Menu

Codziennik irlandzki

Przygody opata Antoniego: www.traler.home.blog

Bingo - nowe linie lotnicze.

traler

Nowe wydanie Airliner World, chyba największego na rynku wydawcy miesięcznika poświęconego lotnictwu ukazało światu nową polską linię lotniczą Bingo. Po OLT Express w trudnym czasie kryzysu powstaje druga linia na polskim niebie. Sprawdziłem ich stronę i jest ona ... dziecinna. Już sam wygląd samolotu z "czerwonym noskim i buźką" jest idiotyczny. Na szczęście to tylko linia czarterowa. Poczytajmy, co mówią o sobie:

Linia została założona przez grupę polskich profesjonalistów i jednocześnie pasjonatów lotnictwa, posiadających wieloletnie doświadczenie lotnicze.

"Chmurki" na stronie muszą zniknąć i mam nadzieję, że znajdą profesjonalistów od internetu i stron www.

Wiem, że to trudny czas i podobnie jak OLT życzę im długiej i dobrej przyszłości, jednak liczę, że wiele rzeczy się zmieni. Do jednego Airbusa A320 mają dołączyć jeszcze dwa następne, a pilne poszukiwanie pilotów i obsługi zdaje się mówić, że rzeczywiście chcą się rozrastać. Plany są wielkie. Od maja do października linia chce przewieźć 300 tysięcy pasażerów, a pomóc ma nowy strategiczny partner z Luksemburga (50% akcji). Jedną z głównych baz ma być Chopin w Warszawie. Zastanawiam się, na ile starczy im pieniędzy, gdyż - ponoć - to jedno z najdroższych lotnisk w Europie.

Mówi się, że trasy wybrane przez przewoźnika są na czasie, gdyż po wszystkich rewolucjach w północneej Afryce rynek ten pragnie żywej gotówki w postaci pasażerów.

Jak czyta się wyniki z poprzednich miesięcy, polski rynek lotniczy pnie się w górę, więc może i jest szansa dla nowego "babe". Nie wiem, czy nie zrujnują się "bagażami". Ten temat jest ostatnio bardzo modny. Po wygłupach Ryanaira i easyJeta z obostrzeniami bagażowymi, Bingo nie daje pola do popisu. 5 kg bagażu podręcznego i 20 kg bagażu deklarowanego dla udających się na wakacje podróżnych - to mała kpina.

Tak czy owak startują. Pierwszy samolot (SP-ABK) przygotowywany jest na przylot do Polski i "zabawa" się rozpocznie. Jak podaje strona: oferujemy fajną atmosferę pracy i atrakcyjne wynagrodzenie.

Wysokich lotów.

© Codziennik irlandzki
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci