Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

Częstochowska Pani i trochę polityki

traler

"Karneciarz guciob" ma fajnie. Będzie na meczach Legii i zobaczy na żywo kilka gwiazdeczek z Madrytu i Dortmundu. Portugalskiej piłki nigdy nie lubiłem, więc pomijam ich.

Ja, właśnie czekam na losowanie LE i na to, z kim zagra irlandzki Dundalk. Może znowu udam się na Aviva, bądź Tallaght Stadium, by zobaczyć jakiś fajny klub. Może Czerwone Diabełki? Może Roma?

*_*

Coraz ciężej oddycha się Bufetowej. Takie życie. Niewesoło ma również aPOlityczny sędzia Rzepliński. Dziennikarze zniszczą go jak robala. Podejrzewam, że nawet KOD-iarze go opuszczą, bo ileż można kłamać.

*_*

Rozpoczyna się nowy rok szkolny, więc w necie pokazały się nowe memy z serii "idioci na stołkach":

Cqs8bFAWgAAYwQy

*_*

Co do zmian politycznych w naszym kraju, głos zabrała naczelna tuba TOK.FM i Wyborczej, Dominika Wielowieyska:

CqxlEhoWEAAUmzRZostała błyskawicznie zrugana przez twitowiczów:

Prawo do rozliczania z obietnic wyborczych PAD i PIS mają ich wyborcy a nie PO,N i niemieckie media.

"Po zawodach"!

HGW zwyczajnie nie wiedziała, co podpisuje, a "winni wszystkiemu są dziennikarze".

Co więcej: "Od dziś nowa nazwa przekrętów, mataczenia i złodziejstwa - "pochopne decyzje".

Poleciały głowy, ale na razie nie Gronkiewicz- Waltz.

*_*

Kilka dni temu z Xi'an wyruszył pierwszy chiński pociąg towarowy łączący Chiny z Europą. Jedzie do Warszawy.

"Skład 41 kontenerów zabierze z Xi'an do Warszawy maszynerię, elektronikę, materiały budowlane i inne przedmioty o łącznej wartości 38 mln juanów."

*_*

Airlander 10, nawiększe "coś", co wzniosło się w powietrze, w czasie próbnych lotów rozbił kabinę pilotów. Mechaników i inżynierów czeka jeszcze długa praca, by sterowiec był stabilny.

 

Nie wiem, po co powstaje takie coś! Rzekomo ma pomóc przy katastrofach takich jak trzęsienie ziemi czy powódź, ale nie sądzę, by zastąpiło to coś helikopter.

*_*

Najważniejsza wiadomość dnia dzisiejszego jest jednak taka, że świętujemy Matkę Bożą Częstochowską.

Pomódlmy się za Polskę!

CqxmOIWIAAbZkIFots.: twitter.com

zreprywatyzują ją?

traler

Zęby mnie zabolały od oglądania meczu. Legia przeszła do historii, ale z taką grą to nic nie zrobią. Strasznie to wyglądało, a ten koleś z siódemką powinien był zejść z boiska w drugiej minucie meczu. Był beznadziejny w Dublinie i tak mu zostało w Warszawie. Bramka dla walecznych i wybieganych piłkarzy Dundalk była "pierwszej maści". Strzelasz bramkę życia i twój klub odpada z dalszej rywalizacji. Jeśli z tego meczu można coś dobrego wyciągnąć, to tylko owe 8 milionów za awans do grupy.

Aż strach pomyśleć, co stanie się z Legią, gdy przyjadą profesjonalne kluby z najwyższej półki. Zniszczenie, destrukcja, a chłopakom odechce się grać na zawsze w piłkę!

spowiedz1059Fot.: PATYKI

Prezes musi więcej straszyć (że "mają wypierdalać"), a trener oduczyć ich grać "przez obronę". Naprawdę ciężko było to oglądać. Można powiedzieć, że jest awans i nie ma co się czepiać, ale awans nie przyszedł po walce i należy wziąć ich za twarz. Należy się to kibicom, którzy byli najlepsi w czasie tego meczu. Mam nadzieję, że po meczu jest i będzie spokojnie...

*_*

Włączam wiadomości onet.pl i czytam, że policja poszukuje kryminalistów, którzy nie wrócili z przepustek:

...jest poszukiwany przez wydział kryminalny zachodniopomorskiej policji od kilku lat po tym, jak nie wrócił z przepustki do zakładu karnego, gdzie odsiadywał wyrok za zabójstwo.

Jakim idiotą trzeba być, by człowieka skazanego za zabójstwo puszczać na przepustkę? Czy sędzia był niespełna rozumu?

Drugi:

... podejrzewany jest o zgwałcenie kobiety. Poza tym mężczyzna od lat uchyla się od płacenia alimentów.

Tu akurat śmiesznie mi się zrobiło, bo jeden z naszych alimenciarzy jeździł po USA z nadzieją spotkania się z Prezydentem Obamą, by walczyć o ..." demokrację"!

*_*

Jak nic, czekać trzeba, by jedną z poszukiwanych była HGW. Powoli, zaczyna się szukanie prawdy. Na jej twarzy rysuje się strach. Wyrzucenie z PO przez Schetynę, to najmniejsza kara jaka czeka Hankę.

*_*

Kolejna pani, która bywa na pierwszych stronach mediów to Hanna Lis. Biedna zamknęła konto na twitterze, bo nie mogła znieść "hejtu". Nie przeszkadza jej chodzić po mieście w koszulce z napisem "kiss my ass". Jej teksty były słodkim lukrem, zwłaszcza gdy musiała odpowiedzieć na pytania użytkowników twittera.

Ech, życie!

 

Maczetofrenia

traler

Dla miłośników lotnictwa, ważną informacją będzie to, że LOT zacznie latać do ... Kazachstanu. Po wizycie Prezydenta w Astanie podpisano umowy na miliard dolarów i od razu nasz przewoźnik szuka możliwości połączeń. Ponoć to nie jest pierwsze "podejście" w tamtym kierunku. Nigdy nic się nie udawało, więc po jaką cholerę znowu wysyłać tam samoloty.

Nie rozumiem. Wiceminister rozwoju Radosław Domagalski wylicza, co było źle, co jest źle w tamtym rejonie, ale liczy.....

Może chce liczydło?

AerLingus ma porównywalne ceny biletów do Polski co Ryanair i samoloty obydwu przewoźników są pełne. Dlaczego LOT nie może wysłać swoich Embraerów 195 do Dublina pozostaje dla mnie tajemnicą. A nawet poświęcić jednego z trzech B737...

*_*

Cp2LxpMXgAEbKb9Wróciła informacja o kobiecie z maczetą w Belgii. Ciekawe, ile jeszcze potrwa okłamywanie biednych Europejczyków?

CqiUHXWgAAevgQFots.:twitter.com

*_*

CqdrlymWgAAQcRHTo tylko komentarz do tego, że przyczepiają się do ks. Jacka Międlara. Ułaskawiają Lemańskiego, Sowę i Bonieckiego, a tego, który pokazuje zagrożenia i chce głosić Prawdę próbują zniszczyć. Arcybiskup Fulton Sheen wiedział, że dla Ewangelii trzeba wiele wycierpieć. Dzisiejsze czasy również nam to pokazują.

Tak sobie.

traler

Zastanawia mnie, dlaczego informacja o kolejnym ataku maczetą przez "chorą psychicznie" muzułmankę zniknęła tak szybko z polskich mediów. 

*_*

Cały dzień było pieknie, a na koniec tak sie rozlało, że grając w piłkę nikt nie miał suchej nitki na sobie. I tak, było fajnie. Od kilku tygodni nie widzieliśmy słońca, więc trzeba się cieszyć z tego, co się ma.

*_*

Po ataku na weselu, w którym zginęło całe mnóstwo ludzi, kolejny idiota (12 lat) chciał się wysadzić w powietrze. "Biedne dziecko" zapragnęło spotkać się z dziewicami i pociągnąć za sobą, Bóg wie ilu ludzi. Na szczęście złapali go i obezwładnili. Zastanawiam się, co powiedzą teraz obrońcy obecności "uchodźców" w Europie. I lepiej niech zamilkną.

*_*

Widziałem, że Wyborcza przeprowadziła wywiad z nieżyjącym ks. Tischnerem na temat katastrofy smoleńskiej. Czy tacy ludzie mają mózg, którym starają się myśleć. Podkładanie butelek do śmietnika, czy wmawianie ludziom, że w pontonach z "uchodźcami" są kobiety, dzieci i schorowani starcy, a pokazują bydlaków z ajfonem i bananem w ręce... Jak tacy ludzie kładą się spać i nie czują, że cała Polska śmieje się do łez. Nie czują, że są kretynami?

CqfalvbXgAAA0rFfot.: twitter.com

Czystki w Legii i "koniec świata".

traler

Jako kibic piłki nożnej przeraża mnie to, co dzieje się w Legii Warszawa. Jak wspomniałem kilka dni temu, nie jestem jej wielkim fanem, ale liczą się punkty w rankingu, dzięki którym nasz futbol może podskoczyć. Stare polskie przysłowie jest jednak jak klątwa - na wieki: "wyżej dupy nie podskoczysz".

Legia robi z siebie pośmiewisko, a piłkarze, zarabiający krocie, jak na polskie warunki niczego sobie z tego nie robią. Prezes Legii postanowił chyba działać i zauważył, że nie wszystko jest winą trenera. Kilku zawodników zostało odsuniętych do rezerw i zaczyna robić się nerwowo. W dziwną pogawędkę na twitter.com wmieszał się nawet Zbigniew Boniek:

CqaHUmgWAAEIk6NUmarłem ze śmiechu! Co będzie się działo na stadionie Wojska Polskiego we wtorek, tego nie wie nikt.

*_*

Gratuluję wszystkim sportowcom, którzy wracają z medalami z Olimpiady. Ciężka praca przyniosła efekty. Tym, którym się nie udało, ale walczyli życzę w następnych latach wielu sukcesów.

Ciągle nie mogę dojść do siebie widząc podium biegu na 800 metrów kobiet. Jak grzyby po deszczu ukazują się zdjęcia Semenyi:

CqaDBD1XEAAIJFqJeśli ktoś dalej uważa, że osoba po prawej jest kobietą, a ta osoba po lewej mężem tej z prawej, to gratuluję głupoty!

*_*

Do makabrycznego zamachu doszło w czasie wesela w jednym z tureckich miast. Zginęło kilkadziesiąt ludzi, a zamachowcem, najprawdopodobniej okazał się 13-letni chłopiec. Gratuluję, po raz kolejny Tuskowi, Merkel i innym lewakom za wpuszczenie bydła do Europy.

Ze strony parezja.pl:

Rząd Niemiec wezwał obywateli do robienia zapasów żywności i wody pitnej. Po raz pierwszy od czasu zakończenia „zimnej wojny”.

Informację taką podaje telewizja Polsat News za gazetą „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung”. Ministerstwo spraw wewnętrznych przygotowało projekt strategii na wypadek zagrożenia bezpieczeństwa narodowego.

Projekt zakłada przygotowanie niemieckiej armii, służby zdrowia, administracji cywilnej. Państwo niemieckie ma być przygotowane na wypadek wojny, którą autorzy strategii uznają co prawda za „mało prawdopodobną”, co nie zmienia potrzeby przygotowania Niemiec na taką ewentualność.

Ustalone mają zostać ograniczenia transportowe obowiązujące w czasie przerzucania mas wojska. Zaleca się ludności przygotowania zapasów żywności i wody pitnej na co najmniej 10 dni. Redakcja „Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” zaznacza, że to pierwszy taki dokument opracowany przez władze Niemiec od 1989 r.

*_*

Zacznijmy szukać wiary na nowo!

To są jakieś jaja!

traler

Gratuluję pani Joannie Jóźwik. Ta śliczna dziewczyna, dla wszystkich w Polsce została wicemistrzynią olimpijską w biegu na 800 metrów. Pierwsza z kobiet, Melissa Bishop poprawiła swój rekord życiowy, a Polka była tuż za nią.

rioolympicspostmediamelissabishopofteamcanadacompejoannajozwikfinal_26210539

Jak widać, medale rozdano chyba w innej konkurencji:

CqX2soyWcAAC02C

Aż chce się powiedzieć, to są jakieś jaja!

Tak, jak powiedziała nasza biegaczka, jeśli władze coś z tym nie zrobią, to na marne wszelkie treningi, a i wola walki z czasem wygaśnie.

Zdjęcie złotego medalisty/złotej medalistki z ... no właśnie kim?

CqUyPTZWIAAPxTgAllFots.: twitter.com

 

Legia poległa

traler

W środę bylem na meczu Legii z Dundalk, który opisałem jednym słowem: "nuda". Dzisiaj, po porażce z Arką w Ekstraklasie, potrzebne jest słowo: "katastrofa". Co prawda, piłkarze z Gdyni są liderami, ale nic nie tłumaczy przegranej Mistrzów Polski. Zabrakło Pazdana, ale wciąż nie tłumaczy to przebiegu meczu. Co ten Albańczyk wyprawia, zwłaszcza, że rewanż z Irlandczykami już we wtorek? Czyżby "kompromitacja"?

Podpisała się Barcelona, podpisała się i Sevilla. Efektowne bramki były ozdobą bardzo emocjonujących spotkań. Manchester City, pod wodzą Guardioli pokazał Stoke gdzie jego miejsce.

Złoto, na Olimpiadzie zdobyli Brazylijczycy. Pokonali w finale Niemców w rzutach karnych.  Wśród pań, najlepsze były Niemki. Brazylijki musiały przełknąć gorycz porażki dwukrotnie, w półfinałach i meczu o trzecie miejsce.

W niedzielę, czekam na Real z Krystyną oraz - w tym samym czasie - Napoli z Milikiem. 

Czytania niedzielne

traler

(Iz 66,18-21)
Ja znam ich czyny i zamysły. Przybędę, by zebrać wszystkie narody i języki; przyjdą i ujrzą moją chwałę. Ustanowię u nich znak i wyślę niektórych ocalałych z nich do narodów Tarszisz, Put, Meszek i Rosz, Tubal i Jawan, do wysp dalekich, które nie słyszały mojej sławy ani nie widziały mojej chwały. Oni ogłoszą chwałę moją wśród narodów. Z wszelkich narodów przyprowadzą jako dar dla Pana wszystkich waszych braci - na koniach, na wozach, w lektykach, na mułach i na dromaderach - na moją świętą górę w Jeruzalem - mówi Pan - podobnie jak Izraelici przynoszą ofiarę z pokarmów w czystych naczyni. Z nich także wezmę sobie niektórych jako kapłanów i lewitów - mówi Pan.

(Ps 117,1-2)
REFREN: Całemu światu głoście Ewangelię

Chwalcie Pana, wszystkie narody,
wysławiajcie Go wszystkie ludy,
bo potężna nad wami Jego łaska,
a wierność Pana trwa na wieki.

(Hbr 12,5-7.11-13)
Zapomnieliście o upomnieniu, z jakim się zwraca do was, jako do synów: Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje. Trwajcież w karności! Bóg obchodzi się z wami jak z dziećmi. Jakiż to bowiem syn, którego by ojciec nie karcił? Jeśli jesteście bez karania, którego uczestnikami stali się wszyscy, nie jesteście synami, ale dziećmi nieprawymi. Zresztą, jeśliśmy cenili i szanowali ojców naszych według ciała, mimo że nas karcili, czyż nie bardziej winniśmy posłuszeństwo Ojcu dusz, a żyć będziemy? Tamci karcili nas według swej woli na czas znikomych dni. Ten zaś czyni to dla naszego dobra, aby nas uczynić uczestnikami swojej świętości. Wszelkie karcenie na razie nie wydaje się radosne, ale smutne, potem jednak przynosi tym, którzy go doświadczyli, błogi plon sprawiedliwości. Dlatego wyprostujcie opadłe ręce i osłabłe kolana! Proste czyńcie ślady nogami, aby kto chromy nie zbłądził, ale był raczej uzdrowiony.

(J 14,6)
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.

(Łk 13,22-30)
Jezus nauczając, szedł przez miasta i wsie i odbywał swą podróż do Jerozolimy. Raz ktoś Go zapytał: Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni? On rzekł do nich: Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi; gdyż wielu, powiadam wam, będzie chciało wejść, a nie będą mogli. Skoro Pan domu wstanie i drzwi zamknie, wówczas stojąc na dworze, zaczniecie kołatać do drzwi i wołać: Panie, otwórz nam! lecz On wam odpowie: Nie wiem, skąd jesteście. Wtedy zaczniecie mówić: Przecież jadaliśmy i piliśmy z Tobą, i na ulicach naszych nauczałeś. Lecz On rzecze: Powiadam wam, nie wiem, skąd jesteście. Odstąpcie ode Mnie wszyscy opuszczający się niesprawiedliwości! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów, gdy ujrzycie Abrahama, Izaaka i Jakuba, i wszystkich proroków w królestwie Bożym, a siebie samych precz wyrzuconych. Przyjdą ze wschodu i zachodu, z północy i południa i siądą za stołem w królestwie Bożym. Tak oto są ostatni, którzy będą pierwszymi, i są pierwsi, którzy będą ostatnimi.

*_*

Wiele osób boi się śmierci. Chociaż większość z nas jest "bohaterami" w życiu, to jednak mamy świadomość, że "płacz i zgrzytanie zębów" mogą stać się udziałem niejednego człowieka. Większość z nas boi się również latać! Z tymi czytaniami, a zwłaszcza z Ewangelią skojarzyło mi się ... latanie samolotem, a zwłaszcza jedna tragiczna sytuacja. Ja, osobiście uwielbiam latać. Mam świadomość, że to "zamknięta puszka" i że może coś się stać, ale nie czuję strachu wsiadając do samolotu. Zawsze będę uważał, że jeśli to dzień, w którym masz odejść z tego świata, to stanie się to czy w kuchni czy w łazience czy na plaży.

'22 sierpnia 1985 roku z lotniska w Manchesterze miał odlecieć samolot linii British Airtours do Korfu. W samolocie znajdowało się wówczas 131 pasażerów oraz 6 członków załogi. Większość pasażerów stanowili wczasowicze udający się na wakacje do Grecji.

W czasie startu, wszyscy usłyszeli głośny huk z lewej strony samolotu. Sądząc, że to strzeliła opona, kapitan zdecydował się na zatrzymanie maszyny i opuszczenie pasa startowego. W momencie zjazdu z pasa, załoga zorientowała się, że płonął silnik z lewej strony. Niefortunne ustawienie samolotu pod wiatr spowodowało podsycenie ognia, który ogarnął tylną część samolotu powodując wdarcie się płomieni i gryzącego dymu do wnętrza.' (za: wikipedia)

Usiłujcie wejść przez ciasne drzwi

Tam, w wyniku pożaru, paniki spowodowanej zablokowaniem się jednych z drzwi ewakuacyjnych oraz toksycznemu działaniu dymu, śmierć poniosło 55 osób.

To, co słyszymy dzisiaj w Ewangelii to zaledwie jej fragment. Bóg przestrzega, ale i daje nam środki potrzebne do zbawienia. Przede wszystkim sakramenty.

Czy tylko nieliczni będą zbawieni?

Gdyby zależało to od człowieka, to pewnie tak by było, ale na szczęscie zbawienie wyjednał nam Jezus Chrystus na krzyżu. W sakramentach zawiera się pełnia naszego życia. Od początku w sakramncie chrztu, aż do końca w sakramentach małżeństwa i kapłaństwa oraz sakramentu chorych (także w godzinę śmierci) Bóg jest obecny. Co więcej, dla tych bardziej zatwardziałych Bóg okazał się jeszcze bardziej Bogiem i ukazał nam swoje Miłosierdzie.

Po tej katastrofie lotniczej, jednym z zaleceń NTSB, było poszerzenie o 15 centymetrów drzwi wejściowych do samolotu. Tutaj Bóg daje jeszcze więcej. Nawet trudno powiedzieć "jeszcze więcej", bo daje Siebie całkowicie. O niedzieli miłosierdzia sam Jezus powiedział siostrze Faustynie:

W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św. dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar... (Dz. 699).

Przybędę, by zebrać wszystkie narody i języki; przyjdą i ujrzą moją chwałę.

Bóg przyjdzie sądzić świat i być może właśnie tak to będzie wyglądało. Zamknięte drzwi i ci, którzy odrzucili Jego Miłość znajdą się poza Ucztą. Mówił to do faryzeuszów, którzy nienawidzili Go całym sercem. Czy teraz znajdzie sie szaleniec, by Go odrzucić?

Bóg dał wszystko z Siebie: Swego Syna i swoje Miłosierdzie dla człowieka. Naszym zadaniem jest tylko przyjąć to, być wdzięcznym i czekać na spotkanie w Królestwie Niebieskim.

Ta scena nie ma nas zniechęcić do latania, nie o to chodzi, ale do tego żeby uświadomić sobie, że On jest Alfą i Omegą, naszym Początkiem i Końcem, tu na ziemi i wieczności i zrobił wszystko, co mógł, byśmy mieli w Nim Życie.

Brak słów! Lewak to lewak!

traler

Skończyłem oglądać mecz Manchesteru United z Southampton. Piłkarzem meczu został Zlatan Ibrahimovic. Nikt nawet nie zbliżył się do jego poziomu. Nie przypuszczałem, że on jeszcze będzie umiał coś pokazać, a tu taka miła niespodzianka. Kompletnie nie popisał się Pogba, którego za jakieś koszmarne pieniądze sprowadzono na Old Trafford. Lepiej zaprezentował się Mourinho przy linii bocznej przyjmując piłkę w strefie trenerskiej.

*_*

CqPwwqXWIAAdw55.jpg_large

*_*

CqK3ZaAWYAANzeqBrak słów! Co na to feministki?

CqLFR5ZXEAAkVLJ

3Fots.: twitter.com

Spokojnie i nudno na Aviva

traler

Wczoraj byłem na Aviva Stadium i oglądałem mecz Dundalk z Legią Warszawa. Przyznam szczerze, że nie jestem do końca fanem Legii i poszedłem na mecz tylko po to, by usłyszeć hymn Ligi Mistrzów. 30 tysięcy widzów obejrzało marny futbol w pierwszej połowie i trochę lepszy (bramkowo) w drugiej.

Piłkarze i kibice Dundalk żyli nadzieją, że może uda się ograć Legionistów. 8 milionów euro za fazę grupową to pieniądze nieziemskie jak na tak mały klub. Podobnie, liczą na nie Warszawiacy.

Mecz ogólnie był nudny, a padający deszcz nie pomagał w oglądaniu go. Fajną oprawę zrobili kibice Legii. Race wyglądały przebojowo. Było bardzo spokojnie i to się ceni.

*_*

Na koniec, coś absolutnie pięknego:

CqErD6mW8AAnKAutwitter.com

Dobranoc!

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci