oberwało się jednemu z panów Duda! Panie Prezydencie, jesteśmy w wolnym kraju i każdy ma prawo do swojego zdania. Jeśli pan Duda uważa, pewnie jak i wielu innych, że Airbusy są za Tuska, to może tak uważać! To tak samo, jak Pan uważa, że "idziemy w dobrym kieunku"!

Do kompletnego dna!

Poseł Kłopotek uważa, że to byłby skandal i jest niedopuszczalne taki deal. Dlaczego nie? Polska władza pokazała brak skrupułów i wcale mnie to nie zdziwi. Zresztą, niech sobie robią, co chcą.

*_*

Coraz częściej rozsyłane są listy do stawienia się na ćwiczenia wojskowe! Hasło "umierać za Polskę", jest już tak wyświechtane, że każdy kto może załatwia sobie kategorie D, czy jakieś inne zwolnienia. Korupcja kwitnie na maksa, ale nasze władze tego nie widzą.

W życiu nie poszedłbym walczyć, gdyby wybuchła wojna z Ruskimi. Na górze się pokłócą, a "mięso armatnie" ma machać szabelką i walczyć i ginąć. Pójdę tylko w szeregu za członkami Rządu/Parlamentu i ich synami! Z naszych układów z Ameryką i innymi państwami nie zostanie nic. Bedziemy sami, jak w czasie II wojny światowej.

*_*

Emigracja nie raz pokazała władzy w Polsce, gdzie ją ma, już krążą głosy, że w Limerick został zamknięty lokal wyborczy, gdyż Polacy nie głosowali jak chciała władza. Żałosne. Poprzednim razem stracili mnóstwo głosów, więc trzeba zamknąć lokal.

*_*

Policja szuka jakiegoś Afgańczyka, oficera policji, który zostawił w hotelu mundur i wyszedł. Zabawne do łez były komentarze, o ludziku, który majstruje już bombkę i za chwile usłyszymy: booom.

Policja prosi o kontakt. Dobrze, ze to nie ta z Wałbrzycha z komisariatu 5, bo można być pobitym na śmierć przy okazji. Pięciu biło, dwóch w prokuraturze. Bezkarność władz w tym państwie jest skandaliczna.I się nie przyznają. To są jaja!

Za afery podsłuchowe w restauracjach dałbym kelnerom Order VM, bo wreszcie Polacy dowiedzieli się, co władza o nich sądzi. Tak sobie myślę, czy naprawdę nikt nie wpadł na to, żeby tych nierobów nagrywać? Cały czas? Ech te tajemnice! Wydrukowałbym stenogramy z popijawek Ministrów.

Podoba mi się pan Stonoga. Na yt można śledzić jego konto i filmiki o policji, o ... rzeczniku policji. Stonoga to ma tupet, ale dzięki niemu wiele rzeczy wychodzi na wierzch!

Ależ politycznie dzisiaj!

środa, 22 kwietnia 2015

Oglądam właśnie oburzenie świdniczan po przetargu na śmigłowiec dla Wojska Polskiego. Państwo Polska znowu "wydymało" polski przemysł. Po sprzedaży już chyba wszystkich fabryk w Polsce nadszedł czas na lekceważenie tego, co jeszcze zostało. Francuski Caracal (od Airbusa) okazał się lepszy od całej gamy Agusta Westland produkowanej w Świdniku. Zarówno AW3, AW4 i AW149 nie będą brane pod uwagę w ostatniej fazie przetargu.

Trudno w to uwierzyć, ale Ministerstwo działa na szkodę Państwa (Polaków). Nie chodzi o branie tego, co beznadziejne, bo wszystkie helikoptery są porównywalne, ale o to, żeby zamknąć nieliczne już zakłady należące do nas.

Zachodni inwestorzy kupią zakład w Świdniku za "dolara" i w niedługim czasie zamkną go, pozostawiając pracowników z niczym! Temu najwyraźniej ma to służyć. Dobrze, że to stało się przed wyborami. Nie wiem, czy poparcie pana Komorowskiego spadnie, ale może otworzą się oczy niektórym, zakochanym w dzisiejszej polityce. Czekam na dobry komentarz Mariusza Maxa Kolonko!

Polacy, nic się nie stało!

*_*

Mówiąc o panu Mariuszu, zobaczyłem jego clip o islamie i jestem zaskoczony. Wyraźnie sugeruje, że wojna religijna nasila się i trzeba być idiotą, żeby tego nie widzieć:

Przypomina mi się "skandal" jaki wywołał pewien kapłan na lekcji religii pokazując młodzieży sceny podrzynania chrześcijan przez mahometan! Dzieci spać nie mogły i takie tam bzdury!

Przecież to sceny, które będą za chwilę nam towarzyszyły. Tak, ulicami Europy będzie spływać krew chrześcijan.

Końcówka filmu jest ostra, ale wszystko mówi o islamie! Wszystko! To nie terroryzm!

A my, chrześcijanie? Czy ciągle mamy przebaczać? Czy ciągle mamy się wydurniać?

Jednak jeśli jest to rzeczywiście wola Chrystusa, mnie nic do tego, ale takie filmiki nie zrobią niczego dobrego. To ich wybór! I oni będa potępieni! Nikt z nich się nie nawróci!

Jak stwierdził Prezydent Komorowski "pytanie" nie jest formą przestępstwa, więc ja się pytam czy niejaki Michał Witkowski nie jest idiotą*? Patrzyłem na jego zdjęcie i nie mogłem uwierzyć, że ktoś mógłby na ziemi być tak bezmyślny. Rzekomo pisarz, a pusto w głowie.

Czyż nie za takie właśnie litery zamknięto stadion Legii Warszawa? A ten gość przychodzi sobie w czapeczce z SS na czole. Czy to miało być zabawne? Myślę, że teraz wcale nie jest mu do śmiechu, gdyż "From the Depths" chce jego ukarania. Grozi mu za to dwa lata więzienia.

Wydawnictwo ZNAK zatrzymało druk jego książki. Ja się dziwię, że w ogóle planowało!

Aż mną "wstrząsło"! Nie umieszczę tego zdjęcia na swoim blogu. Nigdy!

* - tak tylko pytam!

*_*

O. John Bashobora objeżdża Polskę z rekolekcjami. 29 kwietnia kontrowersyjny kapłan z Ugandy będzie nauczał na Jasnej Górze. A w lipcu ma się odbyć powtórka z "Jezusa na Stadionie" w Warszawie. - Fenomen o. Bashobory ma miejsce tylko w Polsce - komentuje ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski. - czytamy na onet.pl.

Kapłan dziwi się, że na całym świecie nikt o Bashoborze nie słyszał. Zadaje pytania, po co właściwie przyjeżdża, skoro w Afryce może mieć miliony potrzebujących?

Założę się, że o ks. Tadeuszu również nikt nie słyszał. Dziwię się, że tam gdzie dzieje się dużo dobra i ludzie się modlą jakiś ksiądz wchodzi ze swoimi idiotycznymi komentarzami. Nie pasuje mu bp. Hoser, nie pasują inni. Oj, źle się dzieje, gdy Królestwo wewnętrznie jest skłócone! Chyba Ktoś już to wcześniej powiedział!?

Czyżby gloria z okresu stanu wojennego ks. Tadeusza wyciekała powoli? Przestaje być autorytetem dla dzisiejszego społeczeństwa i próbuje pluć? Kap, kap, kap!

Polecam Dzieje Apostolskie: "Więc i teraz wam mówię: Odstąpcie od tych ludzi i puśćcie ich. Jeżeli bowiem od ludzi pochodzi ta myśl czy sprawa, rozpadnie się, a jeżeli rzeczywiście od Boga pochodzi, nie potraficie ich zniszczyć i może się czasem okazać, że walczycie z Bogiem".

Sam nie znam o. Bashoborę i pewnie nie poznam. Nie przeczytam też jego książki/rekolekcji, którą mam na pułce, ale jeśli tam dzieje się dużo dobra, to po co szczekać? Są ludzie, którzy zapłacą 40 zł i chętnie pojadą na Stadion Narodowy (zamiast żużla i innych klap, które tam miały miejsce). Proponuję coś zrobić, żeby ci ludzie przyszli do księdza, księże Tadeuszu! Rywalizacja? Jak najbardziej!

O. Bashobora głosi Chrystusa. Nie mam tam polityki, nie ma tam historii (nawet tej wołyńskiej). Jest Chrystus obecny w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. I dlatego właśnie tysiącami ciągną tam ludzie. Amen

*_*

We Francji kolejny muzlim próbował zaatakować kościoły. Po zabiciu pewnej przypadkowej kobiety postrzelił się w nogę i zaczął krwawić. Policja skojarzyła te dwie sprawy i szydło wyszło z worka. Udaremniono akty terroryzmu! Brawo policja, ale co dalej. Tylko czekać, aż rosnący w siłę islam (dzięki naszemu zaproszeniu) zacznie siać swój diabelski postrach....

... a ksiądz Isakowicz-Zaleski niech dalej oczernia!

fot: www.ojciecjohnbashobora.pl

wtorek, 21 kwietnia 2015

Chociaż lubię Barcelonę, postanowiłem pooglądać Bayern, który po blamażu w Porto musiał wznieść się na wyżyny futbolu. Co przed meczem powiedział Guardiola piłkarzom pozostanie tajemnicą (przez jakiś czas) ale piłkarze grali jak z nut. Pierwsza połowa pogrom i piękne bramki. Lewandowski, który aż tryskał przed meczem pewnością o awans, grał dobry mecz.

W drugiej połowie trener zajął się już chyba tylko swoimi podartymi spodniami, bo mecz siadł i stało się nerwowo, zwłaszcza po bramce Martineza. Czerwona kartka za dwa głupie faule dla Marcano ustawiła i uspokoiła grę, a gol Alonso na 6:1 z wolnego przypieczętował sporą wygraną Bawarczyków.

Dobra pierwsza połowa i sen w drugiej. Niepotrzebny,

*_*

Ciekawe, czy dojdzie do powtórnego głosowania o przyznanie Katarowi Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Niektórzy sugerują, że głosujący zostali skorumpowani i w ten sposób szejkowie uzyskali prawo do zorganizowania Imprezy. Sugestie? To pewność! Rada Europy interweniuje!

*_*

Lewandowski może trafić do Manchesteru United. Saga przeprowadzek Roberta rozpoczęta na nowo. Ciekawe ile razy jego menadżer będzie się zapierał, że nic nie wie!

*_*

Jeden z nigeryjskich biskupów utrzymuje, że miał wizję Jezusa podającego mu różaniec, którym można zatrzymać islamskie diabelstwo na świecie. Coś musi być na rzeczy, gdyż na wszelkie żło na świecie najlepsza jest ta modlitwa. Chóć uważana przez wielu za nudną, ma olbrzymią moc. Tylko, żebyśmy chcieli się modlić.

Dobrej nocy, pamiętajcie o modlitwie.

Nie tylko dosłownie, przez spadek urodzin i coraz częściej rozpowszechnioną eutanazję, ale umiera i duchowo.

W Holandii, w tym roku zostanie zamkniętych 1000 (tysiąc) kościołów. Biskupi ubolewają nad tym problemem, ale też przyznają ze skruchą, że to ich wina. Rozluźnienie po Soborze Watykańskim II sięgnęło tak daleko, że nikt już nie pamięta, jak to wyglądało. Piękne świątynie zostaną przerobione na hotele, restauracje czy inne miejsca, niekoniecznie spokojne!

Niedawno byłem w Maastricht i zwiedzałem piękny podominikański kościół, który przerobiono na nowoczesną księgarnię z małą kawiarenką, w zabytkowym klasztorze uczyniono McDonald's, a w częsci przykościelnej hotel i restaurację. Tysiąc kościołów dla kraju wielkości Holandii to ponad 30 procent. Katolicy muszą przygotować się na "zagładę", podczas gdy islam święci triumfy.

Niestety, jak wspomniałem winę za to ponoszą biskupi i kapłani, któzy zlekceważyli i przekręcili nauczanie Soboru. Radość z odejścia od "starego" i przejście w "nowe", była szyderczym śmiechem diabła, który wprowadza teraz swoje rządy. Oczywiście, można wyśmiać całą sytuację, ale w godzinę śmierci wygląda to zupełnie inaczej. Ludzie nie wiedzą, co znaczy wierzyć, by zyskać życie wieczne. Niestety umierają bez sakramentów, utwierdzeni w przekonaniu pustki i końca wszystkiego.

Niewiele lepiej jest w Belgii. Większość katedr przerobiona jest na muzea i dzięki temu możemy ciągle podziwiać piękno jakie wytworzyły ludzkie ręce i umysł.

Ludzie porzucili wiarę, porzucili kościoły, a księża, którzy powinni coś robić zajęli się głupotami. Tym większa kara na nich spadnie.

"Oni zaś rzekli do Niego: Cóż mamy czynić, abyśmy wykonywali dzieła Boże? Jezus odpowiadając rzekł do nich: Na tym polega dzieło /zamierzone przez/ Boga, abyście uwierzyli w Tego, którego On posłał." J 6,29.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 193
Tagi