Menu

Codziennik irlandzki

wydarzenia bieżące

Zestaw kibica telewizyjnego

traler

Miałem już zakończyć pisanie bloga, ale ... jak tu dzisiaj wytrzymać?

IMG_6336Zestaw telewizyjnego kibica przygotowany. Dojdzie tylko pizza i zaczynamy. Nawet nie wiecie, jak bardzo chciałbym, by wygrali. A, no tak, nie tylko ja!

*_*

Ps.

Na dodatek, przeczytałem dzisiaj, że na moje urodziny wejdzie na ekrany nowy i długo wyczekiwany film Sully.

 

Miłego oglądania i dużo emocji!

Jeszcze tylko trzy mecze!

traler

Już pewnie miliardy literek ułożyło się w zdania, które opisywały mecz naszej Reprezentacji. Zastanawiam się czego nie było w tym meczu! A, wiem czego. Celności! Nie potrafię zrozumieć Milika, nie potrafię zrozumieć Lewandowskiego. Czy oni mają jakiegoś trenera, który tym się zajmuje. Oglądając "Łączy nas piłka" na yt, widzę, że sztab szkoleniowy ma dobrą zabawę, ale my kibice jej nie mamy. Oczywiście, że można powiedzieć, że mamy historyczny awans. Nie chcę tego negować, ale to nie tak ma wyglądać. Piłkarze zajechali się na śmierć i następny mecz może już nie być tak szczęśliwy.

Oprócz Fabiańskiego, nikt nie grał. Dzięki Kubie prowadziliśmy jedną bramką, ale mogło się skończyć pogromem, gdyby Helweci wykorzystali choć trzy sytuacje z ... wielu. Przepiękna bramka Shaqiriego była również brakiem krycia. Nie można strzelać takich bramek z 16 metrów. Tam musiał być Krychowiak, albo Mączyński.

Ilość potu i masa sił jakie zostawili na murawie piłkarze musiała być ogromna. Trener Nawałka nie zmienił zawodnika przez 100 minut, co musiało dać się we znaki Polakom.

Przeszliśmy dalej, ale to nie był dobry mecz. Nie taki, jaki byśmy sobie życzyli. Pierwsze 20 minut, strzelić trzy bramki i ... pozamiatane. Następni, proszę.

Nie było zapewne domu, w którym nie leciały przekleństwa. Nerwy (które niesamowicie opanowywał Fabiański) nie dawały siedzieć na tyłku przez większość meczu. Fabiański zagrał fantastyczny mecz. Wyciągał takie piłki, które każdy już widział w bramce. Szkoda mi Szwajcarów, ale to my się cieszymy z ćwierćfinału.

Teraz Chorwacja rozpracowuje Portugalię. Kibice zrobili specjalny transparent dla Ronaldo, na którym czytamy: Cl0YJsBXIAIaWtQ

*_*

Nasz Prezydent napisał, i zgadzam się z tym jak najbardziej:

Prezydent

Cieszę się, cieszę ogromnie! Panowie, jeszcze tylko trzy mecze i jesteście Mistrzami!

Czytania niedzielne

traler

(1 Krl 19,16b.19-21)
Pan rzekł do Eliasza: Elizeusza, syna Szafata z Abel-Mechola, namaścisz na proroka po tobie. [Eliasz] stamtąd poszedł i odnalazł Elizeusza, syna Szafata, orzącego: dwanaście par [wołów] przed nim, a on przy dwunastej. Wtedy Eliasz, podszedłszy do niego, zarzucił na niego swój płaszcz. Wówczas Elizeusz zostawił woły i pobiegłszy za Eliaszem, powiedział: Pozwól mi ucałować mego ojca i moją matkę, abym potem poszedł za tobą. On mu odpowiedział: Idź i wracaj, bo po co to ci uczyniłem? Wtedy powrócił do niego i zaraz wziął parę wołów, złożył je na ofiarę, a na jarzmie wołów ugotował ich mięso oraz dał ludziom, aby zjedli. Następnie wybrał się i poszedłszy za Eliaszem, stał się jego sługą.

(Ps 16,1-2.5.7-11)
REFREN: Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem

Zachowaj mnie, Boże, bo chronię się do Ciebie,
mówię do Pana: Tyś jest Panem moim.
Pan moim dziedzictwem i przeznaczeniem,
to On mój los zabezpiecza.

