Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

Latające Leicester i FSX

traler

Leicester został mistrzem Premier League, a Claudio Ranieri utarł nosa włodarzom Chelsea, którzy twierdzili, że niczego w życiu nie uczyni. Ich hasło "We are fearless" na długo pozostanie w pamięci takim klubom jak wspomniana Chelsea czy Man Utd, Man City czy Arsenal.

Niech się chłopaki cieszą. Długa noc przed nimi! Gratulacje!

*_*

Do ciekawego incydentu doszło nad Węgrami. Samolot British Airways lecący z Dubaju do Londynu nie skontaktował się z węgierską obsługą naziemną i natychmiast "nasze Bratanki" podnieśli swe dwa Gripeny. JAS 39C podziałały od razu i pilot, który najwyraźniej się zagadał, porozumiał się z wieżą i opuścił terytorium Madziarów.

Tylko z Ruskimi się patyczkują nad Bałtykiem. Nie wiem zresztą dlaczego. Przechwicić i aresztować na terytorium danego kraju!

DSCN0898fot.: airlive.net

*_*

Nic mi się nie chce. Pewnie sobie zaraz polatam na PMDG. Ostatnio mi to nie wychodzi, ale na szczęście się tym nie przejmuję, bo studia na pilota trwają kilka lat, a praktyka kilkadziesiąt. Nie wszystko da się pojąć od razu. Uwielbiam symulator FSX. Pozwala mi się odprężyć i wrócić do normalności.

Lubię latać z Los Angeles do Chicago Boeingiem 737-800. PMDG daje nam do dyspozycji doskonale odwzorowany kokpit samolotu. Wszystkie przełączniki działają i trzeba umieć nimi operować. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że sobie radzę! Kilka godzin przede mną!

Czytania niedzielne

traler

(Dz 15,1-2.22-29)
Niektórzy przybysze z Judei nauczali braci wAntiochii: Jeżeli się nie poddacie obrzezaniu według zwyczaju Mojżeszowego, nie możecie być zbawieni. Kiedy doszło do niemałych sporów i zatargów między nimi a Pawłem i Barnabą, postanowiono, że Paweł i Barnaba, i jeszcze kilku spośród nich uda się w sprawie tego sporu do Jerozolimy, do Apostołów i starszych. Wtedy Apostołowie i starsi wraz z całym Kościołem postanowili wybrać ludzi przodujących wśród braci: Judę, zwanego Barsabas, i Sylasa i wysłać do Antiochii razem z Barnabą i Pawłem. Posłali przez nich pismo tej treści: Apostołowie i starsi bracia przesyłają pozdrowienie braciom pogańskiego pochodzenia w Antiochii, w Syrii i w Cylicji. Ponieważ dowiedzieliśmy się, że niektórzy bez naszego upoważnienia wyszli od nas i zaniepokoili was naukami, siejąc zamęt w waszych duszach, postanowiliśmy jednomyślnie wybrać mężów i wysłać razem z naszymi drogimi: Barnabą i Pawłem, którzy dla imienia Pana naszego Jezusa Chrystusa poświęcili swe życie. Wysyłamy więc Judę i Sylasa, którzy powtórzą wam ustnie to samo. Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, nie nakładać na was żadnego ciężaru oprócz tego, co konieczne. Powstrzymajcie się od ofiar składanych bożkom, od krwi, od tego, co uduszone, i od nierządu. Dobrze uczynicie, jeżeli powstrzymacie się od tego. Bywajcie zdrowi!

(Ps 67,2-3.5.8)
REFREN: Niech wszystkie ludy sławią Ciebie, Boże

Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi,
niech nam ukaże pogodne oblicze.
Aby na ziemi znano Jego drogę,
Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

Niech się narody cieszą i weselą,
że rządzisz ludami sprawiedliwie
i kierujesz narodami na ziemi.
Niech nam Bóg błogosławi,
niech się Go boją wszystkie krańce ziemi.

(Ap 21,10-14.22-23)
Uniósł mnie anioł w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą, i ukazał mi Miasto Święte - Jeruzalem, zstępujące z nieba od Boga, mające chwałę Boga. źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego, jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu: Miało ono mur wielki a wysoki, miało dwanaście bram, a na bramach - dwunastu aniołów i wypisane imiona, które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela. Od wschodu trzy bramy i od północy trzy bramy, i od południa trzy bramy, i od zachodu trzy bramy. A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu, a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka. A świątyni w nim nie dojrzałem: bo jego świątynią jest Pan, Bóg wszechmogący oraz Baranek. I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca, by mu świeciły, bo chwała Boga je oświetliła, a jego lampą - Baranek.

(J 14,23)
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy.

(J 14,23-29)
Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go, i przyjdziemy do niego, i będziemy u niego przebywać. Kto Mnie nie miłuje, ten nie zachowuje słów moich. A nauka, którą słyszycie, nie jest moja, ale Tego, który Mnie posłał, Ojca. To wam powiedziałem przebywając wśród was. A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem. Pokój zostawiam wam, pokój mój daję wam. Nie tak jak daje świat, Ja wam daję. Niech się nie trwoży serce wasze ani się lęka. Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was. Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie. A teraz powiedziałem wam o tym, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy się to stanie.

 *_*

Nie zgrzeszę bardzo, jeśli powiem, że wreszcie zaczyna się coś dziać! Prawda o zmartwychwstaniu nie byłaby oznajmiona światu, ponieważ Apostołowie, choć w końcu doświadczyli Jego obecności, to jednak byli tak przerażeni, że zapominali o całym świecie. Z drugiej jednak strony, nie należy im się dziwić. To byli prości ludzie, którzy przebywali przez jakiś czas z Bogiem, który stał się człowiekiem.

Chrystus wraca do Miasta świętego, by dać nam Ducha Świętego, który - jak powiedział - pouczy nas o wszystkim, co przez te kilka lat głosił Jezus. Dzięki temu zrodzi się prawdziwa wiara w Apostołach! Dzięki temu wielu ludzi, przyjmując chrzest stanie się uczestnikami Uczty niebieskiej. Duch Święty będzie konieczny, by trzymać Kościół w nauce, którą On zostawił. Chrystus nie mógł żyć wiecznie jako człowiek. Choć jest Bogiem, jako człowiek musiał umrzeć. My wiemy, że była to śmierć krzyżowa, która miała moc zbawczą dla znękanego grzechem człowieka.

Słyszymy co niedzielę słowa Chrystusa, ale czy jesteśmy szczęśliwi z tego powodu? Słowo Boga skierowane do nas jest prawdą. Jak mówi Jezus, prawda nas wyzwoli, bo tylko człowiek żyjący w tej prawdzie może być szczęśliwy. Prawdą jest to, co głosimy w wyznaniu wiary, że Jezus jest Synem Boga, który narodził się z Dziwicy, że umarł i zmartwychwstał, że siedzi po prawicy Boga Ojca, a żyje w Kościele przez Sakramenty, które nam zostawił. Prawdą jest to, że nadejdzie dzień sądu, kiedy On, zasiądzie na Tronie i zacznie sądzić niezliczone ludy na ziemi i ci, którzy przeszli przez życie czyniąc dobrze i uznajac Go za Pana i Boga  osiągną zbawienie.

To trzeba przyjąć do serca.

Co więcej, w czasie Ostaniej Wieczerzy, Bóg ustanowił dla nas Eucharystię, jako Pokarm na wieki, podczas której zstępuje Duch św. i przemienia chleb i wino w Najświętsze Ciało i Krew. Dla nas dokonuje się to w czasie tzw. Modlitwy Eucharystycznej i epiklezy. Epikleza to specjalne wezwania upraszające Boga, aby dary złożone przez ludzi zostały konsekrowane, żeby stały się Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa i przyczyniły się do zbawienia tych, którzy będą je przyjmować w Komunii. Kapłan nakłada ręce na dary złożone na ołtarzu i wypowiada znamienne słowa:

Uświęć te dary mocą Twojego Ducha, aby stały się dla nas Ciałem i Krwią naszego Pana Jezusa Chrystusa.

Przyjrzyj się dzisiaj Eucharystii. Jest to pamiątka życia, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, byś miał życie wieczne...

1621

Tak sobie.

traler

Odpowiednio przygotwany, zasiadłem do dzisiejszego meczu w Lidze Mistrzów. Choć wiem, że Atletico to dobry zespół i ma znakomitego (choć szalonego) trenera, to jednak spodziewałem się wygranej Bayernu.  Nie udało się. Sporadyczne ataki piłkarzy z  Bawarii odbijały się od obrony przeciwników.

Wspaniała bramka Saula była ozdobą meczu, choć pozostaje niedosyt, że tylko na jednym golu się skończyło. Granie z jednym napastnikiem Bayernowi nie wychodzi. Lewy musi grać z Muellerem. Dzisiaj Guardiola chyba popełnił błąd grając na remis. Nie wyszło i rewanż nie będzie łatwy.

*_*

Rosja domaga się od Polski przeprosin za zniszczenie pomnika we Wrocławiu. Zwyczajnie go "zdewastowano" i mam nadzieję, że już go nie będą odbudowywać. Nie ma już miejsca na czerwonoarmistów w Polsce. Te czasy minęły. до свидания.

*_*

O dobę, przesunięto start pierwszej rakiety z rosyjskiego kosmodromu „Wastocznyj”. Dziś awaria uniemożliwiła przeprowadzenie tej operacji. W związku z nadzwyczajną sytuacją, prezydent Władimir Putin postanowił spędzić najbliższe 24 godziny z załogą kosmodromu - czytamy na wp.pl. Jemu się nie nudzi. Nie wiem, jak zniosą to kosmonauci, ale musi to być przyjemne. Niech dolecą szczęśliwie.

*_*

Nie może zabraknąć wątku islamizacji Europy. Austria chce zamknąć swoje granice!

*_*

Dobranoc. Pamiętajcie o modlitwie!

 

obrzydliwe paznokcie Merkel i cios dla LOT-u

traler

Większość dzienników internetowych podało wiadomość o zamieszkach na wyspie Lesbos wśród młodych, biednych i zmęczonych "imigrantów". Media pokazują filmiki opisujące wydarzenia w ośrodku dla uchodźców. Nie zrobiła tego gazeta.pl, bo przecież nie można pokazywać innej drogi niż tylko taką, którą wpaja się ciemnotom!

Kilka dni temu, na Lesbos przebywał papież Franciszek i wziął ze sobą trzy rodziny do Watykanu. Dzisiaj już są zamieszki i walki z policją, bo nagle coś im popierdzieliło się w głowach. Chciałbym wiedzieć jaki jest los tych rodzin i czy już uciekli do Niemiec. Germoney to nowa nazwa państwa, którego kanclerzem jest naiwna Angela Merkel.

Swoją drogą media zauważyły paznokcie u rąk pani kancelerz. Jest gorzej niż u dzieci z nerwicą!

CgfKCbDWIAABFmcTo oznacza kłopoty. Merkel najwyraźniej sobie nie radzi, o czym świat mówi od 4 lat. Euroentuzjaści zaczynają ponosić klęskę, ale wszystko przed nami. Nadejdą miliony i zniszczą naszą cywilizację.

Nie potrzeba nikogo wyzywać od ekstremistów. Oni najwyraźniej przybyli, by szerzyć zło islamu i z tym się afiszują.

*_*

W Polsce najważniejszym jednak tematem jest idiotyczny Trybunał Konstytucyjny i Sąd Najwyższy. Zwolnić wszystkich, którzy mieli jakikolwiek kontakt z komuną i wybrać nowych sędziów, a Trybunał całkiem rozgonić.  Czy ciągle trzeba ludziom pokazywać, że ten twór powstał za komuny, by utrwalać i tuszować kłamstwa Jaruzelskiego i Kiszczaka i innych zbrodniarzy kremlowskich?

*_*

Mnie bardziej interesuje informacja o Ryanairze, który rozpoczął walkę z LOT-em o polskiego pasażera. Przenosi się on z Modlina na Okęcie i za 49 zł będzie latał po kraju. Lotnisko w Modlinie usytuowane jest zbyt daleko od Warszawy i mimo okazyjnych cen (9 zł do Gdańska) nie było ponoć aż tak dużo chętnych.

To może zniszczyć LOT, który po karnych latach unijnych mógł chwilę odsapnąć. Zobaczymy, jaką obiorą strategię zdobywania klientów. Bombardiery są bardzo ekonomiczne, więc można powiązać koniec z końcem, ale czy to interesuje włodarzy LOT-u? A może lepiej puszczać do Tokio i Pekinu prawie puste samoloty... Tam latają takie marki jak Lufthansa, AirFrance, BA czy KLM, a także Aeroflot, więc po co się pchać?

Ciekawe, czy już naprawili SP-LRA, który wczoraj leciał do Toronto. Z powodu jakiegoś palanta, który awanturował się na pokładzie, kapitan lądował w Reykjawiku, a przy próbie ponownego startu coś się działo i maszyna nigdzie nie poleciała. Dzisiaj przewoźnik miał podstawić drugiego DreamLinera.

Ech życie!

Tolerancja - zguba Europy!

traler

Na jednym z blogów zarzucono mi brak tolerancji do islamu po wpisie sprzed kilku dni, "Prawda o islamie". Wydaje mi się, że nawet nie próbowałem ukryć, że nie mam toleracji do zła jakie niesie ze sobą islam. Wystarczy posłuchać wywiadów z ludźmi islamu, by stwierdzić, że to nie religia a ideologia nienawiści i zła.

Nie da się porównać tego do ludzi popełniających przestępstwa. Koran usłany jest tekstami mówiącymi o zabijaniu chrześcijan i Żydów. Nawet jeśli weźmiemy Stary Testament i znajdziemy teksty mniej więcej podobne, to w Jezusie Chrystusie - Chrześcijanie wychodzą ku Życiu i Miłości i nie ma miejsca na nienawiść.

Każdy, kto czyni źle, popełnia przestępstwo i nie jest istotna religia czy wiara jaką wyznajemy. Islamiści nie ukrywają, że przychodzą do Europy, by zniszczyć naszą cywilizację, więc jak to można tolerować. Niestety nie da się już tego odwrócić. TVN nie pokazuje w Polsce płaczu ludzi zachodniej i południowej Europy. Telewizja milczy na temat zamieszek, jakie każdego dnia dzieją się w Niemczech, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Ludzie boją się wychodzić na zewnątrz, bo muzułmanie - szczególnie młodzi - niczego się nie boją. Gwałcone kobiety w Niemczech czy Francji muszą milczeć, bo ... to ich wina, że źle się ubrały.

Youtube jest zalany filmikami z całej Europy o głupocie, która przerodziła się w tragedię po przyjęciu "uchodźców" z Syrii i Iraku.

Chrześcijanin nie może tolerować zła, które niesie w sobie islam, który wkroczył w granice Starego Kontynentu!

Wybrałem jeden z łagodniejszych filmików o "uchodźcach" tak mile witanych przez euroentuzjastów. Ci ludzie to nie ISIS a "pokojowo nastawieni biedacy muzułmańscy".

Czytanie niedzielne

traler

(Dz 14,21-27)
Paweł i Barnaba wrócili do Listry, do Ikonium i do Antiochii, Umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego. Kiedy w każdym Kościele wśród modlitw i postów ustanowili im starszych, polecili ich Panu, w którego uwierzyli. Potem przeszli przez Pizydię i przybyli do Pamfilii. Nauczali w Perge, zeszli do Attalii, a stąd odpłynęli do Antiochii, gdzie za łaską Bożą zostali przeznaczeni do dzieła, które wykonali. Kiedy przybyli i zebrali [miejscowy] Kościół, opowiedzieli, jak wiele Bóg przez nich zdziałał i jak otworzył poganom podwoje wiary.

(Ps 145,8-13)
REFREN: Będę Cię sławił, Boże mój i Królu
lub Alleluja

Pan jest łagodny i miłosierny,
nieskory do gniewu i bardzo łaskawy.
Pan jest dobry dla wszystkich,
a Jego miłosierdzie nad wszystkim, co stworzył.

Niech Cię wielbią Panie, wszystkie Twoje dzieła
i niech Cię błogosławią Twoi święci.
Niech mówią o chwale Twojego królestwa
i niech głoszą Twoją potęgę.

Aby synom ludzkim oznajmić Twoją potęgę
i wspaniałość chwały Twojego królestwa.
Królestwo Twoje królestwem wszystkich wieków,
przez wszystkie pokolenia Twoje panowanie.

(Ap 21,1-5a)
Ja, Jan, ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły, i morza już nie ma. I Miasto Święte - Jeruzalem Nowe ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża. I usłyszałem donośny głos mówiący od tronu: Oto przybytek Boga z ludźmi: i zamieszka wraz z nimi, i będą oni jego ludem, a On będzie Bogiem z nimi. I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już /odtąd/ nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły. I rzekł Zasiadający na tronie: Oto czynię wszystko nowe.

(J 13,34)
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem.

(J 13,31-33a.34-35)
Po wyjściu Judasza z wieczernika Jezus powiedział: Syn Człowieczy został teraz otoczony chwałą, a w Nim Bóg został chwałą otoczony. Jeżeli Bóg został w Nim otoczony chwałą, to i Bóg Go otoczy chwałą w sobie samym, i to zaraz Go chwałą otoczy. Dzieci, jeszcze krótko jestem z wami. Będziecie Mnie szukać, ale - jak to Żydom powiedziałem, tak i teraz wam mówię - dokąd Ja idę, wy pójść nie możecie. Przykazanie nowe daję wam, abyście się wzajemnie miłowali tak, jak Ja was umiłowałem; żebyście i wy tak się miłowali wzajemnie.

*_*

Cały okres po zmartwychwstaniu Pana Jezusa to czas budowania Kościoła. Apostołowie głoszą Dobrą Nowinę gdziekolwiek się znajdują i utwierdzają w wierze tych, którzy przyjęli chrzest w Imię Chrystusa. Trzeba przyznać, że nie było łatwo. Dawne wierzenia i bogowie rzymscy czy greccy czy jacyś miejscowi nie dały się tak łatwo wyplenić z prostego ludu. Żydzi wcale w tym nie pomagali, a wręcz przeciwnie - jak słyszymy w Dziejach Apostolskich - podburzali ludzi przeciwko Apostołom, bo traciła na tym Świątynia pozostająca w Starym Testamencie.

Zachowanie Pawła, który wraz z Barnabą przemierza okoliczne ziemie jest niesamowite. Ten człowiek to zupełnie "nowicjusz". Co prawda, doskonale wyszkolony przez Gamaliela, to jednak z wiarą spotyka się pierwszy raz jako misjonarz i świadek Miłości.

Nie da się ukryć, że wiara z czasem słabła. Prześladowania nie pozwalały często otwarcie mówić o życiu w Jezusie Chrystusie. Nie martwiło to ich wcale. Cieszyli się tym, co mieli i czuli - mimo wszystko - działanie Ducha Swiętego!

Umacniając dusze uczniów, zachęcając do wytrwania w wierze, bo przez wiele ucisków trzeba nam wejść do królestwa Bożego

Jakże prawdziwe zaczynają się okazywać te słowa dzisiaj. Chrześcijanie są największą prześladowaną grupą religijną. Chrześcijanie giną na całym świecie, czy to przez opieszałość rządzących, czy przez nienawiść, jaką wywołuje u innych sam Bóg i Stwórca. I w tym Apostołowie widzieli "kolorowe barwy". Nic nie zdołało odłączyć ich od Miłości, ani ucisk, ani prześladowanie. Oddali życie, by otrzymać coś więcej. Każdy z nich otrzymał to Królestwo, które widział Jan w swoim widzeniu.

Jezus obiecuje nam Życie wieczne. Jedyny wymóg jaki nam stawia to wiara w Niego, bo jest posłany przez Ojca. Jak musieli się czuć Apostołowie podczas tego Posiłku, gdy Judasz wyszedł po kompletnie niezrozumiałej wymianie zdań z Jezusem? Jak musieli się czuć gdy umył im nogi, ich Pan i Mistrz i jak musieli się czuć gdy w smutku mówił im o przyszłości, tej bliskiej i z radością o tej dalekiej w Królestwie Niebieskim?

Nic nie rozumieli! Dopiero zesłanie Ducha Świętego oświeciło ich umysły i z Mistrza i Pana, Chrystus stał się Synem Boga i Królem, którego zapowiada cały Stary Testament.

Nie idzie się w ciemno za próżnym marzeniem. Nie oddaje się życia dla wyimaginowanych potrzeb lepszej przyszłości. Prawdziwa wiara poparta życiem świadków sprawia, że człowiek wymięka przed Bożym Majestatem! Widząc działania św. Pawła nie da się wmówić mu złych intencji. Ogromna erudycja, wielka moc w głoszeniu, ciągle "pachnący nowością" wiary i olbrzymie zaangażowanie powodują, że staje się godnym zaufania świadkiem Chrystusa. Stąd jego słowa, z Listu do Rzymian, są wręcz do wyuczenia przez nas na pamięć, do wyrycia na sercu:

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że JEZUS JEST PANEM, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.  Bo sercem przyjęta wiara prowadzi do usprawiedliwienia, a wyznawanie jej ustami - do zbawienia.

 

Ks. Jacek Międlar

traler

Słucham sobie kazań ks. Jacka Międlara i muszę powiedzieć, że ma on charyzmę. Niektórzy nazywają to ekstremizmem, czy chorobą umysłową, ale proponuję porównać jego nawoływanie, do bzdur, które głoszą, także w telewizji ci, którzy go oczerniają. Środowiska związane z TVN i GW rzucają gromy na tego młodego kapłana (całkiem inaczej było, gdy chodziło o Bonieckiego). Szlaban na wypowiedzi od Kurii Białostockiej jest tylko potwierdzeniem, jak niewygodny jest ów kapłan dla władzy biskupiej. Dzisiaj doszedł kolejny "zgrzyt". Kuria w Krakowie zabroniła Mszy św., która miała być odprawiona za księdza Jacka, w Krakowie. Zastanawia mnie, czy kardynał Dziwisz wie, co tak naprawdę robi. Nie wyobrażam sobie, żeby mógł zabronić komukolwiek odprawienia Mszy św.. To wbrew KPK 901, który mówi: "Kapłan może odprawiać Mszę świętą za kogokolwiek, zarówno za żywych, jak i za zmarłych." Dziwię się, że kapłan, który miał ją odprawiać "dostosował się" do tego widzimisię biskupa! Absolutnie nie miał prawa zabraniać! Absolutnie!

Dziwi mnie to, że pan Sowa jest cały czas "na fanfarach" u biskupów i Episkopatu, a młody kapłan, który chce praworządności i Chrystusa za Króla jest prześladowany. Księże Jacku, zrób sobie słitfocie ze Stokrotką (jak zrobił to pan Sowa - on tylko nosi koloratkę) i może biskupi się zlitują. Zdjęcie znalezione w necie mówi samo za siebie!

CgqkJjjWMAEue4T

"Dzięki wytężonej pracy Czerskich komuchów mamy w Polsce pasterzy i mamy pastuchów" - to cytat, który znalazłem na twitterze pod zdjęciami - odpowiednio - ks. Jacka i pana Sowy.

Chciałem posłuchać kazania Sowy, ale - nietrudno się domyślić  - takiego nie ma! Ten człowiek stał się medialną tubą - podobnie jak kilku innych, którzy skaczą tak wysoko, jak powiedzą na Czerskiej.

Żenada. Ci panowie to gówno nie kapłani! "Biada pasterzom" - mówi Pan Jezus. Oj biada. Chrześcijanie są prześladowani, a papież i biskupi zdają się nie widzieć problemu. Będzie jak w książce "Obóz świętych", w której giną oni jak muchy, ogłupieni jadem otwartości na nowe.

Wspieram (nie tylko ja) ks. Jacka najlepiej jak mogę. Będą Msze św. i będzie modlitwa za niego - a przyjdzie czas, że biskupi będą się kajać przed ludźmi za krzywdy, które wyrządzają wierzącym.

Wydaje mi się, że trzeba powiedzieć dosyć!

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci