*

niedziela, 23 listopada 2014

(Ez 34,11-12.15-17)
Albowiem tak mówi Pan Bóg: Oto Ja sam będę szukał moich owiec i będę miał o nie pieczę. Jak pasterz dokonuje przeglądu swojej trzody, wtedy gdy znajdzie się wśród rozproszonych owiec, tak Ja dokonam przeglądu moich owiec i uwolnię je ze wszystkich miejsc, dokąd się rozproszyły w dni ciemne i mroczne. Ja sam będę pasł moje owce i Ja sam będę je układał na legowisko - wyrocznia Pana Boga. Zagubioną odszukam, zabłąkaną sprowadzę z powrotem, skaleczoną opatrzę, chorą umocnię, a tłustą i mocną będę ochraniał. Będę pasł sprawiedliwie. Do was zaś, owce moje, tak mówi Pan Bóg: Oto Ja osądzę poszczególne owce, barany i kozły.

(Ps 23, 1-2a. 2b-3. 5. 6)
Refren: Pan mym pasterzem, nie brak mi niczego

Pan jest moim pasterzem:
niczego mi nie braknie,
pozwala mi leżeć
na zielonych pastwiskach.

Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć,
orzeźwia moją duszę.
Wiedzie mnie po właściwych ścieżkach
przez wzgląd na swoją chwałę.

Stół dla mnie zastawiasz
na oczach mych wrogów,
Namaszczasz mi głowę olejkiem,
kielich mój pełen po brzegi.

Dobroć i łaska pójdą w ślad za mną
przez wszystkie dni mego życia
i zamieszkam w domu Pana
po najdłuższe czasy.

(1 Kor 15,20-26.28)
Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie. I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia. Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

(Por. Mk 11, 10)
Błogosławiony, który przybywa w imię Pańskie; błogosławione Jego królestwo, które nadchodzi.

(Mt 25,31-46)
Jesus powiedział do swoich uczniów:
Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów. Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie. Wtedy odezwie się Król do tych po prawej stronie: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane wam od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie. Wówczas zapytają sprawiedliwi: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie? spragnionym i daliśmy Ci pić? Kiedy widzieliśmy Cię przybyszem i przyjęliśmy Cię? lub nagim i przyodzialiśmy Cię? Kiedy widzieliśmy Cię chorym lub w więzieniu i przyszliśmy do Ciebie? A Król im odpowie: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili. Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! Bo byłem głodny, a nie daliście Mi jeść; byłem spragniony, a nie daliście Mi pić; byłem przybyszem, a nie przyjęliście Mnie; byłem nagi, a nie przyodzialiście mnie; byłem chory i w więzieniu, a nie odwiedziliście Mnie. Wówczas zapytają i ci: Panie, kiedy widzieliśmy Cię głodnym albo spragnionym, albo przybyszem, albo nagim, kiedy chorym albo w więzieniu, a nie usłużyliśmy Tobie? Wtedy odpowie im: Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego.

 *_*

Szczerze mówiąc, wolałbym inny fragment Ewangelii na tę uroczystość. Król wcale nie kojarzy się z liczeniem kóz i owiec, król nie kojarzy się z malowniczym opisem krajobrazu. Już nawet opis wywyższenia Chrystusa na Krzyżu jawi mi się jak miecz zwycięstwa nad Złem i śmiercią, jako atrybut Króla i Boga!

Król to ktoś potężny! Jak opisujemy życie Kazimierza Wielkiego to nie patrzymy na to ile miał stad "wołów i wieprza", ale na to, że działał doskonale w polityce, że prowadził wojny, ale i dążył do pokoju. Że w końcu doprowadził Polskę do wielkości i sławy, na tyle na ile umiał. Gdy w roku 1333 dwudziestotrzyletni Kazimierz obejmował panowanie państwo polskie znajdowało się w bardzo niebezpiecznym położeniu. Bilans panowania Kazimierza Wielkiego musi budzić podziw. W chwili objęcia przez niego władzy Polska zajmowała drugorzędną pozycję międzynarodową. Za jego panowania stopniowo przekształciła się w silny organizm polityczny. Terytorium państwa wzrosło niemal trzykrotnie.

Z Bogiem jest inaczej! Chrystus ciągle czeka, by objąć rządy w naszym sercu. Jesteśmy również w bardzo niebezpiecznym położeniu. Świat degraduje się "najlepiej jak potrafi". Ludzie schodzą na psy i udają szczęśliwych. Jednak Jezus nigdy nie robi nic na siłę. Powoli, bez wojen i najazdów wchodzi w życie człowieka, "Szuka swoich owiec, służy im i czeka, by miłość uczyniły treścią swojego życia. Pozwala im podejmować decyzje i doświadczać ich skutków." I myślę, że to jest największy "problem" Boga w naszym życiu. Jest za dobry i czeka! Wolna wola pozwala nam decydować czego tak naprawdę chcemy w życiu. Pozwala podać kubek wody spragnionemu, ale równiez i utopić go w nim.

Ci, którzy wybrali dobro i świętość, zapytają Go: “Kiedy widzieliśmy Cię głodnym i nakarmiliśmy Ciebie, spragnionym i daliśmy Ci pić?”. Nie wiedzą o swej doskonałości, bo są skupione na potrzebach bliźniego. Prawdziwa świętość nie wie o sobie. 

Korona cierniowa nie jest koroną chwały a wstydu, jest obrazem straszliwej męki, która dokonała się dla nas i dokonuje na ołtarzach wszystkich kościołów świata, by w Chrystusie być ożywionym. Apostoł pisze, że "trzeba bowiem, ażeby królował", ale niewielu to dostrzega i niewielu tego pragnie. Bóg chce być Panem twego serca. Chce byś mu zaufał i odkrył, że nie jest on najeźdżcą a Dawcą Życia. 

Liczba chrześcijan wzrosła aż do półtora miliarda, jednak nie o liczbę chodzi, ale o głęboką wiarę nas uczniów Chrystusa. Mamy Ewangelię, mamy Przykazania i mamy Błogosławieństwa - jest nad czym myśleć i co wprowadzać w swoje życie. Jego Królestwo jest nieuchronne - brzmi strasznie dla tych, co sami z Niego rezygnują!

czwartek, 20 listopada 2014

Nie za bardzo rozumiem dlaczego Olejnik przerwała rozmowę z Ziobro w Radiu Zet? Z tego, co widać w internecie i słychać ów pan powiedział prawdę o wyborach, które są skandalem i o Prezydencie, który nie chce o tym rozmawiać. Może coś jest więcej, a ja nie wiem?! 

Jeśli jeszcze ktoś wierzy w te wyniki jest skończony, jest śmieszny i jest a co tam (jeszcze raz) skończony.

*_*

Przerażanie mną telepło gdy przeczytałęm artykuł o tym, że radykalni muzułmanie jadą do Polski nawracać Polaków. Można to przyjąć jako śmiech i pisać o przywitaniu ich chlebem ze smalcem i szynką (dobre), ale jak sam ten nieszczęśnik pisze, w Niemczech jest już sporo Polaków walczących po stronie dżihadu.

„Chcemy nieść posłanie miłosiernego Boga do Polski. To da się zrobić” . Czy ten gość się słyszy. Mordercy, o jakim miłosiernym bogu oni piszą?

Co na to ten polski mufti, czy jak mu tam!? Niech otworzy gębę i niech się wypowie w tej kwestii.

*_*

Bono rozbił się na rowerze. Musiał zdrowo pedałować, bo połamał ręce, palce oraz oczodół. Założono mu 18 śrub i 3 metalowe płytki!

*_*

Praga rozpoczyna przygotowywanie swojego lotniska dla SuperJumbo. A380 będzie mógł lądować w Czechach juz w maju 2015 roku.

*_*

Wschodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przeżywa prawdziwą zimę. Tyle śniegu w listopadzie nie widziano już od "wieków". Ech, to globalne ocieplenie! Znowu trzeba zwalić na ten wytwór ludzkiej wyobraźni.

*_*

Papież Franciszek zadzwonił do człowieka, który jako młody chłopak był molestowany przez księdza w Hiszpanii. Trzeba nie lada odwagi, żeby powiedzieć mu "przepraszam" i prosić o przebaczenie.

środa, 19 listopada 2014

Z niedzielnymi wyborami zrobił się już taki wstyd, że lepiej tego nie ruszać! Czuję się jak w Trzecim Świecie!

Siostry z krakowskiego zgromadzenia serafitek oddały głos na tego samego kandydata ale ich głosy nie zostały wzięte pod uwagę. Przypadek? Czym jeszcze zaskoczy nas PKW? - pisze Fronda.pl.

*_*

Chłopiec, który urodził się z dodatkowymi kończynami, jest tematem numer jeden w indyjskim mieście Baruipur. Miejscowi uważają, że dziecko jest wcieleniem hinduskiego boga Brahmy. Setki ludzi pielgrzymuje do szpitala, domagając się audiencji. - onet.pl. Zdjęcia nie przedstawię bo straszne! 

*_*

Ciągle sprzeczne informacje docierają na temat Michaela Schumachera. Agencje podają, że jest wybudzony ze śpiączki (podobnie jak Jules Bianchi) ale jest sparaliżowany i ma ogromne problemy z pamięcią.  Szkoda człowieka. Jazda w bolidzie wymagała nadludzkich zdolności, a on rozbił się na nartach. Panowie -  zdrowieć!

*_*

Sensacja - podają portale! Maria Szarapowa przyjedzie do Polski! No bo jest mecz Polska -  Rosja! Więc co w tym nadzwyczajnego? Już pojawiają się pytania ilu kibiców przyjedzie zobaczyć piękną Marię. Kraków oszaleje? Chyba raczej nie!

Czy to naprawdę takie ważne, by mieć autograf Szarapowej? Nie znam się! Kiedyś dostałem autograf Michaela Jordana, hm, to były czasy!

Nawet nie wiem, gdzie go mam!

wtorek, 18 listopada 2014

Czy ktoś jeszcze wierzy w te wyniki, które oni podają? Ci ludzie powinni być zwolnieni i zająć się szydełkowaniem rękawiczek i czapek na zimę! 48-milionowy kraj nie potrafi przeprowadzić wyborów regionalnych! Wstyd!

Wybory nigdy jeszcze nie były tak mało ekscytujące...

*_*

Przewlekła obturacyjna choroba płuc (POChP) jest już - według WHO - trzecią przyczyną zgonów na świecie, po niedokrwiennej chorobie serca i udarze mózgu. W Polsce cierpią na nią 2 mln osób, ale aż 80 proc. z nich nie wie o tym i nie leczy się - alarmują eksperci. (wp.pl) Już sama nazwa brzmi strasznie i sugeruje, że lepiej to sprawdzić...

*_*

Stacjonujące w Malborku holenderskie myśliwce przechwyciły nad Bałtykiem rosyjski samolot wojskowy, który próbował naruszyć przestrzeń powietrzną Estonii i Litwy. Czy to oznacza eskalację napięcia między Moskwą a NATO? Czy mieszkańcy Pomorza mają się czego obawiać? - pyta gazeta.pl.

Nie przechwytywać, tylko zestrzelić! Nie pytać, tylko działać! Rosjanie zestrzelili pasażerskiego B777 i zwalając na Ukraińców, a wcześniej, 1 września 1983 zestrzelili koreańskiego B747 z 268 osobami na pokładzie! Oko za oko? Tak działa Rosja!

poniedziałek, 17 listopada 2014

Co można napisać, by nie napisać o wyborach?! Szczególnie dzisiaj, gdy agencje prześcigają się w "szukaniu Polski" (bo wygrało PiS) i robieniu kpin z Komisji Wyborczych.

Jedno napiszę, że rzygać mi się chce, gdy słyszę, że to już nie Polska. Jak wygrywało PO to była Polska! Ciekawe!

Zresztą, nie głosowałem, nie oglądałem, a wybór Biedronia na Prezydenta Słupska będzie robieniem jaj z całej polityki.

*_*

Kościół Angielski (lepiej chyba napisać anglikański) ma problem. Jak twierdzi arcybiskup Canterbury, za dziesięć lat większość w Episkopacie będzie miała strona żeńska. Dzieje się to w czasie kiedy anglikanie stoją przed faktem biskupek i gejów na stolicach biskupich. Ciekawe doświadczenie - Nie!

*_*

Przykra sytuacja w Watykanie. Polski ksiądz połakomił się na prawie 200 tysięcy euro i ukradł je z bazyliki Santa Maria Maggiore.

Posiedzi 3 lata w więzieniu.

*_*

Bandyci z ISIS zabili kolejnego Amerykanina. Sprawa jest baznadziejna i juz poprzednio pisałem, że gadanie do nich nic nie zmieni, ale sprawa komplikuje się jeszcze bardziej, gdy przejdziemy na poziom wiary. Był chrześcijaninem i przeszedł na islam. Wyrzekł się Chrystusa (w czasie ucisku) na oczach ludzi.

Ewangelia jest nieubłagana w tej kwestii!

Dobrze, że nam nie przychodzi rozliczać ludzi!

niedziela, 16 listopada 2014

(Prz 31,10-13.19-20.30-31)
Niewiastę dzielną któż znajdzie?
Jej wartość przewyższa perły.
Serce małżonka jej ufa,
na zyskach mu nie zbywa;
nie czyni mu źle, ale dobrze
przez wszystkie dni jego życia.
O len się stara i wełnę,
pracuje starannie rękami.
Wyciąga ręce po kądziel,
jej palce chwytają wrzeciono.
Otwiera dłoń ubogiemu,
do nędzarza wyciąga swe ręce.
Kłamliwy wdzięk i marne jest piękno:
chwalić należy niewiastę, co boi się Pana.
Z owocu jej rąk jej dajcie,
niech w bramie chwalą jej czyny.

(Ps 128, 1-2. 3. 4-5)
Refren: Błogosławiony, kto się boi Pana

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana
i chodzi Jego drogami.
Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.

Małżonka twoja jak płodny szczep winny
w zaciszu twojego domu.
Synowie twoi jak oliwne gałązki
dokoła twego stołu.

Tak będzie błogosławiony człowiek, który się boi Pana.
Niech cię z Syjonu Pan błogosławi
i abyś oglądał pomyślność Jeruzalem
przez wszystkie dni twego życia.

(1 Tes 5,1-6)
Nie potrzeba wam, bracia, pisać o czasach i chwilach. Sami bowiem dokładnie wiecie, że dzień Pański przyjdzie tak, jak złodziej w nocy. Kiedy bowiem będą mówić: Pokój i bezpieczeństwo - tak niespodzianie przyjdzie na nich zagłada, jak bóle na brzemienną, i nie ujdą. Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!

(J 15, 4. 5b)
Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwał będę. Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity.

(Mt 25,14-30)
Jezus opowiedział uczniom tę przypowieść:
Pewien człowiek, mając się udać w podróż, przywołał swoje sługi i przekazał im swój majątek. Jednemu dał pięć talentów, drugiemu dwa, trzeciemu jeden, każdemu według jego zdolności, i odjechał. Zaraz ten, który otrzymał pięć talentów, poszedł, puścił je w obrót i zyskał drugie pięć. Tak samo i ten, który dwa otrzymał; on również zyskał drugie dwa. Ten zaś, który otrzymał jeden, poszedł i rozkopawszy ziemię, ukrył pieniądze swego pana. Po dłuższym czasie powrócił pan owych sług i zaczął rozliczać się z nimi. Wówczas przyszedł ten, który otrzymał pięć talentów. Przyniósł drugie pięć i rzekł: Panie, przekazałeś mi pięć talentów, oto drugie pięć talentów zyskałem. Rzekł mu pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana! Przyszedł również i ten, który otrzymał dwa talenty, mówiąc: Panie, przekazałeś mi dwa talenty, oto drugie dwa talenty zyskałem. Rzekł mu pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdź do radości twego pana! Przyszedł i ten, który otrzymał jeden talent, i rzekł: Panie, wiedziałem, żeś jest człowiek twardy: chcesz żąć tam, gdzie nie posiałeś, i zbierać tam, gdzieś nie rozsypał. Bojąc się więc, poszedłem i ukryłem twój talent w ziemi. Oto masz swoją własność! Odrzekł mu pan jego: Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma. A sługę nieużytecznego wyrzućcie na zewnątrz - w ciemności! Tam będzie płacz i zgrzytanie zębów.

*_*

W dzisiejszych czasach mam wielkie przekonanie, że nikt nie boi się Boga. Coraz więcej ludzi mówi, że to człowieczeństwo wymyśliło Boga na potrzeby własne i gdy ta myśl się wyczerpała następuje powrót do wolności rozumianej z czasów Rewolucji Francuskiej. “Gość”, który rozlicza swój majątek nie jest już straszny. W życiu potrafimy się wykręcić z wielu przekrętów, którymi torowaliśmy sobie drogę w kierunku jakiegokolwiek sukcesu. Zuchwałość z jaką ludzie walczą z Bogiem jest przeogromna. Nie chodzi o grzechy każdego z nas. One wynikają często z naszych słabości. Chodzi mi o zacietrzewienie i wręcz wojnę wydaną nie tylko Kościołowi ale przede wszystkim Bogu. Każdy grzech jest złem w oczach Boga – nie mamy wątpliwości, ale ale ten czyniony ze względu na Boga (próbując Go zniszczyć i znieść z życia innych) będzie grzechem przeciwko Duchowi Świętemu, który nigdy nie będzie odpuszczony.

Tymczasem prawdziwa wolność opiera się na Przykazaniach, opiera się na nauczaniu Chrystusa na Górze (Błogosławieństwa), opiera się na poddaniu w niewolę Jego Miłości. Ależ to pogmatwane.

Dzięki wolności rozumianej według niektórych telewizyjnych autorytetów obdzieramy się z człowieczeństwa, dogorywamy dusząć się wytworami naszej wyobraźni.

Kondycja człowieka jest coraz słabsza. Odwracamy wartości i zamieniamy je na krótkowzroczną przyjemność. Czy nie jest tak, że to co zawsze było złe, dzięki “wolności” staje na piedestale naszego człowieczeństwa? Czy urośliśmy? Nie, tak nisko opadamy. W imię wolności!

Nie jest sztuką zakopać talent otrzymany przez Boga! Gorzej jest stanąć oko w oko ze Stwórcą i przyjąć to, co przeznaczył tym, którzy zniszczyli Jego najwspanialsze dzieło. Wolna wola człowieka miała pomóc, czyżby Bóg się pomylił w obliczeniach? Nie, wyjdzie czarno na białym, jak Go kochaliśmy.

Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej. Wszyscy wy bowiem jesteście synami światłości i synami dnia. Nie jesteśmy synami nocy ani ciemności. Nie śpijmy przeto jak inni, ale czuwajmy i bądźmy trzeźwi!

Za chwilę rozpoczyna się Adwent. To pierwszy moment by go nie przegapić. Św. Paweł już dzisiaj mówi nam o tym. Światłem jest Chrystus, który oświeca każdego na świat przychodzącego, ale czy Lampę położymy pod łózko czy na świeczniku zależy już od nas.

 

Szczęśliwy człowiek, który się boi Pana
i chodzi Jego drogami.
Będziesz spożywał owoc pracy rąk swoich,
szczęście osiągniesz i dobrze ci będzie.

piątek, 14 listopada 2014

Fajny mecz Reprezentacji w Tibilisi. Świetnie zagrała cała drużyna i chwała za to Nawałce i piłkarzom. Zastanawiam się dlaczego od razu nie zagrał ten Piętnastkaidze (nr 15 w Gruzji) czy jak mu tam, bo naprawdę miał kilka świetnych zagrań. Ciekawe, co by było, gdy zamiast tego młodzika z numerem 10 grał właśnie ten Brodacz!

Irlandia przegrała w Szkocji (1:0) i pojawia się wielka szansa na awans. Oczywiście, nie można chwalić dnia przed zachodem Słońca, bo a nóż widelec wejdzie CBA i zamkną Bońka! :)

Ale my nic teraz nie organizujemy, więc ... luzik!

*_*

Rosjanie straszą Francuzów:

Francja ma do końca listopada dostarczyć Rosji pierwszy okręt wojenny typu Mistral, o ile nie chce narazić się na poważne żądania rekompensaty - powiedziało "wysoko postawione" rosyjskie źródło, cytowane przez agencję Ria Nowosti. 

Bandytyzm!

Przypominam sobie, że po tragedii w Smoleńsku pisałem o pomocy Rosjan stronie polskiej. Ależ głupoty musiałem naszkrobać! Nawet nie chce sprawdzać!

Wstyd. Rosja to zło!

*_*

Dwaj tureccy chłopcy według "Kronen Zeitung" brutalnie zaatakowali kolegę ze szkoły. Mieli go pobić, a następnie wyciąć mu na plecach nożem lub innym ostrym narzędziem znak krzyża - podaje Fronda.pl.

Islam powinien zniknąć z Europy. Natychmiast! Ileż można! To zło dopadnie nas wszystkich!

czwartek, 13 listopada 2014

CBA weszła do siedziby Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Zastanawiam się, kiedy wejdą do Sejmu na Wiejskiej? Tam by było wesoło. Potrafią dużo skakać i pisać głupoty.

*_*

Kolejna informacja nikogo zdziwić nie może. Media informowały o tłumach w sądach kościelnych. Ludzie lecą jak zwariowani po unieważnienie małżeństwa. Wygląda to jak sales  w domach handlowych. Dzieje się tak pewnie dlatego, że ludzie zobaczyli, że tak można, że czasami rzeczywiście jest konieczność a i słowa papieża do Roty wymuszające zwiększenie i przyspieszenie prac w tym kierunku nie pozostają bez rozgłosu.

Stwierdzenie nieważności małżeństwa to procedura, podczas której wykazuje się, że "wystąpiły przeszkody uniemożliwiające ważne zawarcie związku"

Czyli m.in. zawarcie go pod przymusem lub presją, nieświadomość sakramentalnej wagi i nierozerwalności małżeństwa, ukrycie przed współmałżonkiem ważnych faktów (np. poważnej choroby). Najczęściej jest to jednak "psychiczna niezdolność do podjęcia obowiązków małżeńskich", niedojrzałość ludzi wchodzących w związek - wylicza Dziennik Polski.

*_*

Coraz mniej lubie Frondę. Opublikowali artykuł "Naukowe dowody na istnienie Boga", w którym to nie ma żadnych naukowych dowodów, ale za to poczytać można wyznania zagorzałego ateistę, który się nawrócił!

*_*

Na koniec hit dzisiejszego dnia. 91-letnia kobieta obudziła się w kostnicy po kilkunastu godzinach od stwierdzenia zgonu. Ostrów górą!

Doczepią się do biednej lekarki, ale ciekawe jak znawcy z różnych komisji opisaliby sprawę!

środa, 12 listopada 2014

Czytałem wiadomości o lądowaniu "tego czegoś" na małej komecie. Philae perfekcyjnie trafił w krążącą gdzieś tam w niebiesiech małą skałę i wylądował. Pracownicy NASA ocenili to na wydarzenie nie mające sobie równych, "największa rzecz, jaką człowiek uczynił" w swojej historii. Nie wiem, czy aż tak wielka, dla wielu, ale jest czym się pochwalić. Ameryka może świętować i zaczeka na ruch ze strony Rosjan, bo oni cicho siedzieć nie będą. Kto wie, może za kilka lat dowiemy się, że razem z północnymi Koreańczykami sa już na Słońcu (tak już mówiono kilka lat temu w koreańskich wiadomościach). Kto wie!

*_*

Zniszczyli stolicę, bo kochają Polskę!

poniedziałek, 10 listopada 2014

Sędzia Nicholas Kearns z Sądu Najwyższego w Irlandii nakazał przymusowe karmienie 21 letniej studentki, której waga zeszła do 36 kilogramów. Karmienie tubą rozpocznie się prawdopodobnie jutro rano. Sąd orzekł, że jej anoreksja zagraża jej życiu!

Pierwszy raz się spotykam z takim czymś, ale skoro to może pomóc, to trzeba i do tego sięgać.

*_*

Irlandzka policja (Gardai) wzięła się za robotę. Głupim można być do czasu! Kierowca, który po raz 13 był złapany za brak ubezpieczenia w samochodzie pójdzie siedzieć na 5 miesięcy. I jak tu nie wierzyć w pecha! A, i 15 lat może zapomnieć o prowadzeniu pojazdów. Ale czy to możliwe? On ma 28 lat. I tak wsiądzie za kółko! Bo to Irlandia!

*_*

Znana hollywoodzka aktorka Ellen Barkin stwierdziła, czym jest, a czym nie jest człowiek. Nie jest nim na pewno „płód”. Powód? „Nie umie mówić”. Nie jest więc „ani osobą, ani dzieckiem”. 

Nie znam jej, ale jeśli dzisiejszy świat ma takie autorytety, to hoho.

*_*

 
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 179
Tagi