*

poniedziałek, 28 lipca 2014

Trzy osoby zginęły, a dziesięć zostało rannych na skutek zamachu samobójczego w mieście Kano w Nigerii. Ataku dokonała kobieta. Mając ukryte pod ubraniem materiały wybuchowe wmieszała się w tłum osób stojących w kolejce po naftę, a następnie zdetonowała ładunki.

Wczoraj w tym samym mieście islamiści dokonali ataku na katolików. W wyniku wybuchu bomby w kościele zginęło co najmniej pięć osób, a osiem zostało rannych. Bomba domowej roboty została rzucona z tłumu w kierunku świątyni. Kościół katolicki świętego Karola w dzielnicy Sabon Gari w Kano był już wcześniej celem ataków islamistów z grupy Boko Haram.

--- gdzieś w internecie...

sobota, 26 lipca 2014

Dzisiaj nie napiszę słowa narzekania!

Oglądałem dwa wzruszające filmiki, które pokazują cuda na tym świecie. Pierwszy był o 11 letnim chińczyku, który chciał być lekarzem. Wykryto u niego guza na mózgu. Przed śmiercią, powiedział lekarzom, że chce, by jego organy rozdano potrzebującym.... Jedenaście lat!

I drugi filmik - dziecko siedmioletnie, umierające również na raka mózgu oddaje swojej chorej mamie nerkę, którą ona tak bardzo potrzebuje. Drugą nerkę dano 26-letniemu mężczyźnie, a wątrobę 27-letniej kobiecie! Również w Chinach! Siedem lat!

Piękne i niewiarygodne!

 

czwartek, 24 lipca 2014

Kolejny samolot spadł na ziemię. Pewnie wszyscy zginęłi. Teraz będzie szukanei czarnych skrzynek i uzgadnianie przyczyn katastrofy MD-83. Te samoloty już prawie nie latają w cywilizowanych krajach i są sprzedawane do małych afrykańskich linii lotniczych, gdzie kończą przeważnie w ten sposób.... Straszne! 116 osób.

*_*

„Daje się pacjentce tabletki przygotowawcze, a później wykonuje się zabieg metodą próżniową. Po godzinie pacjentka wychodzi do domu. To krótki i bardzo bezpieczny zabieg"- opowiada dr. Janusz Rudziński. Fronda krytyjuje....

Zobaczcie jakie to proste. Pstryk i dziecko zabite!

*_*

Były doradca Putina twierdzi, że zestrzelenie malezyjskiego Boeinga było na zamówienie Moskwy. Dodaje zaraz potem, że brany był pod uwagę polski samolot, ale śmierć Polaków byłaby mało spektakularna. No tak, po Tupolewie, to ...byle gówno!

Co za pier.....na obłuda Rosjan!

*_*

Skazany na karę śmierci więzień z Arizony Joseph Wood umierał przez niemal dwie godziny po zastrzyku z trucizną. To kolejny w ostatnim czasie przypadek egzekucji w USA, która nie poszła zgodnie z planem. Wykonywanie kary rozpoczęło się o 13:52 czasu lokalnego. Śmierć mężczyzny stwierdzono o 15:49, po godzinie i 57 minutach. - wp.pl. Rodziny ofiar mordercy były "....wniebowzięte."

*_*

CBA weszło do mieszkania ks. Mokrzyckiego, kapelana służb specjalnych. Po pierwsze po co tam kapelan, po drugie, słono musiał narozrabiać skoro aż CBA go wizytuje. Dziwne i niezrozumiałe.

*_*

"Tomasz Siemoniak: także analizy MON wskazują na zestrzelenie malezyjskiego samolotu". Jakie analizy, kogo? To są jaja, czy co? Najśmieszniejsza rzecz jaką słyszałem dzisiaj! Przysięgam! No chyba że Tusk z Komorowskim przeanalizowali w gabinecie z podsłuchem "Wprost" i Siemoniak mógł się popisać. Oni se mogą analizować..... Nie dokończę, co?!