Błogosławię Pana, który dał mi rozsądek,
bo serce napomina mnie nawet nocą.
Zawsze stawiam sobie Pana przed oczy,
On jest po mojej prawicy, nic mną nie zachwieje.

Dlatego cieszy się moje serce i dusza raduje,
a ciało moje będzie spoczywać bezpiecznie,
bo w kraju zmarłych duszy mej nie zostawisz
i nie dopuścisz, bym pozostał w grobie.

Ty ścieżkę życia mi ukażesz,
pełnię Twojej radości
i wieczną rozkosz
po Twojej prawicy.

(Ga 5,1.13-18)
Ku wolności wyswobodził nas Chrystus. A zatem trwajcie w niej i nie poddawajcie się na nowo pod jarzmo niewoli. Wy zatem, bracia, powołani zostaliście do wolności. Tylko nie bierzcie tej wolności jako zachęty do hołdowania ciału, wręcz przeciwnie, miłością ożywieni służcie sobie wzajemnie! Bo całe Prawo wypełnia się w tym jednym nakazie: Będziesz miłował bliźniego swego jak siebie samego. A jeśli u was jeden drugiego kąsa i pożera, baczcie, byście się wzajemnie nie zjedli. Oto, czego uczę: postępujcie według ducha, a nie spełnicie pożądania ciała. Ciało bowiem do czego innego dąży niż duch, a duch do czego innego niż ciało, i stąd nie ma między nimi zgody, tak że nie czynicie tego, co chcecie. Jeśli jednak pozwolicie się prowadzić duchowi, nie znajdziecie się w niewoli Prawa.

(1 Sm 3,9; J 6,68b)
Mów, Panie, bo sługa Twój słucha; Ty masz słowa życia wiecznego.

(Łk 9,51-62)
Gdy dopełnił się czas Jego wzięcia [z tego świata], postanowił udać się do Jerozolimy i wysłał przed sobą posłańców. Ci wybrali się w drogę i przyszli do pewnego miasteczka samarytańskiego, by Mu przygotować pobyt. Nie przyjęto Go jednak, ponieważ zmierzał do Jerozolimy. Widząc to, uczniowie Jakub i Jan rzekli: Panie, czy chcesz, a powiemy, żeby ogień spadł z nieba i zniszczył ich? Lecz On odwróciwszy się zabronił im. I udali się do innego miasteczka. A gdy szli drogą, ktoś powiedział do Niego: Pójdę za Tobą, dokądkolwiek się udasz! Jezus mu odpowiedział: Lisy mają nory i ptaki powietrzne - gniazda, lecz Syn Człowieczy nie ma miejsca, gdzie by głowę mógł oprzeć. Do innego rzekł: Pójdź za Mną! Ten zaś odpowiedział: Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca! Odparł mu: Zostaw umarłym grzebanie ich umarłych, a ty idź i głoś królestwo Boże! Jeszcze inny rzekł: Panie, chcę pójść za Tobą, ale pozwól mi najpierw pożegnać się z moimi w domu! Jezus mu odpowiedział: Ktokolwiek przykłada rękę do pługa, a wstecz się ogląda, nie nadaje się do królestwa Bożego.

*_*

Ku wolności wyswobodził nas Chrystus.

Te niesamowicie piękne słowa pisze do Galatów św. Paweł. Oczywiście, adresatami tych słów jesteśmy wszyscy. On doświadczył niewoli grzechu. Wielokrotnie pisał o sobie w ostrych słowach człowieka zagubionego w pysze tego świata. Po nawróceniu wie doskonale, że bez Chrystusa nie ma wolności.

Wszędzie, gdzie ludzie odrzucają Boga jest chaos i piekło już na ziemi. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że rzekoma i iluzoryczna wolność, która jest na tym świecie kończy się rozpaczą i tragedią człowieka. Tymczasem, my wierzący wiemy, że

Pan mym dziedzictwem, moim przeznaczeniem.

Nie da się piękniej tego ująć. Wierzę mocno, że wybierając Go na swego Pana i Boga będę miał życie wieczne. On dla mnie stał się Człowiekiem, On dla mnie umarł na krzyżu i - przede wszystkim - dla mnie zmartwychwstał. Tak pouczony - w Kościele - wiem, że mam kroczyć drogą, którą otrzymałem dzięki temu, że jestem ochrzczony i staram się - nie jest powiedziane, że zawsze będzie wychodziło najlepiej - iść drogą Jego Ewangelii.

Ewangelia to słowa życia wiecznego, którymi Chrystus wlewa nadzieję na lepsze życie w Królestwie Niebieskim. Życie tu na ziemi będzie dokuczać niejednokrotnie, ale obrana droga jest jedna. Idziemy, ku wyżynom nieba, karmiąc się Ciałem Chrystusa, który ofiaruje się na każdym ołtarzu świata.

Panie, chcę pójść za Tobą!

To wołanie tego człowieka było "pod warunkiem". Jeśli Mu stawiasz, to się nie nadajesz, by być Jego uczniem. On, z miłości do wszystkich ludzi umarł na krzyżu. Obyło się bez warunków, bez jakiegokolwiek "ale" czy "lecz".

Nie stawiaj Bogu warunków, choć niejednokrotnie by się chciało. On jest Panem życia i śmierci i daj mu działać. "Nie niszcz nikogo", jak chcieli uczniowie, bo to On decyduje o losach świata i bez Jego wiedzy nic się nie dzieje. Nic nie będzie przeoczone, nic nie będzie zapomniane. Każde dobro, które wyrządziłeś, wróci do ciebie i każde zło, które wyrządziłeś i nie odpokutowałeś, będzie szło za tobą. "On twój los zabezpiecza". Życie, tu na ziemi skończy się, ale to wieczne przed nami. "Wiecznie" brzmi niezbadanie i nie można tego ogarnąć, więc już teraz trzeba o nie zadbać. Jeśli będziesz Jego uczniem, On "w kraju zmarłych duszy twej nie zostawi i nie dopuści, byś pozostał w grobie".

"a guilty conscience needs no accuser!"

traler

Clte7vaWYAAmITz

To chyba najlepszy komentarz jaki widziałem po #BREXIT. Tusk zniszczył Polskę, zniszczył i Europę. Kolejne kraje juz myślą o wyjściu z tonącego statku jakim jest Europa. Duże, czy nawet ogromne znaczenie miał fakt przyjęcia bandytów z Bliskiego Wschodu, co nie miało nic wspólnego z "byciem miłosiernym".

Muzułmanie przypłynęli pontonami a teraz Europa potrzebuje tratwy, by się uratować. Czy już Cameron podał się do dymisji? Naród się wypowiedział, a teraz zacznie się odrywanie kolejnych świń od koryta. Senyszyn już piała na twitter.com, że to głos brytyjskich wieśniaków i nieuków. Są jednak debile wśród nas.

Tomasz Lis swoimi wpisami starszy wszystkie narody. Aj-waj!

Anglia pokazała, że chce być Anglią, a nie Europą. Rozwalić w cholerę Unię, a zostawić Schengen Area. Koniec z Tuskiem, Thun i Bieńskowską.

Kolejne kraje szykują się do ucieczki:

CltZ4NbWIAAuB_VNawet Francja, która ma już dosyć Przybyszów z krajów dalekich. W Polsce, gdyby takie referendum przeprowadzić teraz, głosów na "NIE" byłoby jeszcze więcej.

Tusk se porządził. Co czeka Polaków na Wyspach? Zobaczymy, ale to tylko w oczach lewaków wszystko jest "na czarno". Każdy kto żyje uczciwie będzie miał dobrze. "Na złodzieju czapka gore" - mówi polskie przysłowie. (eng: "a guilty conscience needs no accuser!")

ClsoViXUYAAMpoa1
Biedny człowiek! Na nim dzisiaj "będą wieszali psy i z niego łacha będą darli". Brzmi jak przepowiednia!

A że dzisiaj piszę zdjęciami z twittera, więc jeszcze dwa:

CltWOqjWAAA9QPC"David, nie rób wiochy"

ClsvMBnWIAADMgV

EU: IN OR OUT? BREXIT

traler

Za 15 minut rozpocznie się na SKY TV program na temat dzisiejszego głosowania w Wielkiej Brytanii na temat pozostania w UE bądź jej opuszczenia. Ludzie zasiądą przed telewizorami i będą w nerwach czekać na wyniki. Euroentuzjaści po pierwszych "przeciekach" obgryzają paznokcie. To rzeczywiście będzie ciekawe, gdyż może się okazać, że Europa, sterowana przez Merkel i jej pupilka Tuska nie sprawdza się.

Może nie pomóc najnowszy spot Gronkiewicz-Waltz nawołujący (chyba) do pozostania. Chyba, bo nic nie rozumiem :D

Termin jest bardzo dobry, gdyż nie ma żadnego meczu i ludzie moga zająć się tym całkiem na serio. Jeśli Wielka Brytania wyprowadzi się z Unii Europejskiej będzie to znak dla innych krajów, by dać se spokój. Nie takie były założenia tego giganta. Unia poszła kompletnie w lewą stronę, nie licząc się z poszczególnymi Narodami, których suwerenność powinna być numerem 1 w agendzie.

ClTuT4_UoAAJQ75

fot.: twitter.com

Poczekam i przemyślę. Oczywiście, że od razu się nic nie stanie. To będzie proces, ale godny obserwowania. Jak zachowają się, po wyjściu, Brytyjczycy. Na razie trują ich olbrzymimi stratami, jakie czekają Naród, ale "ciemni" ludzie zdają się nie zwracać na to uwagi. Zdaje się, że nikt ich nie będzie więcej kochał ani lubił

*_*

Ja, nie zwracając uwagi na padający deszcz poszedłem na spacer z poczuciem, że i mnie nikt nie lubi i kocha. Lało jak z cebra, na szczęście tylko przez moment. Jako, że nie lubię chodzić z parasolką, zmokłem jak kot.

*_*

Matka natura na całym świecie pokazuje, że to ona rządzi. Burze i tornada nawiedziły ubiegłej nocy każdy kontynent. Wielka Brytania "pływa". Zalane sa drogi, sklepy i mieszkania.

Ludzie przenoszą wszystko na wyższe piętra, bo woda pukać do drzwi i czekać na otwarcie nie będzie. Okolice Chicago nawiedzały tornada i silne burze. Po kilkudniowych upałach musiało dać upust ... emocjom.

Emocjom dali się ponieść również kongresmeni w Stanach Zjednoczony, którzy debatowali na temat posiadania broni i obrony własnej. Oczywiście, działo się to postrzelaninie w Orlando, gdzie islam zabił kilkadziesiąt osób w klubie gejowskim.

Co, więcej, za niedługo Niemcy będą musiały zmierzyć się z taką dyskusją. W kinie, w jakimś małym miasteczku szaleniec wymachiwał bronią, ale na szczęście chyba nikogo nie zabił. Po interwencji policji został zastrzelony. Nie cichną komentarze na temat, kto by mógł to być.... Prawie każdy wymienia szalonego "Niemca" o imieniu Muhamad.

Do później...

BREXIT, BREXIT, BREXIT, BREXIT, BREXIT, 

Lewandowscy - rocznica!

traler

Nie spodziewałem się, że Irlandczycy pokonają Włochów w ostatnim meczeu grupy E. Zresztą, Włosi mieli zapewniony awans, więc im tak bardzo nie zależało, a znając wynik z Alianz Riviera nie martwili się zbytnio. Panowie w studio, choć dostrzegli to, co napisałem wyżej, nie umniejszają znaczenia tego wyniku.

W mieście zahuczało. Ludzie gwiżdżą i wiwatują. W pubach, po bramce było bardzo głośno, a gdy Hoolahan miał szansę na bramkę w 84 minucie i zachował się samolubnie, dowiedziałem się wszystkiego o ... cnocie jego matki!

Teraz czeka ich Francja, co nie jest dobrą wiadomością, ale gdy piłka w grze... (czy jakoś tak).

Wreszcie błysnął Ronaldo. Śliczną bramką strzeloną piętą dał znać, że ... czasami może grać na dobrym poziomie. I tak, remis z Węgrami uważam za sensację, bo o mały włos nie odpadli z turnieju. Pięknie (ambitnie) zagrali Islandczycy, którzy w meczu prowadzonym przez pana Marciniaka pokazali pazury i przegnali Austriaków "w te pędy".

*_*

Przy okazji meczu Polski z Ukrainą porozmawialiśmy z pięciokrotnym mistrzem Anglii i zdobywcą Pucharu Europy, a dziś komentatorem BBC, Markiem Lawrensonem na temat transferu Piotra Zielińskiego do The Reds. - Słyszałem o tym chłopaku. Jeśli Jürgen Klopp go chce, to znaczy, że coś w nim widzi. Dostanie swoje szanse na Anfield - powiedział nam były obrońca klubu z miasta Beatlesów - pisze Tomasz Włodarczyk na onet.pl.

Myślę, że po meczu, Jürgen Klopp już miał mniej do powiedzenia na temat naszego zawodnika.

*_*

Mateusz Borek w PS pisze: – "Lewy chyba woli mecze w okolicach godziny 15. Tak gra Bundesliga i tak zagramy w 1/8 finału ze Szwajcarią." Odechciało mi się czytać te wypociny. Czy piłkarze wiedzą, że ludzie mają większe problemy w życiu, niż godzina 15 rozgrywania meczu?

*_*

Teraz przerwa, aż do soboty. Nie wiem, co zrobią kibice. Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie :)

*_*

ClTm6EPWQAADZDe

Wrócę do Roberta Lewandowskiego. Nie jest mu łatwo. Zawsze musi być ogolony (kontrakt z Gilette), ubrany w garnitur (Vistula), telefon (Huawei), a jedzenie (kontrakt z 22 czerwca 2013 r. ). Wychodzi na to, że Lewy ma dzisiaj rocznię ślubu. Dużo zdrowia i pełno bramek na ME. Przebudził się Ronaldo, niech przebudzi się Lewandowski.

Gramy dalej

traler

Niesłychanie dziwny mecz. Po raz kolejny, spodziewaliśmy się więcej i po raz kolej nic się nie stało. Katastrofalny mecz zagrali Jodłowiec i Jędrzejczak, a niewiele lepszy Zieliński i Lewandowski. Krychowiak przewracał się o własne nogi, a Kapustka pozbawił się udziału w dalszej grze przez głupi faul na piłkarzu Ukrainy.

Dobrze, że Błaszczykowski strzelił bramkę, bo coś mi się wydaje, że trener Nawałka ustawił mecz na bezbramkowy remis. Nuda, nuda, nuda. Zaproszeni goście w irlandzkim TG3, mówili o żenująco nudnym meczu, którego wynik ustalił wprowadzony na boisko "Blazykoski".

Czy można znaleźć jakies pozytywy? Łukasz Fabiański. Zagrał spokojny mecz, choć to jego wypuszczanie piłek do wykopu, kiedyś przyprawi widzów o zawał.

Ustawiliśmy naszych piłkarzy na wyżynach niebieskich, a tu trzeba buty trzepać z piachu. Lewy nie ma szczęścia. Kompletnie. Oczywiście, trochę go pokopali, ale już nie przesadzajmy, to nie szachy!

Znowu były kłopoty z celnością. Milik i wpomniany już Lewy, nie potrafią wcelować w bramkę. Zamiast na treningu jeździć na rowerku, niech stanie przed bramką i bije przez cały dzień, aż zwymiotuje. Dzisiaj brakowało parcia do przodu.

Wygrana cieszy, ale ...

Ale....

No, ale czegoś brakuje.

Krychowiak, chyba za bardzo zaczerpnął paryskiego powietrza. To nie był występ, jaki życzyliby sobie włodarze PSG. Liczyłem bardzo na Zielińskiego, ale ten rozdział już jest zamknięty. Przyszła gwiazda "prysła jak bańka mydlana".

Muszę jednak znowu miłe rzeczy napisać o Pazdanie. Dobry i pewny mecz! Podobnie, Cionek.Czuł się zdumiewająco pewnie na tej prawej stronie i wywarł na mnie pozytywne wrażenie.

No i Jakub Błaszczykowski. Należało mu się. Za każdym razem, nie da się pominąć jego dzieciństwa i harówy jaką wkłada w każdy trening i mecz, by było jak najlepiej. Pewnie z wrażenia nie zaśnie dzisiaj, ale niech się cieszy. Zasłużył na laudacje.

Teraz Szwajcarzy. Nie są to jacyś tytani futbolu, ale w ostatnim meczu mocno postraszyli Francuzów.

