Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

Ślamazarnie

traler

Mój internet osiąga dzisiaj "zawrotne" prędkości, więc pisze to "na raty". Oglądałem fragmenty snookera między Ronniem O'Sullivanem a Neilem Robertsonem. Był to ćwierćfinał turnieju Masters w Londynie. Klasa tych dówch panów jest ogromna i przyjemnie się ogląda każdy ich mecz. O'Sullivan wygrał 6:3 i awansował do półfinału.

*_*

Mój samochodzik (I30)przechodzi dzisiaj swoje pierwsze NCT (National Car Testing Service). Lubie go i wierzę, że nic mu nie będzie. W sumie, to przecież nowy samochód i wiem, że dobrze dbam o niego.

*_*

Według wp.pl 62 procent internautów nie chce płacić abonamentu TV za Kurskiego. Po co tak mocno iść pod górę z przekrętami. Nigdy nikt nie chciał płacić abonamentu TV. Wymyślanie, że to specjalnie przez tego człowieka, jest czystą bzdurą. No, ale polityka musi zawsze namieszać.

Na szczęście nie mam polskiej TV i nie mam problemu.

*_*

Do Irlandii zawitały dwa nowe Boeingi 738 dla Ryanair'a. EI-FTK (366) oraz EI-FTL (367) wystartowały wczoraj rano z BFI Seattle, by po prawie 9 godzinach i 7284 kilometrach wylądować w Dublinie.

C2iIyR_WIAAUVRRfot.: twitter.com

Zmiany

traler

Znowu pojawił się temat globalnego ocieplenia! Ponoć nasza Planeta bije rekordy ciepła i to trzeci raz z kolei. Ciekawe gdzie, w Afryce? Tam może tak, bo jak podają internauci, lato w Polsce było "takie sobie", a i w Ameryce upałów nie było za wiele. Wspomnę tylko, że na Wyspach gorącem nie buchało.

Zimy natomiast, od kilku lat są nie do zniesienia i jakoś ciężko w to uwierzyć, że globalne ocieplenie daje się nam we znaki. Oczywiście związane jest to z ... zaprzysiężeniem Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Jak wszystkim wiadomo, jest on zagorzałym przeciwnikiem używania tych słów i kompletnie w te bzdury nie wierzy!

Znowu pokazuje się topnienie "czapy lodowcowej", znowu jeden biedny biały miś pływa na tej samej krze, co rok, dwa i dziesięć lat temu.

Mam doskonałe rozwiązanie. Proponuję zamknąć wszystkie wielkie fabryki w Stanach, Chinach, Rosji i w Niemczech na 6 miesięcy i jeśli się cokolwiek zmieni, to uznam, że globalne ocieplenie istnieje.

Ludzie przestają ogrzewać sobie domy, bo za 250 lat rybom Bathydraconidae z rodziny okoniokształtnych grozi wymarcie, ale jeden z 780 gatunków strunowców właśnie przestał się rozmnażać.

Myślenie nie boli.

W 2012 roku napisał on na Twitterze, że całe zjawisko jest wymysłem Chińczyków, którzy chcą w ten sposób uczynić gospodarkę USA niezdolną do konkurencji na globalnych rynkach - przypomina "New York Times". - podaje onet.pl. Brawo Trump.

*

Krawaciarze z FIFA chcą za wszelką cenę udoskonalić grę w piłkę nożną. Trzeba przyznać że męczą wyniki 1:1, czy 1:0. Chcielibyśmy więcej, by było dużo sytuacji podbramkowych, by coś się działo na boisku.

Jeden z najlepszych piłkarzy Europy, Marco van Basten, który zajmuje się rozwojem sportu w Federacji przygotował taki oto plan zmian:

1. Wycofanie spalonego
2. Kary czasowe zamiast żółtych kartek
3. Hokejowy shootout zamiast konkursu rzutów karnych
4. Wprowadzenie efektywnego czasu gry na ostatnie 10 minut spotkań
5. Lotne zmiany
6. Więcej niż trzy zmiany w trakcie meczu
7. Ograniczenie dyskusji piłkarzy z sędziami
8. Ograniczona do pięciu liczba fauli - po przekroczeniu granicy zawodnik ma być wycofany z gry
9. Gra 8 na 8 w grupach młodzieżowych
10. Zmniejszenie liczby spotkań do 50 w roku

*_*

Ciekawie się zaczyna! Prezydentura Trumpa jak i zmiany w FIFA.

Pomożecie?

traler

Cały świat odlicza dni i godziny do inauguracji prezydentury Donalda Trumpa. Teraz wychodzi, jak wiele krzywdy, kłamstwa i nieprawości było w obozie Clintonów. Wielu z widzów CNN deklarowało wyjazd z Ameryki, wielu było gotowych popełnić samobójstwo, bo koniec świata bliski.

Dalej kwiczą, ale już cicho. Podobnie jest w Europie, a nowy Przewodniczący PE zmienił politykę dotychczasowego... Oj, jaka szkoda.

*_*

Na Wyspach pojawia się problem, "co będziemy mieli za kilka dni?" Zapewne nikogo z Amerykanów to nie obchodzi, gdyż oni muszą wziąć odpowiedzialność za swój kraj, a Prezydent obiecał wiele.

Nie wiem, czy wszystko da się zrobić i czy od razu. Zaniedbania Obamy są ogromne. Nie bez kozery jest on uznawany za najgorszego Prezydenta wszech czasów.

Najgorsze jest to, że wszyscy będą chcieli błyskawicznych efektów, a to może trochę potrwać.

Trzymam kciuki za niego!

*_*

Kto może, niech pomoże. Najdrobniejsza suma i dana zupełnie anonimowo może pomóc!

C2ZdMdXAAI5yDZhttps://www.siepomaga.pl/ratunekmaksa

the show must go on

traler

Nie ukrywam, że jest mi smutno. Oglądając "Pucz" doszedłem do wniosku, że niektórzy z naszych rodaków nie mają równo pod sufitem. Odrywanie od koryta boli i na szczęście będzie bolało. Mam nadzieję, że będą podjęte odpowiednie decyzje karne, bo jako obywatel chcę Polski prawej i sprawiedliwej. Gdy za PO opozycja słusznie domagała się poznania prawdy o "ośmiorniczkach" a górnicy domagali się swoich racji, policja wyszła z bronią, a sceny przemocy nie przeszły granic kraju.

Tym razem, gdy dokonuje się deubekizacja, pisk usłyszał Tusk i próbuje metodami strachu ratować ich tyłki. Wynocha.

*_*

Kompletnie skompromitował się Rzepliński. Nie umiem tego inaczej nazwać, ale wypowiadanie się, że sędziowie nie mogą wejść do męskiej toalety bo się boją i muszą korzystać z lepszej, prezesowskiej, podchodzi pod kryteria choroby psychicznej. "A tu chodzi o sprawy Polski".

Dobrze, że ten człowiek to już historia. Ponura, ale historia.

*_*

Żenada w Sejmie skończona, a Lis miał takie wielkie plany:

C2PPJPqXAAUb1IJ

Biedaczyna nie potrafi zrozumieć, że ta władza została wybrana przez Naród. A to, że nie jest po jego myśli, trudno! Wielu myślało inaczej, gdy PO kradło. Więc, shut up!

Wielu wyborców domaga się mocnego działania przeciwko niszczeniu dobrego imienia Polski. To nie tylko "wycieraczka" na amazon.com, ale przede wszystkim sytuacja w Sejmie, za którą muszą być pociągnięte kieszenie polityków "opozycji".

Znalezione w sieci:

C2PfwTaXgAAfPJQ.jpg_large

O dziwo, u nas, w Polsce "seryjny samobójca" działał za PO, gdy próbowano wyjaśnić katastrofę smoleńską!

Czytania niedzielne

traler

(Iz 49,3.5-6)
Pan rzekł do mnie: Tyś Sługą moim, Izraelu, w tobie się rozsławię. Wsławiłem się w oczach Pana, Bóg mój stał się moją siłą. A teraz przemówił Pan, który mnie ukształtował od urodzenia na swego Sługę, bym nawrócił do Niego Jakuba i zgromadził Mu Izraela. A mówił: To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi.

(Ps 40,2.4ab.7-10)
REFREN: Przychodzę Boże, pełnić Twoją wolę

Z nadzieją czekałem na Pana,
a On się pochylił nade mną
i wysłuchał mego wołania.
Włożył mi w usta pieśń nową,
śpiew dla naszego Boga.

Nie chciałeś ofiary krwawej ani z płodów ziemi,
ale otworzyłeś mi uszy.
Nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy.
Wtedy powiedziałem: „Oto przychodzę.

W zwoju księgi jest o mnie napisane:
Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże,
a Twoje prawo mieszka w moim sercu”.
Głosiłem Twą sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu
i nie powściągałem warg moich, o czym Ty wiesz, Panie.

(1 Kor 1,1-3)
Paweł, z woli Bożej powołany na apostoła Jezusa Chrystusa, i Sostenes, brat, do Kościoła Bożego w Koryncie, do tych, którzy zostali uświęceni w Jezusie Chrystusie i powołani do świętości wespół ze wszystkimi, którzy na każdym miejscu wzywają imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa, ich i naszego Pana. Łaska wam i pokój od Boga Ojca naszego, i Pana Jezusa Chrystusa!

(J 1,14.12b)
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami. Wszystkim, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi.

(J 1,29-34)
Jan zobaczył Jezusa, nadchodzącego ku niemu, i rzekł: Oto Baranek Boży, który gładzi grzech świata. To jest Ten, o którym powiedziałem: Po mnie przyjdzie Mąż, który mnie przewyższył godnością, gdyż był wcześniej ode mnie. Ja Go przedtem nie znałem, ale przyszedłem chrzcić wodą w tym celu, aby On się objawił Izraelowi. Jan dał takie świadectwo: Ujrzałem Ducha, który jak gołębica zstępował z nieba i spoczął na Nim. Ja Go przedtem nie znałem, ale Ten, który mnie posłał, abym chrzcił wodą, powiedział do mnie: Ten, nad którym ujrzysz Ducha zstępującego i spoczywającego nad Nim, jest Tym, który chrzci Duchem Świętym. Ja to ujrzałem i daję świadectwo, że On jest Synem Bożym.

*_*

W Kościele przyjęło się myśleć o sobie samym, że zawsze muszę być kimś gorszym. Wpływ fragmentu o "belce w oku" jest tak duży na nasze życie, że zapominamy kim jesteśmy.  Po pierwsze, Pan Jezus powiedział to w konkretnej sytuacji, a po drugie musimy pamiętać, że jesteśmy Dziećmi Bożymi, nawet jeśli nie wypełniamy Jego wolę. To również napisał św. Paweł do Koryntian, a właściwie do tych "lepszych" z Koryntu, miasta, które raczej nie przyjęło nauczania Apostołów.

Nie bójmy się powiedzieć "lepszych". To każdy z nas, kto został uświęcony w Jezusie Chrystusie, a Boga nie nazwiesz kłamcą! Nie można chodzić ze spuszczoną głową, bo jestem chrześcijaninem i wierzę w Chrystusa. To, że dla wielu ludzi wartości zdają się być niczym, nie znaczy, że w nas nie może kiełkować wiara i miłość do Boga.

Czyż nie nad każdym z nas polała się woda życia, którą uświęcił Ten, który przyjął chrzest od Jana? Czyż nie każdy z nas został wpisany w Księgę Życia? No więc trzeba zająć się ty, co należy do bycia chrześcijaninem. Świetnie o tym mówi Prorok Izajasz. Nie owija w bawełnę, ale przedstawia, co Bóg mu powiedział.

To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi.

Podobnie czyni Jan, już nie zajmuje się chrztem ludzi, ale zaczyna głoszenie Królestwa Niebieskiego, przez wskazanie Chrystusa, Syna Bożego. Oddaje swoich uczniów, by ci szli dalej za Słowem, które stało się Ciałem.

Cokolwiek robimy w życiu, ma to być ze względu na Jezusa. Nawet sama pomoc innym będzie nic niewarta na przyszłość, jeśli nie uwzględnimy w tym działaniu Jezusa. Bóg mówi "To za mało!"

Co innego pozostaje nam, jak tylko powiedzieć:

Przychodzę Boże pełnić Twoją wolę.

oraz

Głosiłem Twą sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu i nie powściągałem warg moich, o czym Ty wiesz, Panie.

O tych, którzy pełnią Jego wolę, sam powiedział, że ci są Mu matką, braćmi i siostrami. Nie wstydź się być lepszym. Wielu zapragnie ujrzeć przechodzącego Chrystusa i Jan już nie będzie potrzebny do rozpoznania Go. Rozpoznasz Go od razu. Taka dziwna jest Miłość!

W Justice jest miejsce dla Ciebie

traler

Przypomniała mi się sytuacja z klasztoru Sióstr Dominikanek w Justice w Stanach Zjednoczonych. Po skończonej Mszy św. Siostry zapragnęły pośpiewać polskie kolędy. Na koniec Eucharystii "prowadząca" z gitarą zaczęła "Wśród nocnej ciszy", ale bez ostatniej "I my czekamy..." zwrotki. To moja ulubiona kolęda i mój ulubiony tekst z tej kolędy, więc na moją prośbę dośpiewaliśmy i tę brakującą zwrotkę.

Przeglądając dalej śpiewnik, Siostra natrafiła na "Nie było miejsca dla Ciebie" i przerzuciła kartkę mówiąc:

"Nie lubię tej kolędy. Nie było miejsca..? Też mi coś. Mógł przyjść do nas, do Justice, to by się miejsce natychmiast znalazło..."

Nie znalazłem większej miłości do Niego niż ta!

prayer1fot.: sistersop.com

Cieszyć się czy płakać?

traler

Przeczytałem na wp.pl informację, która z jednej strony jest radosna, a z drugiej może być przerażająca. Pewna kobieta na Florydzie w wieku 18 lat dowiedziała się, że została uprowadzona jako noworodek ze szpitala i całe swoje dzieciństwo spędziła z porywaczką.  Badania DNA wykazały, że jest ona tym dzieckiem. Media nic nie podają, czy dziewczynie było tam dobrze.

Myślę, że podobnych przypadków było sporo, choć może nie związanych z porwaniem, ale z pomyleniem w szpitalu łóżek. Nie zmienia to faktu, że czeka ją teraz koszmar tworzenia życia od nowa. Kobieta-"matka" pójdzie siedzieć, a ona sama stanie przed wyzwaniem nowej-swojej mamy.

Z jednej strony, takie rzeczy powinny wychodzić na jaw, a z drugiej ile zła taka wiadomość może wyrządzić. Jeśli było dobrze i miło w tej pseudo-rodzinie to czy będzie chciała spotkać swoją prawdziwą matkę? Może ciekawość pójdzie w górę i się spotkają.

Ciekawe również, jak zareagowała rodzona matka na wiadomość o odnalezieniu dziecka i to po 18 latach, gdzie wszelkie nadzieje zgasły i smutek zalał oczy gęstymi łzami. Czy tam w domu panuje radość? Szczęście w nieszczęściu ma ona już 18 lat i choć w świetle prawa amerykańskiego nie jest jeszcze pełnoletnia w stopniu całkowitym (21 - alkohol) to jednak dzieciństwo  ma już za sobą i większości przypadków może decydować o własnym losie.

Kobieto trzymaj się.

*_*

Muszę przyznać, że zbulwersowała mnie oferta amazon.com, którą była wycieraczka pod drzwi w kolorze flagi Polski.

C2CdHArW8AE3fiR.jpg_largeDzięki interwencjom oferta został ściągnięta.

A gdyby to była flaga Unii Europejskiej?

*_*

25 stycznia zapowiedziany jest strajk studentów. Pytam się grzeczne po co i czego ma dotyczyć?

C2E_Eq3WIAIKpa

 

Dla Mamy

traler

Dla Mamy, z okazji imienin:

88CD32ADC2981BFDE9A14DD8A07DAEC5D161F2A8C0F9E01910pimgpsh_fullsize_distr

Zdrowia i uśmiechu! I błogosławieństwa Bożego!

tak sobie

traler

Nie widziałem, co działo się w Sejmie, ale czytam, że Kaczyński zadowolony i to nie tylko z faktu nadania jednej z uczelni imienia jego brata. "Opozycja" się pokłóciła, a symbolizm z Wesela Fredry jest jak najbardziej na miejscu.

*_*

Kandydatka na prezydenta Francji, szefowa skrajnie prawicowego Frontu Narodowego Marine Le Pen była widziana w wieżowcu Trump Tower w Nowym Jorku. Rzecznik Donalda Trumpa próbował w zarodku uciąć wszelkie spekulacje, natychmiast wydając oświadczenie, że Le Pen "nie spotyka się z nikim" z zespołu Trumpa.- na wp.pl.

Twitter opisuje to hasztagiem: #takasytuacja.

Poza tym mówią, że Trump się mocno zmienił. Jest zwyczajnie człowiekiem i sytuację z oszczerstwami na swój temat przyjął jak wkurzony mężczyzna. Wiem, że jest Prezydentem, ale ... każdy przecież umiałby przyjąć to "na klatę" ze spokojem. Takie gadanie. Wkurzył się. A to że dolar spadł parę groszy... Aj waj!

*_*

Na Wyspie zimno, a raczej wilgotno, co daje się mocno odczuć na skórze. Nie są to wielkie mrozy jak w Polsce, ale padający co chwilę grad również daje się we znaki.

No, i przez 5 minut jest prawie biało :)

 

 

Szopka w Parlamencie!

traler

Po dzisiejszych wybrykach przed Sejmem poznałem kolejną prawdę, a mianowicie, że Kijowski nie ma w sobie krzty honoru. Miał czelność przyjść na wiec kilkuset osób i pokazać swoją gębę. Niektórzy mówią, że tym razem zrobił to za darmo! Oczywiście lewaki widzieli tam miliony, ale to zwykłe brednie!

*_*

Jak działa lewa strona polityczna widzimy najlepiej w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie kalumnie rzucane w stronę Prezydenta-elekta Donalda Trumpa były nieprawdziwe. Mieszanie się Rosji w wybory było tak niedorzeczne i głupie, że tylko idioci słuchający CNN mogli w to uwierzyć.

Podobnie jest w Unii Europejskiej i w Polsce. Działa się kłamstwami i półsłówkami, a "prawda" broniona przez KOD jest na poziomie latryn miejskich z XVI weku.

*_*

Z tego, co widzę jest przerwa (do jutra), a czy KODziarze dalej będą strajkowali? Oni sami nie wiedzą po co tam chodzą, bo przecież dziennikarze byli już na galerii, ten od "niejasnej części mocy" (Szczerba) nie jest wykluczony, a budżet jest przyjęty. Magnaci posługują się półgłówkami, a sami siedzą w domach i mają ich w nosie. Nie wiem, czy pan Marcin Wolski nie będzie miał konkurencji ze szopką...

Jego szopka śmieszna i gustowna, tu zwykłe bydło!

Ci ludzie zarabiają krocie i zamiast pracować "okupują" mównicę! Rzeczywiście, z Sejmu zrobili #Ciamajdan,

Gratuluję panu Wolskiemu doskonałego poczucia humoru i trafnego dobrania tekstów. Ktoś musiał dobrze się napracować!

*_*

Przykro patrzeć na to, co się dzieje, więc znajdę na youtube Szopkę pana Wolskiego. Resztę dopisał Gucio.

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci