*

niedziela, 04 października 2015

Przeczytałem pierdolenie (czyt.: manifest) ks. Charamsy i jestem zdruzgotany! Jest on zwykłym oszustem, który oszukiwał ludzi przez tyle lat! Jego kapłaństwo skończyło się zanim się zaczęło. Nie od dzisiaj jest homoseksualistą i nie od dzisiaj wiedział jakie jest stanowisko Kościoła w tej kwestii. Nie mówię o słabościach, bo (każdy) człowiek walcząc z nimi jest wzywany do poprawy swojego życia. Mówię o zakłamaniu. Teraz ma czelność mówić o tym, że Kościół nie zrozumiał znaków czasu! Tak, nie zrozumiał, bo powinien go wywalić na zbity pysk już dawno. Dziwię się, że przełożeni nie zauważyli problemu. Znalazł się bohater! Przemawia przez niego jego własna seksualność, przez co staje się pośmiewiskiem w oczach świata. Każdy normalny człowiek, kiedy zrobi coś głupiego (w KK - grzech) czuje się głupio, prosi o przebaczenie (Boga i ludzi) i próbuje się zmieniać. On zaczął walczyć. Żenada. Niech poczyta Pismo św. to zobaczy, że Bogu nie są miłe - jak i inne grzechy - igraszki "dwóch mężczyzn"! Cholerna hipokryzja, bo żąda rewizji tych tekstów. Gość jest naprawdę chory!

Dla Gazety Wyborczej to ciągle temat numer jeden. Prześladowany księżulo, któremu zachciało się upublicznić swojego faceta, bo miał dosyć życia w ukryciu. Jego manifest jest jak papier toaletowy, do dupy!

Mam nadzieję, że w Watykanie śmieją się z tych dziesięciu punktów, bo to naprawdę dziecinada. Wyjdź chłopie z Kościoła. Zapytaj się Palikota jak, on ci pomoże! Oczyszczanie rozpoczęte!

Punkt 5 (dopuszczenie osób homoseksualnych do kapłaństwa) jest wisienką. Dać im pożywkę wśród kleryków, którzy naprawdę chcą służyć Bogu i z czystych pobudek wiążą życie z Bogiem. Rewelacja. NIE ŻYCZĘ TEGO SOBIE, Charamsa! To mój manifest!

Dosyć pedofilii i homoseksualizmu w Kościele. Kapłani mają żyć z Bogiem dla ludzi!

sobota, 03 października 2015

(Rdz 2,18-24)
Potem Pan Bóg rzekł: Nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam; uczynię mu zatem odpowiednią dla niego pomoc. Ulepiwszy z gleby wszelkie zwierzęta lądowe i wszelkie ptaki powietrzne, Pan Bóg przyprowadził je do mężczyzny, aby przekonać się, jaką on da im nazwę. Każde jednak zwierzę, które określił mężczyzna, otrzymało nazwę istota żywa. I tak mężczyzna dał nazwy wszelkiemu bydłu, ptakom powietrznym i wszelkiemu zwierzęciu polnemu, ale nie znalazła się pomoc odpowiednia dla mężczyzny. Wtedy to Pan sprawił, że mężczyzna pogrążył się w głębokim śnie, i gdy spał, wyjął jedno z jego żeber, a miejsce to zapełnił ciałem. Po czym Pan Bóg z żebra, które wyjął z mężczyzny, zbudował niewiastę. A gdy ją przyprowadził do mężczyzny, mężczyzna powiedział: Ta dopiero jest kością z moich kości i ciałem z mego ciała! Ta będzie się zwała niewiastą, bo ta z mężczyzny została wzięta. Dlatego to mężczyzna opuszcza ojca swego i matkę swoją i łączy się ze swą żoną tak ściśle, że stają się jednym ciałem. Chociaż mężczyzna i jego żona byli nadzy, nie odczuwali wobec siebie wstydu.

(Ps 128,1-6)
REFREN: Niechaj nas zawsze Pan Bóg błogosławi

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana
i chodzi Jego drogami.
Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.

Małżonka twoja jak płodny szczep winny
w zaciszu twojego domu.
Synowie twoi jak oliwne gałązki
dokoła twego stołu.

Tak będzie błogosławiony człowiek, który się boi Pana.
Niech cię z Syjonu Pan błogosławi
i obyś oglądał pomyślność Jeruzalem
przez wszystkie dni twego życia.
Obyś oglądał potomstwo swych dzieci. Pokój nad Izraelem.

(Hbr 2,9-11)
Widzimy Jezusa, który mało od aniołów był pomniejszony, chwałą i czcią ukoronowanego za cierpienia śmierci, iż z łaski Bożej za wszystkich zaznał śmierci. Przystało bowiem Temu, dla którego wszystko i przez którego wszystko, który wielu synów do chwały doprowadza, aby przewodnika ich zbawienia udoskonalił przez cierpienie. Tak bowiem Ten, który uświęca, jak ci, którzy mają być uświęceni, z jednego /są/ wszyscy. Z tej to przyczyny nie wstydzi się nazywać ich braćmi swymi.

(1 J 4,12)
Jeżeli miłujemy się wzajemnie, Bóg w nas mieszka i miłość ku Niemu jest w nas doskonała.

(Mk 10,2-16)
Faryzeusze przystąpili do Jezusa i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając zapytał ich: Co wam nakazał Mojżesz? Oni rzekli: Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić. Wówczas Jezus rzekł do nich: Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek niech nie rozdziela! W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo. Przynosili Mu również dzieci, żeby ich dotknął; lecz uczniowie szorstko zabraniali im tego. A Jezus, widząc to, oburzył się i rzekł do nich: Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je.

 *_*

W dzisiejszym świecie też jest wielu faryzeuszów, którzy próbują podważyć wartość rodziny, którzy wstawiają nowe i im pasujące definicje rodziny. Tymczasem ta nauka nie zmieni się nigdy. Słów Boga nie da się podważyć i nimi manipulować. Nie można ich wyrywać z kontekstu, nie można brać tylko części, bo tak mi wygodniej.

Jak widać ostatnio, wielu z nich jest także wśród tych, którzy powinni stać na straży Chrystusowego przesłania o prawdziwej miłości. Pismo święte nie jest dla ludzkiego "widzimisię".

"Szczęśliwy człowiek, który boi się Pana", słyszymy dzisiaj w psalmie. Nie ważne, po której stronie ołtarza jesteśmy, mamy się wspierać w czynieniu dobra drugiemu człowiekowi. Świat idzie szybko, ale w stronę niekoniecznie dobrą i porywa ze sobą tych słabszych, rzucając ich w sidła marności i ciemności. Tydzień temu słyszeliśmy smutne słowa o zgorszeniach, które muszą przyjść i to się dzieje. Dzieje się zarówno w małżeństwach jak i w kapłaństwie, gdzie miejsce na słabości, zachwiania w wierze i  wyimaginowaną miłość jest znikome!

Prośmy o dziecięcą wiarę w Jezusa, który przychodzi zbawiać człowieka. Prośmy o taką wiarę, która nie jest przesycona śmieciami konsumpcjonizmu i zadufanego prostactwa.

Tylko ona pomoże nam trwać przy Chrystusie. Miłość małżonków i posługa kapłańska opiera się na tym samym, na miłości Boga do człowieka.

Niestety, samo słowo "miłość" jest mocno spaskudzone i naszym zadaniem jest to oczyszczać. Szczególnie kapłani i małżonkowie buduja wspólnie Królestwo Boga na ziemi.

W czytaniach dzisiejszych opisana jest w piękny sposób prawdziwa miłość, która nigdy nie jest łatwa, ale powierzając się Stwórcy mamy pewność, że On tam jest. "Gdzie dwaj, albo trzej są w Imię moje, ja tam jestem." Bóg mówi też, że nie jest dobrze, żeby mężczyzna był sam. Mąż ma żonę, a gdzie usadowić kapłana? Kapłan ma Maryję, Matkę Kościoła, którą zaprasza (albo i nie) na swoją - ale słowo - Oblubienicę.

Wtedy Bóg jest między nami. Nic nie buduje się na piasku, bo się rozpadnie. Bóg jest najmocniejszym z fundamentów, na którym trzyma się cały Kościół, mimo tego, że co niektórzy próbują go rozwalić od wewnątrz. Wtedy Bóg jest między nami i błogosławi.

Mamy nowego interpretatora Pisma św. i słów Jezusa. Jak dowiaduję się z filmiku ks. Krzysztofa Charamsy, Kościół nie zrozumiał nauczania Jezusa i Jego drogi prowadzącej nas do zbawienia. Tyle lat oczekiwaliśmy na "słowo prawdy", które przemyślane zostało przyrodzeniem ludzkim!

Jego seksualność to coś o co walczy! Jego partner życiowy to osoba, którą kocha najbardziej i nie widzi w tym problemu, że to włąsnie nie mieści się w Nauczaniu Kościoła! Orientalność seksualna to naprawdę nie wchodzi w grę, ale ... życie w celibacie, jak zauważyło wielu podpisujących się pod artykułami w mediach.