Sobota, 25 czerwca, 2 pm. I am not available.

a życie toczy się dalej.

traler

Na Krecie rozpoczął się Sobór Wszechprawosławny. To największe i najbardziej znaczące zgromadzenie biskupów Kościoła Prawosławnego. O dziwo, poprzedni notowany Sobór tej rangi, to Sobór Nicejski w 787 roku. Niestety, spory i chęć rządzenia Rosji tworzą bałagan nawet na szczytach, Tracą na tym wierzący, którym mąci się i miesza w głowach.

Wczoraj pisałem o papieżu Franciszku, który wydaje się fruwać w obłokach wiary i absurdu. Nic dziwnego, że później Frederico Lombardi ma pełne ... ręce roboty, gdyż wytłumaczyć (czytaj: włożyć w ramy doktryny) "wolne myśli" Franciszka słowami się nie da. Jako, że jest Włochem, doskonale posługuje się rękami i nimi wymachuje!

Zostawię już Papieża, bo mu insomnia się napatoczy przeze mnie.

*_*

Przywódca Chin zawitał do Polski. Oczywisćie, rozmowy toczą się na temat współpracy i przyszłości. Myślę, że jest to jakiś znak ze strony Chińczyków. Celem tej wizyty jest otwarcie rynku chińskiego na polskie produkty oraz rozwój handlu i inwestycji infrastrukturalnych. Ma to również znaczenie polityczne. "Chiny poprzez współpracę z Polską chcą dać jasny sygnał Komisji Europejskiej, że są państwem posiadającym i respektującym zasady gospodarki rynkowej. Uzyskanie polskiego poparcia może przyczynić się do zwiększenia obecności gospodarki chińskiej w Europie - przewiduje profesor Haliżak na onet.pl.

Spotkanie z Prezydentem Dudą i jego Małżonką transmitowała nawet CNN. Nasza Prezydentowa, jak zwykle była olśniewająca. Jak się cieszę, że to nie Komorowscy. Wstyd!

*_*

Idioci z ISIS grożą Polsce zamachami. Myślę, że nie zdają oni sobie sprawy, że nienawiść w naszym kraju do islamu jest wręcz wrodzona. Nie mówię tutaj o lewakach, którym wbito do głowy, jakie to straszne rzeczy doświadczają "uchodźcy", którzy muszą "segregować nawet śmieci" by wyżywić rodzinę. Taki artykuł się pojawił gdzieś w necie i mnie zatkało?

A co, mieli przyjść na gotowe? Samochód, mieszkanie, ubezpieczenie i 2000 na miesiąc od ręki na osobę? A wy emeryci i renciści żyjcie w biedzie i zdychajcie, bo mamy nieproszonych "gości" . Papież nazwałby mnie nie-chrześcijaninem! Życie! Niech włączy sobie internet i zamiast EWTN poogląda wiadomości RT, bądź zdjęcia robione ukrytymi, albo i nie kamerami.

Odechce mu się od razu. Gwałty, kradzierze, molestowania są tam na porządku dziennym. Niemcy, Francja i Wielka Brytania mają tego naprawdę doscyć. Czekam na czwartkowe referendum za dwa tygodnie. Brexit, jeśli do niego dojdzie będzie ciosem dla lewaków z Brukseli i Berlina.

Poza tym, w Polsce liczę na sporą grupę "kiboli". Rozwalili oni największą sitwę za rządów Donalda, rozwalą i tych popaprańców z ISIS. 

*_*

Anglicy nam nie pomogli, więc sprawa awansu do dalszej rundy jest w rękach, nogach i głowach samych piłkarzy. Krychowiak oddycha już paryskim powietrzem, a Lewandowski MUSI dyszeć żądzą strzelenia wreszcie bramek na tych Mistrzostwach. Z "wielkich" piłkarzy, tylko Bale jest strzelającym. Do tej pory cieńko z bramkami, a na piedestały wzbija się Dimitri Payet. Ani Mueller, ani Lewy, ani Krystyna nic nie pokazują. Niech się to zmieni. Niech się zmieni.

Od piątej (mojego czasu) jestem niedostępny. Nic nie może się wydarzyć. Polacy, do boju. Koniec zabawy, nie ma na kogo liczyć, tylko na swoje umiejętności.

7 rocznica ślubu A i S

traler

Moi kochani A i S obchodzą 7 rocznicę ślubu. Dużo zdrowia i błogosławieństwa Bożego! A i Leonkowi niech sie wiedzie w zdrowiu!

DSC_0316

 

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci