*

poniedziałek, 01 września 2014
niedziela, 31 sierpnia 2014

Jak podaje Irish Independent we Francji aresztowano dziwczynę (16 lat), która chciała wyjechać do Syrii by walczyć po stronie bandytów z IS. Jihad się nie uda, bo przyszłość spędzi w więzieniu. Myślę, że ci politycy, którzy namawiali do obalenia Prezydenta w Syrii mocno plują sobie w twarz, bo wyhodowali islamskich bandytów, którzy rozjuszeni zagrażają całemu światu.

Nie jest lepiej na Ukrainie, gdzie prorosyjscy zbrodniarze zakatowali ukraińskiego oficera w czasie "przesłuchania". Putin śmieje się w twarz Europie, a ...Tusk już pewnie widzi wyjście z kryzysu.

*_*

Akcja Ice Bucket Challenge przybiera na sile. Ludzie wylewają na siebie wodę, czasami nawet lodowatą (jak powinno być), ale zapominają o pieniądzach. Charlie Sheen "wylał" na siebie 10 tysięcy dolarów i miał w nosie oblewanie się lodem. Jeśli tego nie czujecie, nie róbcie tego. Pieniądze w tym przypadku przydadzą się bardziej!

Nominowanie kogoś jest równie kretyńskie, co pokazała Monika Olejnik i wyzwała abp Hosera i Jarosława Kaczyńskiego. Szkoda, ze Matka Terasa nie żyje, bo nominacja byłaby pewna.

To już jest nudne! Posłuchajcie tego gościa:

 

*_*

Gdyby ktoś pytał, ja to już zrobilem, ale ... kamera mi się zalała.

(Jr 20,7-9)
Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszyscy mi urągają. Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: Gwałt i ruina! Tak, słowo Pańskie stało się dla mnie codzienną zniewagą i pośmiewiskiem. I powiedziałem sobie: Nie będę Go już wspominał ani mówił w Jego imię! Ale wtedy zaczął trawić moje serce jakby ogień, nurtujący w moim ciele. Czyniłem wysiłki, by go stłumić, lecz nie potrafiłem.

(Ps 63,2-6.8-9)
REFREN: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza

Boże mój, Boże, szukam Ciebie
i pragnie Ciebie moja dusza.
Ciało moje tęskni za Tobą,
jak ziemia zeschła i łaknąca wody.

Oto wpatruję się w Ciebie w świątyni,
by ujrzeć Twą potęgę i chwałę.
A Twoja łaska jest cenniejsza od życia,
więc sławić Cię będą moje wargi.

Będę Cię wielbił przez całe me życie
i wzniosę ręce w imię Twoje.
Moja dusza syci się obficie,
a usta Cię wielbią radosnymi wargami.

Bo stałeś się dla mnie pomocą
i w cieniu Twych skrzydeł wołam radośnie:
Do ciebie lgnie moja dusza,
prawica Twoja mnie wspiera.

(Rz 12,1-2)
Proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe.

(Ef 1,17-18)
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania.

(Mt 16,21-27)
Jezus zaczął wskazywać swoim uczniom na to, że musi iść do Jerozolimy i wiele cierpieć od starszych i arcykapłanów, i uczonych w Piśmie; że będzie zabity i trzeciego dnia zmartwychwstanie. A Piotr wziął Go na bok i począł robić Mu wyrzuty: Panie, niech Cię Bóg broni! Nie przyjdzie to nigdy na Ciebie. Lecz On odwrócił się i rzekł do Piotra: Zejdź Mi z oczu, szatanie! Jesteś Mi zawadą, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie. Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania.

wtorek, 26 sierpnia 2014

Już dawno nie oglądałem takiej kompromitacji Manchesteru United. Przegrali z MK Dons 4:0 i odpadli z Pucharu. Druga bramka strzleona piersią przez Grigga była poezją.

*_*

Putin śmieje się w oczy światu i atakuje Ukrainę. Obama chce walczyć z organizacjami pro-life, a w Afryce powstał nowy kalifat. Banda morderców islamskich zebrała się, by ogłosić nowe państwo. Ci z IS dochodzą do wniosku, że cały Bliski Wschód powinien należeć do nich.

Potem cała Europa i Stany Zjednoczone, bo nie sądzę, że po groźbach jakie wysunęli bandyci stać będzie Obamę na atak. Ich juz jest za dużo, nie licząc tych, co siedzą w Ameryce czy Zachodniej Europie i czekają na sygnał.

*_*

Coś dziwnego dzieje się ze stroną KNO, gdyż od tygodni już nikt tam nie bluzga na KK.

*_*

I informacja o kucharzu, który chciał ugotować zupę z węża. Odciął mu głowę, która ukąsiła go ...20 minut pózniej.  Biedakowi się zmarło. Nie odpoczywa w wężowym pokoju. Powinien zostać nominowany do Nagrody Darwina miesiąca sierpnia!

poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Zadzwoniła do mnie jakaś pani z TVP. Rozemocjonowana poprosiła o komentarz w sprawie zasuspendowania Lemańskiego. Mówiła coś, że jestem jedynym ratunkiem... Rozumiem, że chodziło o szybki i - zdaniem pani redaktor - niezbędny komentarz do tej arcyważkiej sprawy, którego do tej pory nie zdobyła. Ale ja, po pierwsze, nic o suspensie jeszcze nie wiedziałem, a po drugie, miałem przemożną ochotę zapytać panią z telewizji - A kto to jest ten Lemański? Ciekawa wizyta papieża w Korei, będącej przedstawicielem niezykle dynamicznego Kościoła w Azji; krwawe prześladowania chrześcijan w krajach arabskich; mnóstwo duszpasterskich, wakacyjnych inicjatyw w Kościele polskim... A my mamy brać udział w absurdalnym, kiczowatym serialu pt. Lemański? Pani z TVP dała mi spokój.

Dariusz Kowalczyk SJ

Dariusz Kowalczyk SJ
dla portalu Fronda.pl

Wreszcie, ktoś coś normalnego napisał!

niedziela, 24 sierpnia 2014

Urodzinowy prezent:

Jak dla mnie, ogromne przeżycie!

czwartek, 21 sierpnia 2014

Szef protokołu miasta Brukseli, Jaen-Marie Pire, doprowadził do poważnego skandalu dyplomatycznego. Zerwał księżniczce Kataru nikab tłumacząc, że ten element stroju jest w Belgii zakazany. 

Nie rozumiem?! Jak oni mają czelność wychodzi w tych szmatach na zewnątrz! W Iraku za bycie chrześcijaninem zabijają, a w Belgii można być skazanym za "tykalność". Dobrze, że nie poderżnął jej gardło i głowę nie zawiesił na płocie. Nie rozumiem tego.

Wszędzie chodzą z pyskami zasłoniętymi i nic sobie nie robią, co więcej obiecują śmierć chrześcijanom.

*_*

Papież oznajmił wszem i wobec, że gdy zabraknie sił przejdzie na emeryturę. Jak dobrze pójdzie możemy w Kościele mieć papieża i dwóch papieży-emerytów. Tylko po co! Po co tworzyć trzy linie rządzenia Kościołem. Benedykt coś rozpoczął, Fraciszek odwrócił, a nowy może wszystko zepsuć.

*_*

27-letni Griffin współtworzył viralowy sukces sieciowej inicjatywy Ice Bucket Challenge, aby pomóc swojemu choremu na stwardnienie zanikowe boczne przyjacielowi. Niestety, inicjator akcji, w której biorą udział celebryci z całego świata, utonął po niefortunnym skoku do wody.

Szkoda! Bo cóż można innego napisać.

poniedziałek, 18 sierpnia 2014
niedziela, 17 sierpnia 2014

(Iz 56,1.6-7)
Tak mówi Pan: Zachowujcie prawo i przestrzegajcie sprawiedliwości, bo moje zbawienie już wnet nadejdzie i moja sprawiedliwość ma się objawić. Błogosławiony człowiek, który tak czyni, i syn człowieczy, który się stosuje do tego: czuwając, by nie pogwałcić szabatu, i pilnując swej ręki, by się nie dopuściła żadnego zła. Niechże cudzoziemiec, który się przyłączył do Pana, nie mówi tak: Z pewnością Pan wykluczy mnie ze swego ludu. Rzezaniec także niechaj nie mówi: Oto ja jestem uschłym drzewem. Tak bowiem mówi Pan: Rzezańcom, którzy przestrzegają moich szabatów i opowiadają się za tym, co Mi się podoba, oraz trzymają się mocno mego przymierza, dam miejsce w moim domu i w moich murach oraz imię lepsze od synów i córek, dam im imię wieczyste i niezniszczalne. Cudzoziemców zaś, którzy się przyłączyli do Pana, ażeby Mu służyć i ażeby miłować imię Pana i zostać Jego sługami - wszystkich zachowujących szabat bez pogwałcenia go i trzymających się mocno mojego przymierza, przyprowadzę na moją Świętą Górę i rozweselę w moim domu modlitwy. Całopalenia ich oraz ofiary będą przyjęte na moim ołtarzu, bo dom mój będzie nazwany domem modlitwy dla wszystkich narodów.

(Ps 67,2-3.5.8)
REFREN: Bóg miłosierny niech nam błogosławi

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
bo rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niechaj nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(Rz 11,13-15.29-32)
Do was, pogan, mówię: Będąc apostołem pogan, przez cały czas chlubię się posługiwaniem swoim w tej nadziei, że może pobudzę do współzawodnictwa swoich rodaków i przynajmniej niektórych z nich doprowadzę do zbawienia. Bo jeżeli ich odrzucenie przyniosło światu pojednanie, to czymże będzie ich przyjęcie, jeżeli nie powstaniem ze śmierci do życia? Bo dary łaski i wezwanie Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu ich nieposłuszeństwa dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie.

(Mt 4,23)23 Jezus głosił Ewangelię o królestwie i leczył wszelkie choroby wśród ludu.

(Mt 15,21-28)
Jezus podążył w stronę Tyru i Sydonu. A oto kobieta kananejska, wyszedłszy z tamtych okolic, wołała: Ulituj się nade mną, Panie, Synu Dawida! Moja córka jest ciężko dręczona przez złego ducha. Lecz On nie odezwał się do niej ani słowem. Na to podeszli Jego uczniowie i prosili Go: Odpraw ją, bo krzyczy za nami! Lecz On odpowiedział: Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: Panie, dopomóż mi! On jednak odparł: Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom. A ona odrzekła: Tak, Panie, lecz i szczenięta jedzą z okruszyn, które spadają ze stołów ich panów. Wtedy Jezus jej odpowiedział: O niewiasto wielka jest twoja wiara; niech ci się stanie, jak chcesz! Od tej chwili jej córka została uzdrowiona.

czwartek, 14 sierpnia 2014

Ojciec Święty Franciszek leci właśnie do Korei Południowej. Zgodnie ze zwyczajem wysyła telegramy do przywódców państw, nad którymi przelatuje. Telegram otrzymał także Bronisław Komorowski.

Ojciec Święty Franciszek jest właśnie w drodze do Korei Południowej. Do Seulu dotrze dopiero o godzinie 3 czasu polskiego. Trasa lotu papieża wiedzie także ponad Polską. Zgodnie z przyjętym zwyczajem Franciszek wysyła telegramy do prezydentów tych państw, nad którymi przelatuje jego samolot. Telegram otrzymał więc także prezydent RP Bronisław Komorowski.

„Wlatując w polską przestrzeń powietrzną pragnę przesłać serdeczne pozdrowienia do Pana Prezydenta oraz Pańskich rodaków. Dla was wszystkich przyzywam Bożego błogosławieństwa i modlę się, aby wszechmogący Bóg pobłogosławił wasz naród pokojem i dobrobytem” – napisał Ojciec Święty.

bjad/radio watykańskie - Fronda.pl
 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 174
Tagi