*_*

Dla "porannych" proponuję piosenkę, która chodzi za mną już od tygodnia! Genialne!

 wtorek, 22 lipca 2014

Wiele jeszcze powie się na temat zamordowania z zimną krwią przez ludzi Putina 300 osób w samolocie nad Ukrainą. Wiele kłamstw padnie z ust Włodzimierza i jemu poddanych. Wiele "straszydeł" napisze ONZ i UE, a sam zainteresowany śmieje się w twarz całemu światu.

Komorowski apeluje o międzynarodową komisje do zbadania tej tragedii... A mnie zastanawia, co taki człowieczek może sobie pokrzyczeć. Jest nikim w polityce światowej, więc po cholerę szczerzyć zęby. Szkoda, że tak głośno nie krzyczał, gdy jego Prezydent umierał w wypadku lotniczym w Rosji.

To, że Putonowi nie można ufać wiedzą wszyscy, jednak nasz władze zapomniały o tym kilka lat wcześniej. Ale o tym wiele już napisano i ja zakończę to również.

*_*

To, co dzieje się w Gazie również potrafi przerazić. Do tego jeden z imamów w Berlinie modlił się o likwidację Żydów. Ciekawe, że nikt nie mówił o przestępstwie, które o ile się orientuję, popełnia się przy nawoływaniu do nienawiści wobec Żydów. Tego idiotę spakować i wysłać do Gazy.

Kościół zawsze modli się o pokój na świecie, a zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Coraz bardziej zastanawiam się na celowością tej prośby. W czasie krzyżowania Jezusa, to Żydzi krzyczeli, że Jego krew na nich i ich dzieci. Jesli to nie znaczy nic dla niektórych, to wystarczy stwierdzić, że sam islam jest początkiem zła, gdyż domaga się wojen i zabijania. W Europie zacznie się to już za niedługo i nie zasłonimy się  tolerancją i XXI wiekiem. Nie da się też porównywać do chrześcijaństwa w poprzednich wiekach. Nie da się. Tam pokoju nie będzie nigdy, a wyznania belgijskich muzułmanów, którzy przewidują, że za kilkadziesiąt lat islam wejdzie na serio w Europą nie są bezpodstawne. Śmiał się on z tego, że nazywanie niektórych muzułmanów demokratycznymi jest zupełnie zabawne i niedorzeczne; to jakby mówić o "katolickim Żydzie".

*_*

Wracając do Putina, to media doniosły, że szykuje się wielka manifestacja pod domem córki Marii. Mieszka w miłym domku gdzieś w Holandii. O zgrozo, to kobieta będzie miała przewalone.

*_*

Separatyści dokonują niesamowitej profanacji zwłok ofiar katastrofy. Nie wiadomo co zginęło, ciała pewnie się rozkłądają, nikt ich nie policzy. Nie wiadomo, co z rzeczami i ... nie wiadomo, co będzie z czarnymi skrzynkami.

Na internecie można znaleźć filmik z samego zestrzelenia. Maszyna leci chyba ponad 15 sekund w dół po uderzeniu pocisku. Tylko można sobie wyobrazić przerażenie, panikę i powolne umieranie ofiar...

....

a sataniści w Stanach spalili biblię pod pięcioma kościołami protestanckimi. Oczywiście nic im nie będzie, bo to nie koran.

No cóż.

W Polsce nie jest lepiej. Dyrektorka teatru powiedziała, że papież jest "chujem" i sąd ją uniewinnił, a ktoś coś powiedział na Tuska czy Komorowskiego spotkała go kara. Bandytyzm i tyle. lepiej tego nazwać nie można. Koleżeństwo i poróbstwo. Czekam na nowe taśmy. Jakaś atrakcja premierze.

 

sobota, 19 lipca 2014

Putim musi być rzeczywiście niezdrowy psychicznie, że zeswolił na tak kretyńskie tłumaczenia lidera separatystów. Jak wielkim idiotą trzeba być, by mówić, że samolot przewoził trupy. Ostrzegam, że to nie jest pytanie!

Zaświadczam, że ów Gierkin (czy jak mu tam) jest ćwierćinteligentem o IQ ameby i to w stanie obumierania.

*_*

Dla wielu Polaków powróci sprawa polskiego Tupolewa i obrońcy polskiego Rządu będą od razu psy wieszać na tych ludzi, ale warto zauważyć problem, a nie od razy drzeć morde!

Skopiuję tekst z gazeta.pl, bo może on szybko zniknąć:

"Czy samolot po uderzeniu w drzewo wyglądałby podobnie do maszyny roztrzaskanej przez rakietę?" - pyta retorycznie publicysta portalu wPolityce i analizuje zdjęcia wraków prezydenckiego tupolewa i malezyjskiego boeinga. Szczątki wyglądają podobnie. Wniosek?

Analogie między katastrofą boeinga i tupolewa zaczęły pojawiać się w internetowych komentarzach już w kilka chwil po pierwszych doniesieniach o tym, że maszyna Malaysian Airlines uderzyła w ziemię. W narracji niektórych prawicowych komentatorów ta tragedia miała być naturalnym dalszym ciągiem tego, co zdarzyło się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku. Portal wPolityce już w 24 godziny po wczorajszej katastrofie poświęcił tej sprawie artykuł.

"Świat zachodni zdaje się przywiązuje większą wagę do śmierci przypadkowych cywilów niż do śmierci prezydenta kraju NATO oraz całej generalicji sojuszniczej armii" - zaczyna swój oskarżycielski tekst publicysta wPolityce, następnie przypuszcza frontalny atak na Tuska.

"Tusk zdaje się uznaje, że sprawa tragedii smoleńskiej była znacznie mniej znacząca niż sprawa zamachu na malezyjski samolot" - czytamy w artykule. Autor dodaje też, że "zaskakuje również obecna buta premiera Donalda Tuska", a jego dzisiejsze komentarze "są tak wyprute z realiów działań polskiego rządu, że aż brzmią kabaretowo".

Po tych politycznych oskarżeniach tekst staje się jednak znacznie ciekawszy: publicysta przechodzi bowiem do analizy poukładanych w "podobne" pary zdjęć obu wraków. I choć miejsca tragedii nie zdążyli zbadać jeszcze nawet obecni na Ukrainie obserwatorzy OBWE, autor portalu braci Karnowskich wysuwa już pierwsze "fachowe" hipotezy. "Jak widać na zdjęciach zobrazowane są podobnie wyglądające części. Widać zupełną miazgę na miejscu upadku samolotów, widać podobnie oderwane fragmenty poszycia, widać podobnie stopione i nadpalone elementy" - pisze, dodając, że także ludzkie szczątki w obu przypadkach wyglądają podobnie.

Tekst "Brzoza mocna niczym 'Buk'" kończy się pytaniem: "Czy samolot po uderzeniu w brzozę wyglądałby podobnie do maszyny roztrzaskanej przez rakietę na pułapie 10 tys. metrów?" I choć odpowiedź nie pada, oczywistym jest, jak w zamyśle autora powinna brzmieć... 

Oczywiście, że powinna brzmieć. Ruscy kłamią jak psy i śmieją się wszystkim w oczy. To samo dzieje się teraz, a Putin wmawia całemu światu idiotyzmy. Szydzi z Merkel i Hollanda. Choć Obama stwierdził wyraźnie, że to sprawka Rosji, nic nie może zrobić, bo są samowystarczalni. MAK to kpina a nie instytucja!

Obłuda, obłuda, obłuda!

Tłumaczył, że to Ukraincy celowali w jego samolot. Nosz qrwa, brak słów! Ponoć również zmienił wikipedię. Więcej, tego dziadostwa niigdy nie otworzę na moim komputerze!

*_*

Ciekawe do jakich wniosków doszli Komorowski i Tusk. Nie żeby mnie to interesowało, ale musiało być zabawnie. Może taśmy wyjdą i będzie zabawa! Szkoda słów.

Napewno potępili, a Putin siedział w fotelu i powiedział:  "wow, boję się"!

piątek, 18 lipca 2014

Dziś o godz. 17 prezydent Bronisław Komorowski spotka się z premierem Donaldem Tuskiem ws. katastrofy malezyjskiego samolotu. Prezydent ma też rozmawiać z szefem BBN Stanisławem Koziejem - podaje onet.pl

 

PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO? PO CO?

czwartek, 17 lipca 2014

Prezydent Obama potrafi dobrze pokazać się w polityce! Przebywając poza Białym Domem zorganizował krótka konferncję prasową na temat katastrofy malezyjskiego Boeinga na Ukrainie. Bardzo precyzyjnym językiem określił priorytety. Pierwszym z nich jest sprawdzenie, czy Amerykanie byli na pokładzie tej maszyny, potem okazanie wszelkiem możliwej i dostępnej pomocy władzom Ukrainy przy sprawdzaniu dlaczego doszło do tragedii.

Media już podają, że jeden z separatystów napisał na swoim portalu, że to oni zestrzelili samolot. Po co szukać dalej i sprawdzać. Czy Putin będzie się płaszczył przed wszystkimi? Nie, przecież on całemu światu pokazuje, co o wszystkich sądzi. Wojna na Ukrainie, a on jedzie oglądać finał Mistrzostw Świata i jest przyjmowany z honorami i siedzi obok Merkel.

Co prawda wpis został usunięty z portalu, to dalej separatyści zapowiedzieli, że skrzynki pójdą do Rosji i znowu MAK będzie suszył zęby idiotom idiotycznymi tłumaczeniami. A może brzoza jakaś tam była,,,,

CNN pokazuje zdjęcia z katastrofy, wypowiadają się uczeniu i znani dziennikarze, ale tylko delikatnym głosem mówią o możliwości ataku terrorystycznego.

*_*

Próbowałem przeczytać artukuł na gazeta.pl

... ale pojawia się to:

więc pewnie jakiś pseudo-znawca próbował coś przemycić i spotkał się z porządnym laniem! (zgaduję).

*_*

Wiadomo o 23 Amerykanach. Więc może Putinowi nie będzie tak łatwo...

... a już za chwilę wypowie się ukraiński minister... Szkoda tych ludzi i ich rodzin. Tyle cierpienia! Tym bardziej, że wciąż nie znaleziono poprzedniego malezyjskiego Boeinga 777...

Flightradar24.com pokazuje zmianę korytarza powietrznnego przez wszystkie samoloty... na północ lub na południe!

wtorek, 15 lipca 2014

Mistrzowie Świata, Niemcy lądują właśnie w Berlinie. Boeing 747-830 (DLH2014) (D-ABYI).

niedziela, 13 lipca 2014

(Iz 55,10-11)
Zaiste, podobnie jak ulewa i śnieg spadają z nieba i tam nie powracają, dopóki nie nawodnią ziemi, nie użyźnią jej i nie zapewnią urodzaju, tak iż wydaje nasienie dla siewcy i chleb dla jedzącego, tak słowo, które wychodzi z ust moich, nie wraca do Mnie bezowocne, zanim wpierw nie dokona tego, co chciałem, i nie spełni pomyślnie swego posłannictwa.

(Ps 65,10-14)
REFREN: Na żyznej ziemi ziarno wyda plony

Nawiedziłeś i nawodniłeś ziemię,
wzbogaciłeś ją obficie.
Strumień Boży wezbrany od wody;
przygotowałeś im zboże.

I tak uprawiłeś ziemię:
nawodniłeś jej bruzdy, wyrównałeś jej skiby,
spulchniłeś ją deszczami, pobłogosławiłeś płodom.
Rok uwieńczyłeś swymi dobrami,
gdzie przejdziesz, wzbudzasz urodzaj.

Stepowe pastwiska są pełne rosy,
a wzgórza przepasane weselem,
łąki się stroją trzodami,
doliny okrywają się zbożem,
razem śpiewają i wznoszą okrzyki radości.

(Rz 8,18-23)
Sądzę bowiem, że cierpień teraźniejszych nie można stawiać na równi z chwałą, która ma się w nas objawić. Bo stworzenie z upragnieniem oczekuje objawienia się synów Bożych. Stworzenie bowiem zostało poddane marności - nie z własnej chęci, ale ze względu na Tego, który je poddał - w nadziei, że również i ono zostanie wyzwolone z niewoli zepsucia, by uczestniczyć w wolności i chwale dzieci Bożych. Wiemy przecież, że całe stworzenie aż dotąd jęczy i wzdycha w bólach rodzenia. Lecz nie tylko ono, ale i my sami, którzy już posiadamy pierwsze dary Ducha, i my również całą istotą swoją wzdychamy, oczekując - odkupienia naszego ciała.

Ziarnem jest słowo Boże, a siewca jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.

(Mt 13,1-23)
Tego dnia Jezus wyszedł z domu i usiadł nad jeziorem. Wnet zebrały się koło Niego tłumy tak wielkie, że wszedł do łodzi i usiadł, a cały lud stał na brzegu. I mówił im wiele w przypowieściach tymi słowami: Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha! Przystąpili do Niego uczniowie i zapytali: Dlaczego w przypowieściach mówisz do nich? On im odpowiedział: Wam dano poznać tajemnice królestwa niebieskiego, im zaś nie dano. Bo kto ma, temu będzie dodane, i nadmiar mieć będzie; kto zaś nie ma, temu zabiorą również to, co ma. Dlatego mówię do nich w przypowieściach, że otwartymi oczami nie widzą i otwartymi uszami nie słyszą ani nie rozumieją. Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił. Lecz szczęśliwe oczy wasze, że widzą, i uszy wasze, że słyszą. Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co wy patrzycie, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co wy słyszycie, a nie usłyszeli. Wy zatem posłuchajcie przypowieści o siewcy! Do każdego, kto słucha słowa o królestwie, a nie rozumie go, przychodzi Zły i porywa to, co zasiane jest w jego sercu. Takiego człowieka oznacza ziarno posiane na drodze. Posiane na miejsce skaliste oznacza tego, kto słucha słowa i natychmiast z radością je przyjmuje; ale nie ma w sobie korzenia, lecz jest niestały. Gdy przyjdzie ucisk lub prześladowanie z powodu słowa, zaraz się załamuje. Posiane między ciernie oznacza tego, kto słucha słowa, lecz troski doczesne i ułuda bogactwa zagłuszają słowo, tak że zostaje bezowocne. Posiane w końcu na ziemię żyzną oznacza tego, kto słucha słowa i rozumie je. On też wydaje plon: jeden stokrotny, drugi sześćdziesięciokrotny, inny trzydziestokrotny.

piątek, 11 lipca 2014

Widziałem nagłówek na jednym z portali o dziecku, któremu po czterech latach powrócił HIV. Kilka lat było cicho i już wtedy okrzyknięto to za pierwszy przypadek zwalczenia tej groźnej choroby. Nie udało się. To cholerstwo wróciło!

Sami lekarze mówią, że to nóż prosto w brzuch, że taka informacja może podciąć skrzydła... Pewnie i dla rodziców to szokująca wiadomość.

*_*

Na internetowym wydaniu logo24 czytałem artykuł o Stanisławie Lemie. Ten niesamowity pisarz nie miał łatwego życia, ale wielki talent, ogromna praca i wytrwałość sprawiła, że jego książki sprzedawane są na całym świecie.

Polecam gorąco: Stanisław Lem: człowiek, który dał nam inne światy!

*_*

Balloteliemu całkiem zaszkodziło już na głowę. Ostatnio zrobił sobie zdjęcie z jakimś wielkim "gunem" i wystawił na instagramie z napisem: Kiss to all who hate me". Ten człowiek jest chory psychicznie. Nie można tego już traktować jako zabawę.

*_*

W Irlandii zmiany w Rządzie. Nowy minister zdrowia mówi, że nie wystarczy czasu na zmiany w budźecie. Nie będą możliwe zmiany deficytu ministerstwa. Odbierają karty medyczne. Zmiejszają pieniądze dla "połowicznie" chorych.... Ciekawe, a ciągle mówią, że nie ma pieniędzy. Irlandia to wielki bankrut, tylko nie ma czasu by się do tego przyznać. Każdy rząd chce dobrze wypaść przed ludźmi i mieć możliwość zwalić na tych innych.

Jak w Polsce.

Tusk siedział zadowolony, bo po raz kolejny koleżkowie go uratowali. Nie idzie o Polskę, ale o kolesiostwo... No, ale skoro Polska nie istnieje i takie tam... to po co się wysilać.

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 172
Tagi