Zapomniał biedak o Jezusie, który ma być jego światłością i Drogą.

Dobrze, że reakcja Watykanu była natychmiastowa. Dużo dobra na nowej drodze życia, panie Charamsa.

Poczytaj pan jutrzejsze czytania w czasie Mszy św.

Tak sobie czytam dzisiejsze czytanie i myślę:

(Ba 4,5-12.27-29)
Bądź dobrej myśli, narodzie mój, pamiątko Izraela! Zostaliście zaprzedani poganom, ale nie na zatracenie; dlatego zostaliście wydani nieprzyjaciołom, iż pobudziliście Boga do gniewu. Rozgniewaliście bowiem Stworzyciela swego ofiarami składanymi złym duchom, a nie Bogu. Zapomnieliście o waszym Żywicielu, Bogu wiekuistym, zasmuciliście też Jerozolimę, która was wychowała. Widziała bowiem przychodzący na was gniew Boży i rzekła.

 

To nutka optymizmu, w dzisiejszym świecie. Że nie wszystko stracone, że nie każdy zaprzedał się światu. Dzisiejszy kaming ałt księdza z Watykanu będzie zarazem going ałtem. I dobrze! 18 lat życia z drugim mężczyną, sprawowane sakramenty i zero prób na ... lepsze życie!

To nie odwaga! To wyjście, to uzmysłowienie sobie, że się zawiodło, a atak będzie tu najwłaściwszy. Słabości ma każdy, ale to było zwyczajną obłudą.

Niektóre komentarze w mediach są okropne, ale niektóre rzeczywiście są przemyślane i są oznaką, że także "zwykli ludzie" otaczają troską Kościół i Jego pasterzy!

Pójdzie w świat i będzie żył z Eduardo.

piątek, 02 października 2015

Do tej pory nie wiedziałem kim jest ks. Krzysztof Charamsa, ale ... on właśnie się ujawnił. Choć jest pracownikiem Kongregacji w Watykanie, jest szczęśliwym gejem i ma narzeczonego: Eduardo. Tak sobie czytam komentarze na wyborcza.pl i zastanawiam się nad kolejnym autorytetem tej gazety.

 • kj710

  Nowy testament podaje że homoseksualiści nie odziedziczą królestwa Bożego. Aby być zbawionym trzeba to zmienić. Nie wystarczy na łożu śmierci powiedzieć "sorry Boże, nie dałem rady". Ale od razu zmienić styl życia.

  Ksiądz pedał i jeszcze się z tym obnosi.
  Bóg nie stworzył pedałów, morderców, złodziei. Stworzył ludzi. A złe skłonności trzeba zmieniać!

 • kinio101

  Jaki "papież" taki jego urzędnik.
 • kac

  Mam nadzieję, że go wywalą. W końcu kościół ma być wzorem moralności, otwarte pedalstwo trochę do takiego obrazu nie pasuje.

Nawet nie wiem, co o tym mysleć?

"Teraz wyznaje: "Moją radość i wolność dedykuję Eduardowi, człowiekowi którego kocham". Jego kapłaństwo jest tak żałosne, że aż szkoda mówić i pisać. Każdemu kapłanowi zdarzają się wpadki, ale to już jest poza granicami rozsądku.

Po głosowaniu nad parami homo w Irlandii napisałem, że coming outy będą coraz bardziej popularne, także wśród księży i to się dzieje na naszych oczach!

Kościół musi się oczyścić z takich spraw. Pedofilia i homoseksualizm nie pasują do nauczania Kościoła.

Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. (1 Kor 6,9).

Ciekawe, co na to Franciszek? Naprawdę mnie to ciekawi, bo po spotkaniu z aresztowaną kobietą w Stanach Zjednoczonych, która odmówiła w urzędzie ślubu parze homo, mam mieszane uczucia!

Zalewa nas islam, a papież nie dba o wiarę wśród nas chrześcijan. Nie broni, nie naucza, a Wyborcza słowami jakiejś panienki mówi o schiźmie w Kościele.

Dla kogo w takim razie papież jest autorytetem? Jaki Kościół wyjdzie spod jego rąk? Czas jest naprawdę krótki, a on zdaje się odpoczywać.

Gdy Ojciec św. stwierdził, że za dwa lata przejdzie na emryturę (rozważa) zamroziło mnie! Papiestwo stanie się czymś w rodzaju CEO wielkiego konsorcjum, z którego każdego roku ubywa wielu ludzi. Laicyzacja i islam zrobi wszystko!

Jutro będzie publiczne wystąpienie ks. Chramasy. Co na to Jezus? On tu chyba powinien grać pierwsze skrzypce! Niestety, ksiądz o Nim zapomniał przez całe swoje kapłaństwo! Zastanawiam się również, ile szkody zrobił swoim kapłaństwem, choć będąc w Kongregacjach nie wiele miał z nim do czynienia. Był zwykłym urzędnikiem w śmiesznym ubranku z dobrą pensją!

Jego filmik na facebooku o bezkarności Prezydentów RP i Kościoła jest śmieszny i pod publikę. Ciekawe, że w Kongregacji nie wiedzieli tego od razu. A tu taki njus! Z drugiej strony, aż boję się pomyśleć, że wiedzieli, a próbowali zatuszować!

Już słyszę głosy o równości, o miłości, o innych wielkich sprawach. To nie tutaj i nie w tych okolicznościach.

Przykre. Parafrazując jego samego, mam nadzieję, że nie bezkarnie!

czwartek, 01 października 2015

Jutro w Kościele będzie obchodzone wspomnienie Aniołów Stróżów. Ciekawe jest to, że kilka dni wcześniej było Święto Archaniołów. Jest to dogmat wiary i z tym nie warto dyskutować, ale często zadaję sobie pytanie, jak ONI działają? Wszystko opiera się na "być może". W jaki sposób opiekują się nami? Co by się działo, gdyby się nie opiekowali? Skoro dzieje się tyle zła, to może jednak szwankują? Myślę, że każdy z nas ma takie myśli. Jak zwrócić się do Boga przez aniołów, którzy rzekomo są przy nas dzień i noc.

Mimo wszystko warto spróbować! Księga Wyjścia mówi:

Tak mówi Pan: Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim. Jeśli będziesz wiernie słuchał jego głosu i wykonywał to wszystko, co ci polecam, będę nieprzyjacielem twoich nieprzyjaciół i będę odnosił się wrogo do odnoszących się tak do ciebie. Mój anioł poprzedzi cię i zaprowadzi do Amoryty, Chetyty, Peryzzyty, Kananejczyka, Chiwwity, Jebusyty, a Ja ich wygładzę. (Wj 23,20-23)

Może to za daleko z tym wygładzaniem, ale dodanie wiary, odwagi, ufności i wierności przyda się od razu!

Czy rzeczywiście bronią nas od złego, czy rzeczywiście są przy nas w czasie trudnym i pełnym nerwów? Czasami mam wrażenie, że Kacper (duszek z kreskówki) byłby lepszy. Nie mamy wyobrażenia Duchów, które stoją przed Bogiem, nie mamy mocy poznawczej tego, co poza tu i teraz. Potrzeba wiary jest przeogromna.

Człowiek, który wywodzi się z katolickiego domu zna na pamięć modlitwę "Aniele Boże, stróżu mój..." Mimo wszystko to ładna modlitwa, ale gdy wejdziemy w słowa i zatrzymamy się na nich, zauważymy niesłychaną prośbę prostego dziecka (w każdym wieku) o życie wieczne!

To dlatego w Ewangelii Chrystus postawi przed Apostołami dzieciaka i pokaże kto jest największy w Królestwie Niebieskim! Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Tylko dziecko wierzy bezgranicznie zanim jeszcze dowie się jak jest naprawdę! Dorosły szuka dowodu, którego nie znajdzie tu na ziemi!

W chwilach ciężkich, spróbuj porozmawiać! Zwyczajnie spróbuj!

Ostatnie kilka dni spędziłem w Polsce. W każdym miejscu przywoziłem deszcz i pochmurne niebo. Od północy po południe kraju. Takiego miałem pecha w tym roku.

Oczywiście, znów przyczepię się do lotniska w Rzeszowie. Muszę sprawdzić, jakie uprawnienia mają ci ludzie na przejściu granicznym, ale to lotnisko nie jest największym na świecie, a cwaniaki w zielonych mundurkach tak właśnie się zachowują. Co więcej, samolot leciał tylko do Warszawy. Jakiegoś starszego człowieka sprawdzali na posiadanie narkotyków. Jakim kretynem trzeba być, by to zrobić! Ci ludzie są mądrzy w grupie, bo mają władzę!

Na lotnisku nie działa wi-fi, więc nie można zrobić odprawy on-line. Wioska! Nie urażając ludzi mieszkających na wioskach!

Lotniska w Szczecinie i Warszawie (kultura na nich) znacznie się poprawiły. Pasażerowie traktowani sią jak ludzie, a nie jak zło konieczne.

Warszawa pięknieje i staje się coraz bardziej nowoczesna.

*_*

- Czekaliśmy wczoraj na posiedzenie Rady Ministrów i wynegocjowałam z ministrem zdrowia drożdżówki, wow! - powiedziała pełna entuzjazmu minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska w Kontrwywiadzie RMF FM. Spodziewa się też dalszych sukcesów. - Będę negocjować również kawę - dodała. - podają dzisiejsze portale!

To dzieje się naprawdę. Poziom tej pani graniczy z chodnikiem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Mają problemy na Wiejskiej, co?. Za co oni biorą pieniądze!

Widziałem spot reklamowy partii KORWIN i zgadzam się w "milionie procentów" co do islamizacji Europy. Pieprzenie o uciekinierach jest tak żenujące, a Kopacz twardo idzie w tę ślepą ulicę! Nie zagłosowałbym na Korwina, ale w tym wypadku zgadzam się! "Nie" dla islamizacji Polski.

*_*

Widzę, że gorączka inwazji islamskiej nie maleje. Władze w Hamburgu, nawet wbrew woli właścicieli mogę przejąć budynki i osadzić w nich uchodźców. Swoje domy niech dadzą dla przykładu. To już jest chore! 

Czekamy na Polskę!

*_*

Żeby zobrazować problem wystarczy podsunąć pomysł pewnego Holendra, który wysłał zdjęcia swojego Premiera, powstawiał bzdurne wyrazy po arabsku i dał odpowiednie imiona, by otrzymać dokumenty uchodźcy.Po kilku dniach Premier Holandii był juz uchodźcą.

Islam to dźihad a dżihad to islam. Nie ma tu dyskusji! Wmawianie nam, że jest inaczej to lanie wody. Wystarczy przeczytać koran, a nie pisać i gadać bzdury. Bandyci już dawno są w Europie!

Europa przegrała już tę walkę. Nie obroni nas demokracja. Islam czegoś takiego nie toleruje!

*_*

Na koniec kwiatek:

Zamachowiec z wyspy Utoya, w odpowiedzi na fatalne jego zdaniem warunki panujące w więzieniu, zapowiedział rozpoczęcie strajku głodowego. - Nie wytrzymam już ani chwili dłużej - napisał w liście do dziennikarzy Anders Breivik. gazeta.pl

To tez dzieje się naprawdę! Przysięgam, nie żartuję! Ten gość ma czelność wypowiadać takie rzeczy! Do tego doprowadza nawoczesny świat, gdzie bandytów trzeba traktowac z dostojeństwem i rozczulać się na każde pierdnięcie!

poniedziałek, 21 września 2015

Oglądam Lisa i Komorowskiego i uszom nie wierzę. Gdzie ci ludzie żyją?

niedziela, 20 września 2015

Po tym, co dzisiaj zamierzam napisać w felietonie, zapewne przez wielu zostanę okrzyknięty ksenofobem, nieczułym na ludzką tragedię konserwatystą, przeciwnikiem otwartego na świata i miłosiernego papieża Franciszka, nieznającym lub zmieniającym nauczanie Jezusa i Kościoła etc. Katalog rzucanych pod moim adresem określeń proszę sobie dowolnie zwiększać włącznie z intensywnością ujawnianych emocji - pisze ks. Jacek Świątek.

Powiem krótko: jestem przeciw przyjmowaniu fali imigracyjnej do Europy, a szczególnie do Polski. Nie oznacza to, że w ogóle jestem przeciwnikiem przemieszczania się ludzi bądź udzielania schronienia osobom, które we własnym kraju nie mają możliwości bezpiecznego życia z powodu swoich przekonań, wyznawanej religii czy też koloru skóry. Ale to już inna bajka. Jestem przeciwko dziwnemu amokowi niektórych środowisk europejskich osiągających spełnienie w nawoływaniu do otwierania granic i domostw wszystkim, którzy postanowili przepłynąć wpław Morze Śródziemne, przedrzeć się z Serbii na Węgry czy też sforsować w Bułgarii modre fale Dunaju. Przypuszczalnie ci wszyscy dziwnie podnieceni przyjmowaniem uchodźców i „uchodźców” moi europejscy pobratymcy nie osiągają spełnienia w innych dziedzinach, dlatego pozostał im ten jeden sposób. Mój sprzeciw jest (niestety) rozumowy, logiczny i wyrachowany. Tak, nie boję się tego powiedzieć, bo w ostatnim czasie nawet sfera wiary (pomijając już naukę i życie polityczne) nacechowana jest emocjami i „poruszeniami serca”, a nie racjonalnością. Jeśli mówię o kapitulacji cywilizacji, to również i w tym sensie, że w coraz większym obszarze naszego życia odchodzimy o tego, co stworzyło Europę, a mianowicie od rozumu. A teraz po krótce postaram się przedstawić swoje argumenty.

Niech prawo zawsze prawo znaczy

Każdy z nas, gdy zaprasza kogokolwiek do własnego domu, ma nadzieję, że gość będzie szanował ustanowiony przez nas porządek. Owszem, zdarza się, że przymykamy oko na małe gafy i nietakty, tłumacząc je zwykłą ludzką nieporadnością. Jeśli jednak zaproszony przez nas człowiek chciałby zmieniać wszystko, wówczas pokażemy mu drzwi, a przy całkowicie namolnym intruzie wezwiemy policję. Co to jednak ma wspólnego z falą imigracyjną? Otóż wielu z nas pamięta wydarzenia na wyspie Kos czy Lesbos, a także na budapesztańskim dworcu. Wspólnym czynnikiem łączącym wszystkie te miejsca nie jest ani gwałtowność wystąpień uchodźców, ani też ich determinacja w dążeniu do Niemiec. Cechą wspólną było zanegowanie europejskiego prawa. Ledwo przestąpili próg europejskiego domu, a od razu stwierdzili, że prawa przestrzegać nie będą, To my i nasze urządzenia społeczne mają się do ich oczekiwań i pragnień dostosować. Regulacje prawne w strefie Schengen, ujednolicające m.in. prawo azylowe, wymagają od uchodźców rejestracji oraz otrzymania azylu w miejscu przekroczenia granicy. Dopiero wówczas będą mogli swobodnie poruszać się po całej strefie. Tymczasem to, co działo się chociażby na Węgrzech, gdzie „uchodźcy” nie chcieli poddać się procedurze rejestracji i siłowo zamierzali pokonać drogę do Germanii, wskazuje dokładnie, że mają w nosie nasze ustalenia prawne. Oglądając w przekazach medialnych odrzucanie przez nich nawet żywności, którą dostarczali im Madziarowie, zrozumiałem to dość jasno. Jeśli jednak już w progach odmawiają uznania regulacji prawnych, to co będzie później? Czy przypominacie sobie Państwo wyrok jednego z sądów niemieckich, który oświadczył, że pewien muzułmanin mieszkający w Niemczech nie poniesie kary za bicie żony, bo jest to kulturowo uwarunkowane w jego tradycji? Wielu krzyczy dzisiaj, że wystarczy inkulturacja, tak jak na dawnych ziemiach Rzeczpospolitej. Tylko czy można mówić o inkulturacji, gdy nie ma szacunku dla regulacji prawnych? Dawni obywatele Polski uznawali prawa naszego kraju i dlatego żyli w nim bezpiecznie, a my z nimi. Tu zostało to już na samym początku zanegowane. W przypadku dzisiejszej imigracji mamy do czynienia z ludźmi być może zdesperowanymi, ale jednak świadomie łamiącymi prawo i zapowiadającymi dalsze jego łamanie. Dlatego jestem przeciw.

Jak żyć, w co wierzyć, co jeść, dzięki pani już wiem

Drugim powodem, dla którego jestem przeciwny przyjmowaniu całej rzeszy imigrantów, są po prostu przekłamania medialne mające wzbudzić w nas litość i poczucie wstydu za „krzywdę i śmierć”. Wielu pamięta obraz martwego dziecka, trzyletniego chłopczyka, znalezionego na tureckim wybrzeżu. Dla licznych medialnych „ałtorytetów” stał się on doskonałym powodem do biczowania opinii publicznej. Bo przecież to zamknięta Europa ponosi odpowiedzialność za jego śmierć. Tymczasem z wypowiedzi ciotki owego chłopca (na co dzień mieszkającej w Kanadzie) okazało się, że przyczyną jego śmierci nie były prześladowania czy ubóstwo, ale zwykła głupota jego ojca. Tatuś wpadł na pomysł, że jego siostra z Kanady sfinansuje mu… wstawienie sztucznych zębów. Ponieważ nie można było przesłać pieniędzy na ten jakże ważny dla wolności i godnego życia zabieg, tatuś i ciocia postanowili, że przedostanie się on z rodziną w uchodźczej fali do Europy, w Hamburgu odbierze pieniądze i wreszcie spełni się życiowo. W morskich falach zginęła jego żona i dzieci, a on teraz powrócił w rodzinne strony, by medialnie odprawiać żałobę i stać się pierwszym bezzębnym medialnym celebrytą. Bo media pieją swoje. Co ciekawe, w tłumie przewalającym się przez serbsko-węgierską granicę 25% stanowią obywatele… Kosowa i Albanii, a więc jak najbardziej wolnych krajów, którym nie zagraża Państwo Islamskie. W medialnych ustawkach widzimy wychudzone dzieci i zabiedzone kobiety, a już nie zobaczymy rosłych mężczyzn, którzy swoim pociechom zabraniają wziąć chleb od Węgra i wyrzucają dostarczaną żywność na tory kolejowe. Dlatego uważam, że w całej sprawie dominuje kłamstwo, obliczone na medialną sprzedaż i chwilowy wzrost publiki. Dlatego ponownie jestem przeciw.

A może coś więcej?

Na koniec argument trzeci. W internecie można znaleźć doskonale udokumentowane przenikanie żołnierzy Państwa Islamskiego w tłumie imigrantów. I to nie jednej osoby, ale całych zorganizowanych grup. Nad tym nikt już nie ma kontroli, a nawiedzone wolnościowo panienki austriackie wydrapią oczy wszystkim, którzy cokolwiek o tym wspomną. Jeśli już dzisiaj w Londynie całe dzielnice są wręcz zamknięte przed niewierzącymi w Proroka, jeśli w Kolonii w Niemczech krążą patrole szariatowe, jeśli pod Florencją istnieje całe miasto rządzone prawem koranicznym, jeśli w katolickich szkołach w Anglii chrześcijańskie uczennice są wyzywane i napastowane przez swoich muzułmańskich kolegów (mowa o dzieciach w wieku 7 --10 lat), to co będzie po przybyciu blisko miliona uchodźców? Dlatego jestem przeciw po trzykroć. Bo uznaję, że miłosierdzie nie może oznaczać zwykłej głupoty.

KS. JACEK WŁ. ŚWIĄTEK

Echo Katolickie 37/2015

Znalazłem na Fronda.pl i kopiuję, gdyby zginęło!

Argumentów jest miliony, tylko że wszyscy widzą w nich Polaków uciekających do krajów zachodnich w czasie komuny. Wraz z nimi idzie islam, który pragnie zabijać chrześcijan!

Ten list powinien być wysłany do Kopacz, bo kobieta się wygłupia na całego!

Tagi: islam
16:51, traler
Link Dodaj komentarz »
sobota, 19 września 2015

(Mdr 2,12.17-20)
Bezbożni mówili: Zróbmy zasadzkę na sprawiedliwego, bo nam niewygodny: sprzeciwia się naszym sprawom, zarzuca nam łamanie prawa, wypomina nam błędy naszych obyczajów. Zobaczmyż, czy prawdziwe są jego słowa, wybadajmy, co będzie przy jego zejściu. Bo jeśli sprawiedliwy jest synem Bożym, Bóg ujmie się za nim i wyrwie go z ręki przeciwników. Dotknijmy go obelgą i katuszą, by poznać jego łagodność i doświadczyć jego cierpliwości. Zasądźmy go na śmierć haniebną, bo - jak mówił - będzie ocalony.

(Ps 54,3-6.8)
REFREN: Pan podtrzymuje całe moje życie

Wybaw mnie, Boże, w imię swoje,
mocą swoją broń mojej sprawy.
Boże, wysłuchaj mojej modlitwy,
nakłoń ucha na słowo ust moich.

Bo powstają przeciwko mnie pyszni,
gwałtownicy czyhają na me życie,
nie mają oni Boga
przed swymi oczyma.

Oto mi Bóg dopomaga,
Pan podtrzymuje me życie.
Będę Ci chętnie składać ofiarę
i sławić Twe dobre imię.

(Jk 3,16-4,3)
Gdzie bowiem zazdrość i żądza sporu, tam też bezład i wszelki występek. Mądrość zaś /zstępująca/ z góry jest przede wszystkim czysta, dalej, skłonna do zgody, ustępliwa, posłuszna, pełna miłosierdzia i dobrych owoców, wolna od względów ludzkich i obłudy. Owoc zaś sprawiedliwości sieją w pokoju ci, którzy zaprowadzają pokój. Skąd się biorą wojny i skąd kłótnie między wami? Nie skądinąd, tylko z waszych żądz, które walczą w członkach waszych. Pożądacie, a nie macie, żywicie morderczą zazdrość, a nie możecie osiągnąć. Prowadzicie walki i kłótnie, a nic nie posiadacie, gdyż się nie modlicie. Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.

(2 Tes 2,14)
Bóg wezwał nas przez ewangelię, abyśmy dostąpili chwały naszego Pana Jezusa Chrystusa.

(Mk 9,30-37)
Jezus i Jego uczniowie podróżowali przez Galileę, On jednak nie chciał, żeby kto wiedział o tym. Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzi. Ci Go zabiją, lecz zabity po trzech dniach zmartwychwstanie. Oni jednak nie rozumieli tych słów, a bali się Go pytać. Tak przyszli do Kafarnaum. Gdy był w domu, zapytał ich: O czym to rozprawialiście w drodze? Lecz oni milczeli, w drodze bowiem posprzeczali się między sobą o to, kto z nich jest największy. On usiadł, przywołał Dwunastu i rzekł do nich: Jeśli kto chce być pierwszym, niech będzie ostatnim ze wszystkich i sługą wszystkich! Potem wziął dziecko, postawił je przed nimi i objąwszy je ramionami, rzekł do nich: Kto przyjmuje jedno z tych dzieci w imię moje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, nie przyjmuje Mnie, lecz Tego, który Mnie posłał.

*_*

Syn człowieczy będzie zabity, ale zmartwychwstanie... Czy można się dziwić, że nie rozumieli tego uczniowie? Nie było wśród nich uczonych. Byli zwykłymi ludźmi, którzy nawet nie próbowali znaleźć się w różnych "strefach myślenia" ówczesnego świata. Oni byli w większości rybakami. Mówi się, że wśród Żydów już od najdawniejszych czasów istniały tradycyjnie trzy sekty filozoficzne: jedną stanowili esseńczycy, drugą saduceusze, trzecią tak zwani faryzeusze.(za: biblia.webd.pl)

Swoistą rywalizację między saduceuszami i faryzeuszami słyszymy na kartach Pisma św., w czasie sądzenia św. Pawła. Saduceusze myśleli, czy raczej wierzyli, że dusza ginie razem ciałem i nic nie zostaje, natomiast faryzeusze wierzyli, że dusza jest nieśmiertelna, a ludzie po życiu odbierają nagrodę, bądź są karani za przewinienia. Dla świętego spokoju wspomnę o eseńczykach, którzy głosili naukę o duszy nieśmiertelnej, że ciała są zniszczalne, a tworząca je materia przemijająca, lecz dusze nieśmiertelne trwają wiecznie. 

Jak widać Apostołowie nie chcieli w to wchodzić. Oni mieli swoje życie. Słowa o zmartwychwstaniu były dla nich tak odległe jak łowienie ryb w ciągu dnia, do którego zaprosił Jezus Piotra, po pustej nocy. Przyjmowali tę prawdę, ale większe znaczenie miało kto jest ważniejszy, kto będzie zasiadał w Królestwie (rozumianym raczej ziemsko) po prawicy Boga...

Życie toczyło się dalej. Przykłady, którymi posługuje się Jezus, by do nich w jakiś sposób dojść, są proste, bo sam wybrał "to, co głupie w oczach świata, aby zawstydzić mędrców". Dorastali też i Apostołowie. Potrzebowali kilku lat, by - z pomocą Ducha Świętego - wyjść i głosić o Jezusie całemu światu. Wiedzieli już, co pokazuje św. Jakub, że walki, spory, nienawiść i złość nie sprzyjają budowaniu Dobra na ziemi. Co więcej, zło w świecie próbuje skłócić wierzących, by - jak najszybiej - zerwać łączność człowieka z Bogiem! Dobrze wiemy, że zasadzek jest pełno.

Czytamy dzisiaj, że to właśnie przez ewangelię Bóg nas wzywa do swojej chwały. Co w niej słyszymy? Od początku do końca, że Jezus jest Panem i każdy, kto w Niego wierzy będzie miał życie wieczne.

Pytanie o wiarę w świecie pozostaje więc aktualne zawsze. Odpowiedź na pytanie do św. Piotra, czy miłujesz mnie, oparta jest na głębokiej wierze w Syna Bożego. Więc porzuć wątpliwości i uwierz w Jezusa, niech nie będzie w twoim myśleniu "jeśli", bo jak widzimy w pierwszym czytaniu, prowadzić to może tylko do złego.

Wszystko, co dobre poznacie po owocach. One tez dorastają, są najpierw gorzkie, kwaśne, by z czasem, przez słońce i deszcz stać się słodkimi i miłymi dla podniebienia. Także wiara w Chrystusa rośnie i rozkwita, by kiedyś wydać owoc uwielbienia w Królestwie Niebieskim. 

Nie wstydź się swojej wiary! Niech ona rośnie! W tobie!

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 209
Tagi