*

czwartek, 21 sierpnia 2014

Szef protokołu miasta Brukseli, Jaen-Marie Pire, doprowadził do poważnego skandalu dyplomatycznego. Zerwał księżniczce Kataru nikab tłumacząc, że ten element stroju jest w Belgii zakazany. 

Nie rozumiem?! Jak oni mają czelność wychodzi w tych szmatach na zewnątrz! W Iraku za bycie chrześcijaninem zabijają, a w Belgii można być skazanym za "tykalność". Dobrze, że nie poderżnął jej gardło i głowę nie zawiesił na płocie. Nie rozumiem tego.

Wszędzie chodzą z pyskami zasłoniętymi i nic sobie nie robią, co więcej obiecują śmierć chrześcijanom.

*_*

Papież oznajmił wszem i wobec, że gdy zabraknie sił przejdzie na emeryturę. Jak dobrze pójdzie możemy w Kościele mieć papieża i dwóch papieży-emerytów. Tylko po co! Po co tworzyć trzy linie rządzenia Kościołem. Benedykt coś rozpoczął, Fraciszek odwrócił, a nowy może wszystko zepsuć.

*_*

27-letni Griffin współtworzył viralowy sukces sieciowej inicjatywy Ice Bucket Challenge, aby pomóc swojemu choremu na stwardnienie zanikowe boczne przyjacielowi. Niestety, inicjator akcji, w której biorą udział celebryci z całego świata, utonął po niefortunnym skoku do wody.

Szkoda! Bo cóż można innego napisać.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014
niedziela, 17 sierpnia 2014

(Iz 56,1.6-7)
Tak mówi Pan: Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. Błogosławiony człowiek, który tak czyni, i syn człowieczy, który się stosuje do tego: czuwając, by nie pogwałcić szabatu, i pilnując swej ręki, by się nie dopuściła żadnego zła. Niechże cudzoziemiec, który się przyłączył do Pana, nie mówi tak: Z pewnością Pan wykluczy mnie ze swego ludu. Rzezaniec także niechaj nie mówi: Oto ja jestem uschłym drzewem. Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne. Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami - wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów.

(Ps 67,2-3.5.8)
REFREN: Bóg miłosierny niech nam błogosławi

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
bo rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(Rz 11,13-15.29-32)
Do was, pogan, mówię: Będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

(Mt 4,23)23 Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

(Mt 15,21-28)
Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

czwartek, 14 sierpnia 2014

Ojciec Święty Franciszek leci właśnie do Korei Południowej. Zgodnie ze zwyczajem wysyła telegramy do przywódców państw, nad którymi przelatuje. Telegram otrzymał także Bronisław Komorowski.

Ojciec Święty Franciszek jest właśnie w drodze do Korei Południowej. Do Seulu dotrze dopiero o godzinie 3 czasu polskiego. Trasa lotu papieża wiedzie także ponad Polską. Zgodnie z przyjętym zwyczajem Franciszek wysyła telegramy do prezydentów tych państw, nad którymi przelatuje jego samolot. Telegram otrzymał więc także prezydent RP Bronisław Komorowski.

„Wlatując w polską przestrzeń powietrzną pragnę przesłać serdeczne pozdrowienia do Pana Prezydenta oraz Pańskich rodaków. Dla was wszystkich przyzywam Bożego błogosławieństwa i modlę się, aby wszechmogący Bóg pobłogosławił wasz naród pokojem i dobrobytem” – napisał Ojciec Święty.

bjad/radio watykańskie - Fronda.pl
poniedziałek, 11 sierpnia 2014

Prezydent Obama się wypowiedział. Nic mądrego powiedzieć nie mógł, gdyż liczy na działanie władz w Iraku, liczy na konstytucyjne rozwiązania w tym kraju. Jednak dla bydła z ISIS konstytucja nie istnieje. W Polsce lekarz nie zabił dziecka i skarży się go o działanie przeciw konstytucji, a tam zabija się tysiące chrześcijan dziennie i nikt sobie nie robi z tego problemu.

Islam wchodzi w Europę jak w masło. Obiecują ataki w Niemczech. Nie obronimy się konstytucjami, bo jak pokazuje przykład Belgii, islam "ma w dupie" wasze konstytucje! Tam liczy się koran i tyle!

Przykro patrzeć na zdjęcia z Iraku, płakać się chce, a świat troszczy się dziećmi z Gazy. Niestety, ale to przyszli mordercy, szkoleni przez dorosłych, jednak tego już się nie zmieni. Świat zaszokowało zdjęcie siedmioletniego chłopaka z obciętą głową żołnierza syryjskiego. Chłopak przyjechał z Australii wraz ze swoim ojcem i brał udział w zabijaniu Syryjczyków.

Może wreszcie kraje cywilizowane otworzą oczy! Polecam youtube!

 

 

niedziela, 10 sierpnia 2014

No i dopięli swego! Zamordowali 500 chrześcijan. Niektórych zakopali żywcem w ziemi. Kobiety i dzieci. Jak można coś takiego wytłumaczyć? Tak za niedługo będzie w Europie, gdzie to "gówno" rozprzestrzenia się na ogromną skalę. Islam to okropne zło, które szerzy się na całym świecie. Zabronić im meczetów i tych wyjców, któzy nawołują do mordowania i nienawiści. Przestańmy zasłaniać się demokracją! To nie na tym polega.

*_*

Wiem, że ten "chwast musi rosnąć aż do żniwa", ale wierzę też, że są środki, które można stosować doraźnie. Tym czymś jest rozum ludzi cywilizowanych, którzy powinni zdawać sobie sprawę z zagrożenia dziczy z pustyni. Ich nawet nie da się nazwać ludźmi!

*_*

Agnieszka Radwańska wygrała z Venus Williams w Montrealu. Wow. Wreszcie pokazała zacięcie i to przyniosło efekt. Już kilkanaście miesięcy nie cieszyła się z wygranej.

*_*

Legia  stacza się niżej... Wysłali oni pismo do Celticu z prośbą o dyskusje.... Po co, pytam po co. Mogli strzelić jednego karnego w Warszawie i różnica bramek byłaby większa i awans byłby pewny, nawet przy walkowerze. A tak, marzenia stał się bańską mydlaną, do której ktoś przyłożył szpilkę.

Niemieccy komentatorzy, zwykle bardzo krytyczni wobec interwencjonistycznej polityki USA, oceniają tym razem pozytywnie decyzję prezydenta Baracka Obamy o udzieleniu pomocy prześladowanym przez islamistów jazydom, chrześcijanom i Kurdom w Iraku. "Gdyby nie Ameryka, wrota piekieł zostałyby otwarte na oścież" - pisze "Die Welt", zauważając, że polityka USA na Bliskim Wschodzie jest co prawda stale krytykowana, jednak bez Waszyngtonu nie uda się powstrzymać ludobójstwa w Iraku. - pisze onet.pl.

Niestey jest już za późno! Te wrota się otworzyły. Piekło weszło w Europę i Stany Zjednoczone. Kwestia czasu, kiedy opanuje cały świat. I będziemy składać świadectwo, świadectwo Prawdziwemu Bogu! To się wydarzy i to nie za tak długi czas. Możemy wyśmiewać chrześcijaństwo, możemy wyśmiewać Kościół... ale kiedyś będziemy musili wyznać wiarę.

sobota, 09 sierpnia 2014

Nacieszyłem się Legią! Za wcześnie! Jak można dopuścić zdyskwalifikowanego zawodnika do meczu? Po co odwoływania? Przecież to nic nie pomoże. Juz rozlosowano następne pary! A mogło być tak pięknie. Przeciez ich roznieśli na strzępy. Gdybym był Szkotem nawet bym o takim awansie nie wspominał.

*_*

Amerykanie wreszcie pokazali, że "mają jaja na miejscu" i zaczęłi nalot na ISIS. Koniec tego dobrego, nie wolno wiecznie dawać bandytom jeść z ręki.

Teraz widać czym jest islam i bez dwóch zdań to się nie zmieni. Jeden z pracujących tam pastorów anglikańskich pokazuje zdjęcia rzezi jakie przeprowadzają muzułmanie... Okropność.

Gwiazdor dżihadystów (27 lat) mówi otwarcie o ataku na Niemcy.  Co do cholery znaczy tutaj słowo gwiazdor? Zbrodniarz pasuje wyśmienicie!

*_*

Widziałem zdjęcia księdza zarażonego ebolą, który przyleciał w specjalnej tubie do Hiszpanii na leczenie. Pomagał ludziom zarażnonym na to paskudztwo i sam teraz umiera. Mówi się, że ta tuba jest bezpieczna, aloe to poważne zagrożenie dla świata, bardzo poważne!

*_*

Alitalia w rękach Etihad. Coraz mniej linii lotniczych jest w rękach europejskich. Wykupują nas jak psy na targu. Air Berlin, Air Seychelles, Virgin Australia, Aer Lingus, Air Serbia i Jet Airways to dopiero początek inwazji Etihadu.

*_*

Mówi się żle o Izraelu, który zabija muzułmanów. Każdy chciałby by było to proste, jednak Hamas ma w nosie wszelkie rezolucje pokojowe. Giną ludzie? Przecież to wojna. Rzecznik Rządu Izraela obwinia Hamas za zerwanie rozejmów a media (CNN i Sky) pokazują jak ISIS bawi się bronią. Eksodus chrześcijan trwa.

*_*

czwartek, 07 sierpnia 2014

Zimna wojna zaczęła się na dobre. Sankcje ze strony USA, sankcje ze strony Rosji. Dojdą te ze strony Unii Europejskiej i Polska będzie znowu "wycyckana". My żyjemy jabłkami a inni samolotami, które będą teraz spalały więcej paliwa, by ominąć zakazy lotów. Olbrzymie pieniądze, które nie zapłaci żaden pasażer.

Od zimnej wojny blisko do tej realnej. Wystarczy jeden gest szaleńca i może być ciężko. Kennedy i Reagan,  Chruszczow i Gorbaczow coś wiedzieli na ten temat, bo w ich czasach było niesłychanie blisko do naciśnięcia czerwonego guziczka.

*_*

Brawo Majka. Po dobrej jeździe na TdF pokazał klasę w TdP. Na triumf czekano 10 lat, tym bardziej smakuje on wyjątkowo.

Polskie kluby walczą ze słabeuszami o europejskie puchary. Wczoraj - o dziwo - Legia pokonała po raz drugi Celtic i jest w kolejnej rundzie. Może w tym roku się uda. Ciągle mają czas na wzmocnienia a wczorajsza wygrana przyniosła "parę złotych".

*_*

Zabawna sytuacja miała miejsce w studiu Polsatu, gdzie dwóch mężczyzn wymieniło się zdaniami, a jeden oblał drugiego wodą. Myślałem, że umrę ze śmiechu. Wreszcie zobaczyłem kto to jest Rafalala i uważam, że ten facet ma nierówno pod sufitem.

Słyszałem wcześniej, że kogoś tam "pobił", ale gdyby trafił na gościa, któremu obok lata PC, byłoby ciężko. Oblewanie wodą w studiu jest tak komiczne, jak Benny Hill w latach 70-tych.

Termin "męska dziwka" jest również zabawny, ale skoro papieża można nazwać "chujem", to nie widzę problemu z "męską dziwką", tym bardziej, że ten gość ponoć żyje z prostytucji.

 

 

 

 

Idę zwymiotować!

środa, 06 sierpnia 2014
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 174
Tagi